Колко струва една сватба?

  • 47 545
  • 222
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 838
Бутониерите и подаръците за гостите не са ли отживелица вече? Аз хич не обичам прахосъбирачки и двете неща ми се струват точно такива. Поканите също. Може да се разпратят и онлайн Simple Smile Оркестри, жива музика, тъпани и гайди въобще не си ги представям като вариант. Бих искала малка и модерна сватбичка или само едно подписване и толкова Simple Smile

# 121
  • София
  • Мнения: 23 058
Не са отживелица подаръците, на всяка сватба на която съм била  до сега е имало, разбира се не е задължително, кой, както си прецени.  Simple Smile

# 122
  • Мнения: 5 593
Не е имало подаръчета само на една сватба от всички, на които съм била, но бюджетът на младоженците беше много ограничен. Wink

# 123
  • Мнения: 6 329
Бутониерите и подаръците за гостите не са ли отживелица вече? Аз хич не обичам прахосъбирачки и двете неща ми се струват точно такива. Поканите също. Може да се разпратят и онлайн Simple Smile Оркестри, жива музика, тъпани и гайди въобще не си ги представям като вариант. Бих искала малка и модерна сватбичка или само едно подписване и толкова Simple Smile
Това с бутуниерите и подаръците е ТРАДИЦИЯ И ОБИЧАИ. По този начин се даряват най-близките и се благодари на гостите за гостуването им, както и че са Ви уважили и дарили!!! Аз например доста се дразня, че младите с охота привнесят чужди/най-вече американски традиции - синьо, старо, на заем, хвърляне на букет, на жартиер и т.н./, а с лекота отхвълят чисто българските обичаи.

# 124
  • Мнения: 2 790
Защо пък се дразниш?

# 125
  • Мнения: 6 329
Ами защото българите са все по-чуждопоклонници и все по-малко родолюбци и хранители на традицийте, оставени от предците ни! Мисля, че от прядният ми пост стана ясно какво ме дразни.

# 126
  • Мнения: 2 790
Ами защото българите са все по-чуждопоклонници и все по-малко родолюбци и хранители на традицийте, оставени от предците ни! Мисля, че от прядният ми пост стана ясно какво ме дразни.

Знаеш ли значението на обичаите, които съпътстват една сватба? Осмисляш ли ги като такива?

# 127
  • Мнения: 6 329
Ами защото българите са все по-чуждопоклонници и все по-малко родолюбци и хранители на традицийте, оставени от предците ни! Мисля, че от прядният ми пост стана ясно какво ме дразни.

Знаеш ли значението на обичаите, които съпътстват една сватба? Осмисляш ли ги като такива?
Да, разбира се. Почитам ги и ги предавам на децата си.

# 128
  • Мнения: 2 838
Фаталина,приеми хората да имат лично мнение,точно както и ти го имаш Simple Smile На мен не ми харесват тези неща. Отживелица са ми Simple Smile Нито пазя поканите от сватбите на които съм била, нито подаръците им, нито бутониерите. Не желая да се затрупвам с излишни вещи. Не бих желала и някой ден в бъдещето на сватбата ми да ми подаряват букети..а да речем детски книжки, които да даря на деца, които не са обременени от традиции и биха се усмихнали в замяна Simple Smile
Денят е такъв, какъвто го усещаме самите ние. И ако някои се чувстват добре в лимузина със скъпа рокля, защо пък не? Всеки човек според усещанията и мирогледа си, все пак Simple Smile

# 129
  • Мнения: 6 329
Да, ще приема всички прищевки стига да не са за моя сметка. Ако някой иска и на камила да се качи, все ми е тая, акъ обаче си плати сам за това. Когата аз ММ плащаме не

# 130
  • Мнения: 5 593
И на мен много неща са ми отживелица и няма да ги включвам на сватбата си /като ръченицата с пилето например hahaha/, но пък никога не бих изхвърлила покана за сватба или подаръче. Rolling Eyes Всичко е грижливо запазено и засега не съм се затрупала.  Laughing

# 131
  • Мнения: 18 571
Ами защото българите са все по-чуждопоклонници и все по-малко родолюбци и хранители на традицийте, оставени от предците ни! Мисля, че от прядният ми пост стана ясно какво ме дразни.
Брей,така ли?Значи щом не ми харесват пилето,ръченицата и оркестъра съм чуждопоклонничка😃
Защо не се приема,че просто някои хора ни харесват определени неща,това не ни прави по-малко българи.Типично западните сватби ме кефят-да,хора,пилета и ръченици-не!Предпочитам валс.
То стана малко като темите с имената,дето ни се обяснява,че щом не съм си кръстила детето с бълг име,егати и българката дето съм.Смешни са ми такиа твърдения,аз пък на свой ред им се дразня,щото няма грам логика в тях.
Всеки харесва различни неща.Хайде да не намесваме традиции,почитане на бъългарското и патриотизъм с вкусове и предпочитания,че е смехотворно.
За протокола-бебето ми е с чисто ЧУЖДО име 😃
А на ръченицата се навих заради ММ.Тая простотия с пилето я пропуснах.Затова пък имах шаферки с еднакви рокли и хвърляне на букет-ами готини неща са,харесват си ми,що да не ги взаимстваме 😊😉
П.С.
ТрадициИ не се пише с Й.

# 132
  • Мнения: 5 593
Само да добавя, понеже вече стана дума, като в никакъв случай не искам да прозвучи грубо: любовта към родината може да се изрази по много начини, вкл. и това да научиш децата си на правопис и правоговор. Кога се пише пълен, кога кратък член, кога "и", кога "й", кога "н" и кога "нн". Все дребни, но важни неща, част от българското. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 18 571
Само да добавя, понеже вече стана дума, като в никакъв случай не искам да прозвучи грубо: любовта към родината може да се изрази по много начини, вкл. и това да научиш децата си на правопис и правоговор. Кога се пише пълен, кога кратък член, кога "и", кога "й", кога "н" и кога "нн". Все дребни, но важни неща, част от българското. Simple Smile
Именно.😊Грубо,не грубо,не е нормално да не знаеш поне кога се пише И и Й.Това е елементарно.!

# 134
  • Мнения: 5 593
Ама в днешно време си е ежедневие. Дори професори, които са научили доста по-сложни неща от правилата за писане за първи клас, ги бъркат и не знаят кога се пише пълен, кога - кратък член. Странно, но факт. И съжалявам за оффтопика. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт