Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 87 695
  • 748
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 20
Две момченца ще бъдат  Simple Smile
Вчера бях до болницата, прегледаха ме и насрочиха секциото за преди Коледа. Плацентта ми е по-узряла и доктора реши да е сега, иначе мислеше за датите между Коледа и Нова година. Платих 1000 лв авансово, даоха ми документ,всичко както си трябва. Остава след раждането да се доплатят 1380 лв. В двойна стая ще бъда. Сега само чакам и дано всичко е наред!
Дано съм била позленза.

# 616
  • Мнения: 276
Успех в големия ден Simple Smile дано бъде прекрасно изживяване!
Само за информация: говорих с мениджърката на болницата и разбрах, че може да се капарира и преди 36 седмица, а цената на двойната стая наистина в момента е 2 380 лв.
Стори ми се малко тясна двойната стая, ако си я представя с 2 родилки, 2 бебета и роднини, дошли да ги видят. Разбрах, че няма точно определено време, в което са разрешени посещения от близките, а може по всяко време, та се надявам, ако имам съквартирантка, да се разберем за някакъв график или нещо подобно, за да не си създаваме взаимно дискомфорт.

# 617
  • Мнения: 20
Bernadine на мен ми обясниха, че когато си в довойна стая позволяват само на едните роднини да са при родилката, тоест трябва да се разберем помежду си кога ще са на едната, кога на другата. Не е много широка двойната стая, но пък изглежда добре. Иначе примерно ако си сам в стая бащата или там, който те посещава, може да седи от сутринта до вечерта чак до 8-9 часа. Няма проблеми, така ми казаха, то и в двойната няма проблеми, но условието да са само роднините на едната. Дано съм с разбрана дама и ще си направим график Simple Smile

# 618
  • Мнения: 26
Успех, bonbonnin 😊 Да сте здрави с бебчо, всичко да мине леко и по план! Най-прекрасният подарък ще си имате за Коледа❤

# 619
  • Мнения: 279
Две момченца ще бъдат  Simple Smile
Вчера бях до болницата, прегледаха ме и насрочиха секциото за преди Коледа. Плацентта ми е по-узряла и доктора реши да е сега, иначе мислеше за датите между Коледа и Нова година. Платих 1000 лв авансово, даоха ми документ,всичко както си трябва. Остава след раждането да се доплатят 1380 лв. В двойна стая ще бъда. Сега само чакам и дано всичко е наред!
Дано съм била позленза.

Извинявай, много, бонбонин! Прочетох, момиче и даже се учудих, че брадчето си е поръчало сестричка Simple Smile Леко раждане ти желая! Къде ще постещнете Коледа, вкъщи или в болницата?

# 620
  • Мнения: 279
Здравейте,  днес бях на преглед. Няма промяна, с тотална плацента превия съм, и ще раждам секцио. Трябва много да се пазя, забраниха каквото и да било физическо натоварване, подаръците през интернет ще ги купувам. Успокоих се, като видях шушулката. Питах за първите движения, кога са, при мен по-късно щели да се усетят.
Условията са както ги е обяснила бонбонин. Вие правихте ли фетална ехокардиография?

# 621
  • Мнения: 20
sunipop Благодаря! Дано всичко мине леко Simple Smile
Фетална ехокардиография мисля, че не сме правили. Два пъти ми правиха фетална морфология(ако не е същото, не знам). Веднъж в петия месец и веднъж в края на седмия. Днес съм на тонове. Доктора ми каза да ги следим внимателно и при най-малко притеснение от страна на лекаря, да му се обадя. Малко остана...

# 622
  • Мнения: 572
Привет и от мен! Доста време не бях влизала, но просто се наслаждавам на леката си бременност. Не съжалявам, че се спрях на доктор Димитров както и че си взех пакета за проследяване на бремеността. Другата седмица съм на фетална и нямам търпение да зърна бебче вече с по-големи размери, стига да не се скрие.
Sunipop, теб кой те следи? Дано всичко мине наред. Чувстваш ли нещо по-особено с тази плацента превия?

