Съпруги на военнослужещи - 21

  • 51 856
  • 750
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 878
Шехина, обичам постановки , в които сериозни проблеми се поставят така ,че да има и комични моменти. Не си падам по депресиращи представления, но и прекалено лековати са ми загуба на време. Аз наистина доста проучвам преди да ида. От последните години тотален хит ми е "Жана" в Народния. Още не съм я надскочила с друго. То може и да има, но аз не съм отишла. Горещо препоръчвам - проблеми, игра, актьори-всичко на ниво ( разбира се по моите критерии). Понякога залитам по определен актьор и изглеждам всичко с него. В момента такъв ми е Геро. Останала ми е "Бел Ами", която и по други критерии съм планувала (книгата остави отпечатък в мен когато я четох преди повече от 20 години). Понякога подхващам определен театър и докато не изгледам всичко, което ми е било интересно от афиша не се премествам. Сестрата на ММ са големи театромани и въпреки, че не живеят в столицата посещават1-2 пъти месечно театър и те сами голям ориентир . Ако искаш , ще ти пиша на ЛС за конкретни постановки, кото са ми допаднали да не отегчавам темата с писанията ми.

За дрехите на децата-моите също износват, аз също давам на приятелки и колежки на ММ за техните внуци. Стари дрехи с петна-HM, запазени, но няма на кого (не отговарящ размер) дарявам. И обувки съм давала-особено от периода на ясла и ДГ, когато ходеше от вратата на ДГ до колата зимата ( те си бяха зъвсем запазени). Дунди, то не само розова блузка не може да сложиш, ами и рокли,поли, клинчета няма как...

Само като прочетох въпрос за картите и ми стана топло... Laughing Ами да , време е вече за такива работи....абе зимата си отива... Сега сериозно-значи Ava_ е задала два критерия- близък плаж и отделно бунгало заради малките и шумни деца. Моите предложения са следните:

1. Бунгалата на Флагман
2. Вила Сирена на Созопол-тук вторият критерий малко е нарушен, защото вилата е  на два етажа (ако сте на втория етаж, семейството отдолу ще е прецакано)
3. Вила на Несебър-тук пък първия критерий куца-плажа е само  с кола.

Нашата сесия си върви, но в момента по-важно ни е докъде ще стигне Гришо... Laughing Цялото ни смейство много му се кефим...

Данити-всичко най-хубаво!
Е, Дунди  права е Ava_ -не може по сайта да се ориентира. Опита на тези ,които са били е по-полезен.

# 361
  • Ямбол
  • Мнения: 347
AVA, аз имам две деца, едното малкото е доста щуро и сме ходили на Флагман на бунгалата, там и плажа е близо, но е доста населен и няма запазени места за нас, но иначе е хубаво ако успееш да се вредиш с карта. Последните три години си взимахме карта за Сарафово, там са малки блокчета със стаи тройки или апаратаменти. Базата е отделена, плажа е само за нас, има и басейн - за големи и детски. Има игрища и навсякъде е заградено , няма достъп на външни лица. За Созопол и Несебър не мога да кажа, знам че на Несебър е хубаво но плажа е далеч. Може би СОзопол не е зле , но за там трудно се намират карти. А били сме и на Фрегата, и там е хубаво и широко , но пък до плажа има доста стълби....Ти решаваш...Успех!И още нещо, забележката на Дунди към теб си има резон. Ако погледнеш темите ни назад във времето на карти за море (пролет-лято) ще намериш много информация и мнения за всички бази.
Сега да кажа и аз за дрехите. Моите в края на всеки сезон ги отделям и малките ги давам на един колега. И аз се сдобивам с дрешки от по големите племенници. Привърженик съм на тези размени на дрехи, защото иначе какво да ги правя, всичките като за здрави и запазени, не ми се хвърлят..А и си е помощ като ти донесат една торба с дрешки...Simple Smile
Сега искам не искам ще тръстича, поне изчетох пропуснатото, дано всички вече сте ок, шарки, вируси да бягат вече надалеч...
 Hug Hug Hug

# 362
  • София
  • Мнения: 8 446
Привет красавици! Като лавина сте се отприщили...

ДАНИТИ, ЧЕСТИТ ТИ ПРАЗНИК! БЪДИ ЗДРАВА И ПОЗИТИВНА.

