Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 87 633
  • 748
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 276
Благодаря! Много полезна информация! Ще разпитам допълнително и сигурно ще помоля за предварителна консултация с анестезиолога.

# 631
  • Мнения: 279
Благодаря, Jiema, аз също ще раждам секцио. Като наближи термина срещата с анестизиолога е задължителна май.

# 632
  • София
  • Мнения: 378
Аз родих секцио защото се наложи спешно, а тъкмо ми бяха поставили епидуралната , Та се наложи почти веднага след това и спинална. Но ме раздвижиха 6-7 часа по късно не е имало никакво забавяна. С анестезиолога се запознах при раждането, малко преди да ми постави първата упойка.

# 633
  • Мнения: 572
Аз за пръв път чувам за такъв вид упойка- имам предвид смесена. И не мога да разбера защо се слага епидурална с катетър, след като се слага спинална?

# 634
  • Мнения: 279
cvete_p, на теб кога ти е термина? Ако скоро си на преглед разпитай, моля те.

# 635
  • Мнения: 572
cvete_p, на теб кога ти е термина? Ако скоро си на преглед разпитай, моля те.

Привет! Утре съм на фетална морфология и ще попитам доктора защо така се смесват упойките. Иначе терминът ми е през март.

# 636
  • Мнения: 279
Благодаря, полезно ще е да знаем какви упойки се използват и защо.
Ти при кой лекар се следиш?

# 637
  • Мнения: 572
Привет! При доктор Димитров се следя. Днес бях на фетална и всичко е наред. Попитах го за този вид упойка. Много подробно ми обясни. И действително има такава комбинирана упойка. С други думи при комбинираната спинална-епидурална упойка се съчетава бързият ефект на спиналната и възможността за продължително обезболяване на епидуралната. Не знам дали успях да го обясна правилно.

# 638
  • Мнения: 279
Благодаря, cvete_p. И аз ще разпитам, не ми стана ясно кога се прилага, при какви случаи?
Днес ми стана много интересно, като прочетох, че Меган Маркъл щяла да ражда под хипноза. Какво ще рече това, бил много популярен метод напоследък.

# 639
  • Мнения: 422
И аз искам да попитам за някои неща, които не са ми ясни.
Правят ли се клизма, бръснене?
Осигуряват ли еднократни гащи и превръзки?

# 640
  • Мнения: 279
Клизмата е задължителна. Бельото сами си го осигуряваме, като за предпочитане са еднократните гащи. По време на престоя в болницата не се ползват превръзки, а ти дават стерилни лигнини.

# 641
  • Мнения: 422
Какво друго носим?
Еднократни гащи,
Четка за зъби
...
Който е раждал вече, ще каже ли един примерен списък.

# 642
  • Мнения: 279
Не съм раждала, но така ми обясниха. За лигнините знам от личен опит, наскоро лежах за задържане.
Всичко останало ти го осигуряват от болницата. За бебетата нищо не се носи, освен за изписването.

# 643
  • Мнения: 422
Понеже днес бях на отворени врати и казаха, че всичко без четка за зъби и някакви много лични принадлежности като крем за лице, осигуряват. Но ето, че за еднократни гащи нямаше да се сетя.
Ще чакам да се включи някой със списък все пак. Simple Smile

# 644
  • Мнения: 276
Аз все пак бих си взела и превръзки за родилки. Също така, стори ми се, че чехлите, които осигуряват от болницата, не стават за банята и ще си предвидя джапанки. За предишното ми раждане (в друга болница) си бях взела сутиен и еднократни подплънки за кърмене, които ми влязоха в употреба. Предполагам, че вода осигуряват и няма да си нося.

Общи условия

Активация на акаунт