# 623
  • Мнения: 423
Здравейте,  днес бях на преглед. Няма промяна, с тотална плацента превия съм, и ще раждам секцио. Трябва много да се пазя, забраниха каквото и да било физическо натоварване, подаръците през интернет ще ги купувам. Успокоих се, като видях шушулката. Питах за първите движения, кога са, при мен по-късно щели да се усетят.
Условията са както ги е обяснила бонбонин. Вие правихте ли фетална ехокардиография?

Почивай си и спокойствие. Аз си стоя  по цял ден у дома и гледам да не се натоварвам.
Фетална ехокардиография още не съм правила.  Аз съм в 14 г.с.+4. Говорих с доктора, той ми каза, че ако на феталната морфология решат да ме пратят на ехокардиография, тогава че ще трябва да се иде.

Bonbonnin, пожелавам ти много леко раждане и всичко да е наред. Д-р Димитров е факир с ръцете, но това ти си го знаеш. С каква упойка ще си?

Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 16:17 от shakri

# 624
  • Мнения: 16 874
Фетална морфология и ехокардиография са две различни изследвания  Hands V

# 625
  • Мнения: 572
Здравейте,  днес бях на преглед. Няма промяна, с тотална плацента превия съм, и ще раждам секцио. Трябва много да се пазя, забраниха каквото и да било физическо натоварване, подаръците през интернет ще ги купувам. Успокоих се, като видях шушулката. Питах за първите движения, кога са, при мен по-късно щели да се усетят.
Условията са както ги е обяснила бонбонин. Вие правихте ли фетална ехокардиография?

Почивай си и спокойствие. Аз си стоя  по цял ден у дома и гледам да не се натоварвам.
Фетална ехокардиография още не съм правила.  Аз съм в 14 г.с.+4. Говорих с доктора, той ми каза, че ако на феталната морфология решат да ме пратят на ехокардиография, тогава че ще трябва да се иде.

Bonbonnin, пожелавам ти много леко раждане и всичко да е наред. Д-р Димитров е факир с ръцете, но това ти си го знаеш. С каква упойка ще си?



Да, по принцип ехокардиографията се прави, ако е нужно, но някои жени си правят пожелание. Доктор Димитров е възможно най-добрият лекар, който съм виждала през живота си и се чувствам много спокойна при него.

# 626
  • Мнения: 20
shakri Предполагам със спинална упойка, първия път бях така.Не сме го обсъждали.

# 627
  • Мнения: 276
В офертата с пакетите за раждане е написано, че "по желание на пациента при цезарово сечение може да се приложи комбинирана анестезия (спинална + епидурална), която се доплаща 200 лв." Това не ми стана много ясно, а и не успях да питам какво точно представлява и кое е предимството. Някой има ли по-подробна информация?

# 628
  • Мнения: 279
cvete_p, нямам по-специални усещания, просто плацентата е много ниско и вероятността от кървене е голяма ако не се пазя, както и ми се случи веднъж. Следя се при Николова.
 За ехокардиография, разбрах, че се ходи при д-р Славкова.

shakri, само лежа, на този етап се издържа, но като напредна още не знам как ще се справя?

bonbonnin, леко раждане, мила!

Bernadine, не се бях сетила да питам за упойките, следващия път ще го направя.

# 629
  • София
  • Мнения: 1 546
Не съм раждала в Св. Лазар, но имам 2 секцио при д-р Димитров. По принцип то е със спинална упойка. Плюс епидурална ще рече, че се поставя и епидурален катетър, който си остава и след приключване на самата операция продължават да ви обезболяват (вече и в стаята около 24 ч.) чрез него. Това, което аз съм наблюдавала (при една от операциите ми двете други момичета в стаята бяха с такъв) е че при тях забавиха малко раздвижването, което си има и минуси. Иначе обезболяването е някак по-пълно. Ако нямаш такъв катетър, първо вливат венозно нещо и после обичайно са свещички при нужда.

Общи условия

Активация на акаунт