Коледни елхички греят, ОКТОМВРИйчетата се смеят! -тема 3

  • 28 357
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 744
Вал добре дошла  Hug

Ани защо не се обърнеш за съвети в темата за кърмене? Консултантите дават доста добри съвети. Цеденето не мери реално наличието на кърма, бебето изсуква повече от помпата. Ако не плаче, като си е посукала значи не ти трябва добавка, ако качва добре и се чувства сита.  Hug

Аз при минус 11 не смея да я извеждам, защото се страхувам студа да не и среже дробчетата, извеждаме се около нулата, до минус 4 най-много. А и тука е страшно положението, изчистен е само главния път, около него има преспи по метър високи, никакъв шанс за количка, само шейна може да мине.

Ако се оправи през уикенда се надявам и ние да поизлезем.

# 676
  • Мнения: 1 117
Chuby плаче си  нямам кърма Sad сега пък имам чувството че и текат сълзи само от едното око като плаче от едното око и се мокрят миглите другото не случвало ли ви се е ?

# 677
  • Мнения: 1 118
Аз съм голям морж, ама в това време и аз не го изкарвам, много е гадно, много. Мъжът ми след риненето на сняг в събота от дишането на студен въздух го прерязваха гърдите. С кумата ми се чух, тя вчера е имала неблагоразумието да излезе с количката до детската кухня, каза, че едвам е издрапала, не е изчистено в малките улички, тротоарите са ад, пързалка голяма и зверски студ.

Бебо спи от 3 часа...Пропусна си храненето, обикновено яде в 16ч. Не знам да се радвам ли, или не.  newsm78

# 678
  • Мнения: 1 744
Ели, аз не бих го насилвала, направих тази глупост с моята и освен да ми повръща и да и объркам режима, друга файда нямаше.
Вече се водя по бебето, ядеше по 150 мл 4 пъти дневно, от 20 ч последно хранене, ставаше в 7 сутринта и аз като се ошашках, че малко яде, а моята ядеше сериозно и почнах да и давам през 3 часа да яде, та да прави по пет хранения дневно, почна пак да повръща, вчера пак омазах часовете и през ноща се събуди да пищи за ядене.
Днес яде по 150 мл през четири часа, беше се заиграла на активната и аз я взех да я храня, че и беше час е познай - пак ми повърна, повече край! Гладна яде, не гладна - не.
Има ли тук момичета, които са изцяло на АМ от самото начало?

# 679
  • Мнения: 1 744
Ани, съветвам те да се обърнеш към консултант по кърмене, в темата за кърменето, тук в БГ Мама можеш да питаш. Принципно организма ти се адаптира към бебето, рева му увеличава кърматат ти, яж, спо повеко и вода пий да се вдигнае кърмата.
За сълзите, при нас е така още не са се разкъсали добре слъзните канали, това е нормално, и като има сълзи и тече по бузката, само от едното оче.

Аз откачих да си върна пак кърмата, пия чай за кърмачки на Хип и усещам как гърдите ми стават по-тежки, искам да успея да я предизвикам по някакъв начин.

Някой чувал ли е вариант, на бебето да се доставя кърма, от друга кърмачка или няма такъв вариант?

# 680
  • Мнения: 1 426
Привет и от мен. Днес е някаква лудница. Иска само да сменяме обстановката и като постои 15-20 минути и започва да пищи. Научил е явно от снощи ръмженето и постоянно ръмжи и ме стряска, че нещо му има. Изнервен е много. Рязах му ноктите, то не беше борба, не беше чудо. Сега се опитва да си напъха не единия, ами и двата юмрука едновременно в устата.  Joy Joy Joy  Като не успее, досещате се - пищене и мръщене.
Вал, добре дошла в нашата компания.  Hug
Chuby, чувала съм за кърмаческа банка, но не съм достатъчно информирана. Както знам и че приятелки са давали на мои приятелки кърма, защото са имали повече. Стискам палци да успееш да стимулираш лактация отново. Знам, че е трудно, но се получава. Ти защо реши така? И ако може да споделиш какво правиш за стимулация?

