"Фионна Дерм" – иновации в козметиката на световно ниво

  • 15 638
  • 209
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 763
Fionna Derm Acne creams е подходящият крем за моята кожа, тъй като от доста време се мъча да се справя с акнето.

# 166
  • Мнения: 3
И за мен Fionna Derm Acne
Но
Кремовете против акне подходящи ли са за деца на 12 години? Съставките проникват ли в метаболизма или действат само на нивото на засегнатата кожа?  Притеснява ме дали такъв иновативен продукт има достатъчно клинични изпитания и е доказано безопасен за здравето в дългосрочен план.
и мен ме вълнува  Peace

 @Acer и @HAPPY благодаря Ви за полезните въпроси!

Безопасността е водеща в нашите изследвания при разработването на нови продукти. Концентрацията на активните съставки е съобразена така, че те да действат само на нивото на засегната кожа. Конкретно в кремовете за акне ние използваме 4 активни съставки. Част от нашата иновация е комбинирането на три съединения, които са отдавна доказали, както своята ефективност, така и е установена тяхната безопасност в дългосрочен план. Niacinamide и Resveratrol са съставки, които се използват обикновено в концентрации от съответно 5% и 1% и тяхната безопасност е доказана през последните 15г. както от множество клинични изследвания така и в практиката, защото са заложени поотделно в множество продукти за акне и изсветляване. При нас те са в по-малки от посочените по-горе концентрации. Capryloyl salicylic acid (LHA) е пък съставка, която е създадена за да замени традиционно използваната Salicylic acid и предизвиква много по-малко дразнене на кожата. LHA е водещата съставка в продуктите за акне на Лореал/Vichy, които я въвеждат през 2012г. с концентрация от 1%. Въпреки репутацията на тази марка ние внимателно следим научната литература, където са описани макар и само няколко случая на алергични реакции поради, което в нашия крем тя също е в по-ниска концентрация.
Иновацията на Фионна дерм, обаче е насочена към селективното инхибиране на основния ензим, който причинява възпалението при акне, а именно NLRP3. Съединението, което използваме за това, както беше посочено и в предни отговори, е до момента най-селективния известен такъв инхибитор. Какво на практика означава това? Макар и познати от години изредените по-горе доказано безопасни 3 съставки се свързват с десетки, а в много случаи стотици ензими/протеини, които нямат нищо общо с Акнето. Те не са селектвини, свързват се с важни за метаболизма ензими (като например цялата гама цитохроми), деградират до други съединения през други пътища и т.н. Дори и за човек, който няма познания в тази област е съвсем ясно, че такива съставки е потенциално възможно да нанесат много щети и да предизвикат странични реакции. Това важи и за доста от продуктите, които използват "натурални" съставки, а и е основна причина за страничните реакции, наблюдавани по време на клиничните тестове на редица обещаващи нови лекарства, които в последствие не се реализират на пазара. Не случайно използването на селективни инхибитори е водещо във фармацевтичната индустрия. Те не биха засегнали други ензими, а от там физиологични процеси, които да навредят на здравето!  Използвания от нас инхибитор на NLRP3 е разработен за орална употреба и е тестван за свързване към панел от над 430 ензима, които биха предизвикали странични ефекти за здравето. В момента текат и клинични изследвания за неговото приложение в медицината. Изобщо в цялата гама от наши продукти ние използваме именно съединения, които освен много ефикасни са и доказано безопасни. За съжаление те са изключително скъпи и не случайно такива иновативни решения са рядкост на пазара.
На базата на по-горните данни бих отговорил, че продуктите на Фионна Дерм претендират не само за висока ефикасност, но и за безопасност на здравето в дългосрочен план. Всеки от продуктите е тестван за период от 3 месеца, което е максималния препоръчителен срок за последователно му използване. Много е важен и начинът на употреба на всеки козметичен продукт и ние прилагаме специални указания, под формата на листовка, за използването на кремовете от серията на Фионна Дерм.   
Изобщо Вашият въпрос повдига една интересна дискусия, която обхваща множество продукти. Например, ние не може да приемем, а колегите в чужбина не могат да повярват, че продукт, на която активната съставка действа през разграждането й до формалдехид/формалин в кожата на лицето, да-правилно е написано, е водещ в България. Това, че даден продукт е на българския пазар от над 15г. не е гаранция, че е безопасен за здравето в дългосрочен план.
             

Последна редакция: пн, 19 дек 2016, 20:24 от Фионна Дерм

# 167
  • Мнения: 2 845
Fionna Derm Lightening cream е крема за мен, защото имам неприятна пигментация по лицето Embarassed

# 168
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Fionna Derm Acne creams, защото се ми се появяват неприятни пъпчици.

# 169
  • Мнения: 832
Fionna Derm Lightening cream- имам нужда от този крем,понеже упорито се боря с черните петна по лицето...

# 170
  • София
  • Мнения: 778
Fionna Derm Lightening cream--бих го използвала, надявам се да има ефект.

# 171
  • Велико Търново
  • Мнения: 282
Много ми се иска да пробвам Fionna Derm Acne creams , защото имам проблемна кожа.

# 172
  • Мнения: 6 053
Fionna Derm Lightening cream - защото смятам, че може успешно да пребори пигментацията по кожата ми и да я направи мека и сияйна.  Heart Eyes

# 173
  • Мнения: 190
Fionna Derm Lightening cream е подходящия крем, защото имам пигментация по лицето, неравномерен тен и бръчки.

# 174
  • Мнения: 1 622
Fionna Derm Acne би било като за мен

# 175
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
В темата е посочено, че има два крема за акнеична кожа, без да са разяснени разликите, но бих се зарадвала на такъв продукт, заради повлияването на инфламаторните процеси  Peace

# 176
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 168
В темата е посочено, че има два крема за акнеична кожа, без да са разяснени разликите, но бих се зарадвала на такъв продукт, заради повлияването на инфламаторните процеси  Peace

Фиона Дерм го обясниха по-нагоре в коментарите.

Заповядай:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=956854.msg34229723#msg34229723

# 177
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Благодаря  Hug

# 178
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Споделете като коментар в темата до 28.12.2016 г. кой от трите продукта на "Фионна Дерм" смятате, че е най-подходящ за вас и защо.
Здравейте  bye
И аз ще споделя кой от продуктите избрах в грижата за моята кожа.
Правилен избор за мен е Fionna Derm Lightening cream. След бременността на лицето ми се появиха петънца към края на скулите. Забелязах, че тези петънца се засилват през летния период, а през зимата изсветляват. Надявам се съставките на този крем да повлияят положително върху пигментацията и като цяло кожата ми да съхрани своя еластичен, сияен и свеж вид. newsm10

# 179
  • Мнения: 22
Продуктът подходящ за мен , е Fionna Derm Acne creams.

Общи условия

Активация на акаунт