Браво на свеки. Всяка жаба да си знае гьола, мястото в гьола и реда на квакане Mr. Green Утре, като станеш и ти свекърва, и ти така. Аз доста неща прихванах от моята, светла ѝ памет. Добричка и съобразителна беше.

КАТИВИТА, недей писа на ЛС. Споделяй тук. Полезна информация е. Ние бабите този сезон се изложихме, ама грип, студ, болни стави, високо кръвно-причини колкото щеш, но това не ни оправдава съвсем. Слаба им ги е организацията. ( май на врачански диалект така звучи Wink) За Гришо и ние мислим и се вълнуваме. Дано и той да мисли за България!

ROSE RED, нямало какво да се пише. Я виж колко си написала. Къде ходихте да се пързаляте? Впрочем, може и да си казвала, но към кой гарнизон да те зачислим?

След ЧЕРВЕНА РОЗА, остава да се появят ВИВИАНКА, ТРЪСТИКОВАТА ФИДАНКА, АЙР, МАМА КЪТИ, ЕСТЕЛИТА, GREEN EYE, има и още, ама хайде стига за сега.

ДИМИТРОВА, внимавай с кенгуруто в тази пързалка. Все пак, приятна разходка Simple Smile

СЕТИ_БЕТИ, да се гримираш е едно, а да се навапцаш, да се наклепаш, или да се намажеш е съвсем друго Wink В случая не беше грим  hahaha Joy

МЪНИЧЕ, би ми се искало да се видим, но за сега в тия студове, по-добре си стой на топличко и вири краци. Кой е като теб?

ДУНДИ, значи организацията по заминаването е в пълна сила. Вярвам, че ще се представят добре децата на фестивала в Русия. Поздрави красавицата. Heart Eyes

ЛЕЙДИ, вие за това  luvbed ли отидохте на Троянския манастир? Е щом е такава историята, пак ще ходите Wink

СГГ, твоята новина е най-хубавата за днес!!! Радваме се заедно с теб. Браво на Светли Hug Hug Hug Ей, позитивната енергия, която струи от нашето военно блокче, може и да помага! Силно вярвам в това!!!

Матрос ДЖУЛИ, стискай зъби. Ще стане! А за загубените килограми-поздравления. Виж, аз не мога да се похваля с особени резултати. На младини беше друго... Гаджето ми заяви, че не си струва да се изтезавам. Все още можел добри пари да вземе за мен, ако ме продаде. Какво ли има в предвид-добър търговски вид, или пък на килограм ще ме продава newsm78 Май на килограм живо тегло повече ще вземе Joy

По въпроса за дрешките и всичко което остава след като дечицата пораснат-продавайте, раздавайте. Грехота е да се изхвърлят запазени неща в кофите. Все на някого ще влязат в употреба. Ето дори автомонтьора и той им намира приложение. Щерката и снахата, а сега и на снаха ми братчето има детенце, постоянно разнасят пълни торби насам натам. Четири госпожици имаме, та голяма размяна пада. Има дрехи за поне още четири да отгледаме. Обувки и ботушки не си разменят, че всяко дете стъпва по свой си начин, та да не му изкривяват походката.

Изпих кафето на Дунди, заедно с нахапаните мъфини Mr. Green, похапнах от тортичката на Данити, сега ще изпия и фрешчето от Димитрова и мога да се приготвям за работа. Чао момичета, здравей тръстика!

АVA, не сме лоши Simple Smile. Ела при нас и ще видиш, че даже сме много готини. Няма да съжаляваш. spoko

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 281
ААа Фло аз такива неща по манастирите не правя!!!  Joy На една вила до Троян беше Wink
Сети ти сега ме замисли и за прощъпулник  Shocked Но като гледам ще е помежду двете мероприятия Simple Smile За лятна количка и аз съм се замислила и харесах една на Чиполино която се сгъва до размер на раница, то нали колата е вечно тъпкана с багаж да спестим малко място.
За дрешките и всичко друго, пазя ги за второ и за сестра ми ако решат да ме направят леля някой ден. Прибрала съм ги във вакумиращи пликове и така,да си чакат реда. Simple Smile
Само като прочетох въпроса на Ава и изтръпнах  Joy Но!! Фло е права не сме лоши хора! Wink