# 681
  • Мнения: 1 118
Chuby, и аз като спи не го будя за храна. Ето, сега той сам си се събуди и индикира, че е гладен, то детето си знае. Хич не ги мисля аз,че ще заслабне, той бая запаси има, хаха Simple Smile
Банка за кърма знам и аз, че има. Не знам какъв е контрола там честно казано, трябва да се провери. Аз съм малко консерва и не знам откъм хигиена, съхранение как стои въпроса.

# 682
  • Мнения: 19 717
И аз знам, че има банка за кърма. Би трябвало да е стриктен контрола  newsm78

Днес не беше толкова студено, а и го бях опаковала добре. Но наистина беше много трудно с количката.

Аз пък смених леко схемата. Вместо 4 по 180, давам днес 5 по 150. Като че ли по-лесно яде, та ще продължа и утре така.

# 683
  • Мнения: 1 118
Много ми е интересно тия препоръчителни дози на опаковката на Лактана как са измислени. 180мл ги дават от 5-ти месец. Да дойдат при моето дете да го приложат това. На Хип-а май бяха по-реалистични. Не че някой ги спазва се, ама ми е странно.

# 684
  • Мнения: 1 426
За шезлонга и столчето за кола като бяхме при ортопеда го попитах и той само ми се засмя и каза след като са сертифицирани бебешки неща няма проблем. Но разбира се в шезлонг/люлка до 2 часа, а в столчето за кола след разрешение на ортопед може и повече. Поне на нас така ни казаха.
Cristi, тъкмо щях да питам как сте с храненето. Сега по 150 мл. по-бързо ли яде?
Аз да питам колко сте ги водили вече на нефролог и кардиолог? Аз от Cristi разбрах и ще питам на консултацията, защото все още не сме го водили.

# 685
  • Мнения: 1 118
Да, за столчето за кола Алексиев и на нас ни каза същото. С шезлонга аз не злоупотребявам и без това, та там не е драма.

Ние не сме го водили на нефролог, забравих да питам днес лекарката. Другата седмица като ходим за ваксините ще се поправя.

# 686
  • Мнения: 1 744
Защото АМ си е синтетика, иска ми се да поеме малко кърма поне. Кърмата съдържа ензими и хормони, които ги няма в АМ - то. Изобщо тази история с кърменето мене ме хвърли в дълбока депресия, защото кърмата, си е кърма и не може да се замести от АМ -то. А тя от мен е поела всичко на вкичко 50 мл кърма, нито повече, нито по-малко.
Просто ще се изям от яд, че не направих всичко възможно да я кърмя.  Сега след дъжда  - качулка.

Бамбина и писва на люлката след 10 мин, така че сме далеч от двата часа

Кардиолог и нефролог мисля, че е след 4 месец.

# 687
  • Мнения: 1 117
Ани, съветвам те да се обърнеш към консултант по кърмене, в темата за кърменето, тук в БГ Мама можеш да питаш. Принципно организма ти се адаптира към бебето, рева му увеличава кърматат ти, яж, спо повеко и вода пий да се вдигнае кърмата.
За сълзите, при нас е така още не са се разкъсали добре слъзните канали, това е нормално, и като има сълзи и тече по бузката, само от едното оче.

Аз откачих да си върна пак кърмата, пия чай за кърмачки на Хип и усещам как гърдите ми стават по-тежки, искам да успея да я предизвикам по някакъв начин.

Някой чувал ли е вариант, на бебето да се доставя кърма, от друга кърмачка или няма такъв вариант?
има банки за кърма от други майки в София но незнам адреса някъде на метростанция Вардар

# 688
  • София
  • Мнения: 3 304
Чуби, има банка за майчина кърма, намира се близо до метро Вардар, има телефон в интернет  Peace аз взимах преди 3 години за баткото от там, че моята беше малко. И сега в началото се записах, за да не губя време в чакане и документи, ако не ми се получи с кърменето, обаче тоя път сме си пристрастени кърмачета и се отказах Peace Дават по 4 банки кърма на седмица (една банка е 300-450 мл.), взима се всеки петък. По телефона ще ти кажат за документите, които ти трябват, ако решиш да взимаш  Peace

# 689
  • Мнения: 1 744
Благодаря момичета, ще проуча въпроса и се надявам да вземем кърма.

Общи условия

Активация на акаунт