# 364
  • Мнения: 1 605
Данити,честит празник и от мен  bouquet
Нашата разходка приключи бързо,много тежало това дете ейй
Относно АВА-момичета не я съдете,и аз така ви открих,имах въпроси за картите,Дунди любезно ми обясни и от тогава съм редовно с вас.
АВА,а ти пробвай,ако имаш време почети,представи се и си добре дошла да се присъединиш към нашето блокче Simple Smile

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 281
Като минахме на вълна карти и почивки Simple Smile да питам някой нещо отзиви за чужбинските да има? Гледам много изгодни оферти има.
Данити честит празник Simple Smile  bouquet

# 366
  • Мнения: 1 878
Отзиви има , Лейди, ама посочи поне дестинация. ...

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 281
Кати ами например гледам един Уикенд в Париж. Или апартаменти в Португалия,Испания и т.н. Чехия, Унгария също ми се сториха евтини, предполагам че и за тях трябва да сме с един адрес ако не сме с малкия. То май и аз не знам какво питам  Sad

# 368
  • Мнения: 1 878
Лейди ,май наистина не знаеш какво питаш... Laughing Дай сега да уточним за какво питаш-чужбински карти (това е социална програма) или  това, което гледаш на сайта в момента е друго (по линия на CLIMS) ? Та кажи сега за кое питаш Wink?

Последна редакция: ср, 25 яну 2017, 18:48 от kativita

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 281
Еххх Катииии голяма бяла птица съм Sad Да за тези КЛИМС имах предвид Simple Smile По социалната програма май още не са ги обявили или поне аз не ги виждам. Убивам ви бавно и мъчително с моите умни въпроси  Hug

# 370
  • Мнения: 1 605
Добро утрооооо,пак аз съм най-ранобудна

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 281


Ей така, едно пролетно кафенце Simple Smile

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 9 748
 dimitrova8002, не си само ти. Ама в 6 сутринта хич не ми е до форума. Едва гледам, но пък трябва да "изритам" дзверо от леглото, за да не закъснява за училище. Теб те будя, аз пък събуждам. То това е в зависимост от възрастта на детето.  Simple Smile

Lady_, ауууууу, жълти лалета, красота. И кафенце не отказвам.
Аз от чужбинските почивки съм си харесала Виетнам, но ... има много НО-та.  Confused

Да взема и аз да задам един тъп въпрос ли?  newsm78 Тя само Кати може да помогне.
Значи, един приятел на ММ иска да напуска армията. Писнало му е пък и паричките не му стигат. Има оферта за чужбина, но не се знае кога точно ще се отвори място за заминаване. И се чуди, ако сега си поръча нова униформа, че уж пак щели да правят поръчки, и напусне да речем през лятото, дали ще го накарат да си я плаща тази униформа.  newsm78
Друг въпрос. Може ли някой да разбере, че примерно един военнослужещ е работил в държава от Европейския съюз на трудов договор, макар и временен за сезонна работа? И ако се разбере, какво ще последва?
Въпросите май станаха два. Със закона за отбраната не съм в час. Стигат ми непрекъснатите промени в образованието и здравеопазването, но и там вече не успявам да следя всичко, което може да ме засегне директно.

Лек ден на всички.  Hug

PS Тук пак снежи /вали сняг/. Сипе се като пудра захар върху кекс.

# 373
  • Мнения: 1 605
Ха-ха Дунди права си-сега те ме будят,после аз ще ги будя.За мен 6 сутринта вече е почти време за обяд Laughing,моята принцеска днес се наспа в 4,30 и до 5 я мъчих да заспи,ама неще

# 374
  • Мнения: 1 878
Дунди, значи за дрехите - ако си поръча униформа и напусне примерно през май, и тя не е дошла ,няма да я плаща. Ще му бъде изплатен  лимит за 2017г.  , пропорционално   към момента на напускане върху стойността на стария лимит. Кажи му да не се притеснява, няма опасност да се изпълнят поръчки за униформа до лятото (даже и за по-голям период от лятото... Grinning). На втория въпрос обаче не мога да дам отговор...

Общи условия

Активация на акаунт