Кюретаж и забременяване след това - тема 70

  • 34 943
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 377
Момичета,можете ли да ми кажете колко време след абразиото мога да пусна изследване на хормони на щитовидна жлеза???Изследвани са ми преди 6 години при предишната бременност,бяха ОК,но сега още отначало АГ-то поиска да ги види пак с какви стойности са.Мислех след Нова година да отида,но нали се объркаха нещата  и сега се чудя кога е подходящо да ги направя,че ако има нещо не наред,да предприема лечение.
Поздрави!
 Hug
Хубаво е да изчакаш да мине първия ти цикъл, а ако не бързаш, дори и втория за да са се нормализирали хормоните. Пускат се на чист ден.

# 46
  • Мнения: 58
Здравейте момичета! Отдавна не съм се включвала! Тъкмо почнаха да се нареждат нещата свалих нужните показатели в норма, назначиха терапия преди забременяване и при забременяване. Доктора даде зелена светлина да действаме и в момента, който ме видя  на ехографа видя миомен възел , който не са го видяли предишни два лекаря , които ме бяха гледали и при които се следях по време на бременността и след аборта, никой нищо не ми каза за него. 5 см , чудя се направо. Добре, че реших да си направя нужните изследвания и да се срещна със сегашния гинеколог. Той веднага каза да го оперирам, тъй като най - вероятно и той е бил причина за аборта и сега ако забременея сигурно ще се повторят нещата. Още същия ден отидох , където е нужно и след 4 дни ме оперираха, оказа се даже 8 см. Сега вече съм си вкъщи и си почивам. На 18 ноември ме оперираха, всичко мина нормално. С нова надежда, че нещата започват да се оправят и след като се възстановя започвам нови опити. Много се радвам, че се реших бързо, за да не протаквам нещата. Прегръщам всички силно.

Последна редакция: вт, 27 дек 2016, 16:00 от karizka

# 47
  • София
  • Мнения: 7 483
Karizka,
Радвам се че всичко е минало добре! Щом е била 8 см, вероятно с операция е било, а не с лапароскопия, или бъркам?

На мен ми оперираха миома 6см през 2013. Ако и при теб е било с операция, дай си малко време, така че да могат всички срязани тъкани да се възстановят. Мен си ме придърпваше 7-8 месеца след това, особено ако се протегна малко повече - като мускулна треска на корема.

Момичета, стискам палци всичко да се нареди за всички нас.  Hug  Hug И се отъркалвам в синичкия прашец на Мимито5  Joy

Последна редакция: вт, 27 дек 2016, 17:00 от delisardeli

# 48
  • Мнения: 58
delisardeli, да коремна беше операцията. Да сигурно дълго време ще ме държи. Не зная колко време е нужно да чакам. Единия доктор каза 3-4 месеца, другия 6 месеца или година в зависимост как се възстановявам, ще видим как ще е....

# 49
  • Мнения: 181
Karizka съжалявам за случилото се но ще стискам палци да се възтановиш по бързо. Понеже си търся добър лекар може ли да ми кажеш кои е твоя АГ ,минах през много лекари но не открих своя... ако някой може до препоръча лекар ще съм благодарна

# 50
  • Мнения: 58
Eleq аз съм от Стара Загора. Ти откъде си?

# 51
  • Мнения: 60
Здравейте силни дами  Simple Smileето че и аз се присъединявам към вас, юли месец бях забременяла а септември всичко свърши, за съжаление и все още е много тежко, вие как се справяте?

# 52
  • Мнения: 910
karizka , радвам се , че всичко е минало ок! Добре , че наистина си срещнала сегашния ти АГ, за да може да започнеш на чисто нови опити! Прегръщам те  Hug

Kafe08 , съжалявам за загубата ти! Трябва да мине време - то лекува! Иначе гледам да се разнообразявам с различни занимания, много работа, пътувания, ремонти и така... при мен всеки ден е лудница и общо взето бързо превъзмогнах случилото се. Силен характер съм и продължавам напред! Съветвам те и ти да направиш така, да не се затормозяваш с миналото. Гледай напред, всичко ще се нареди!  Hug

# 53
  • Мнения: 60
Естела, много съжалявам миличка и те разбирам напълно. Също като теб имам едно момченце 8г и много се беше зарадвал да става батко, но за съжаление не успяхме. Все още го преживява много.

# 54
  • Мнения: 60
karizka , радвам се , че всичко е минало ок! Добре , че наистина си срещнала сегашния ти АГ, за да може да започнеш на чисто нови опити! Прегръщам те  Hug

Kafe08 , съжалявам за загубата ти! Трябва да мине време - то лекува! Иначе гледам да се разнообразявам с различни занимания, много работа, пътувания, ремонти и така... при мен всеки ден е лудница и общо взето бързо превъзмогнах случилото се. Силен характер съм и продължавам напред! Съветвам те и ти да направиш така, да не се затормозяваш с миналото. Гледай напред, всичко ще се нареди!  Hug
Благодаря ти, трябва да вярваме, че най хубавото ни предстои.

# 55
  • Мнения: 1 633
Записвам се да ви следя и ви желая светли празници и най-искрени пожелания за успешни бременности с най-сладък финал!  bouquet

# 56
  • Мнения: 852
Kafe08, съжалявам че си тук,дано скоро те зарадва нова и успешна бременност HugДано Бог да бъде по-благосклонен към всички нас Sad Наистина е много тежко... Дъщеря ми не знае нищо,нито за бременността,нито за аборта.Поне тя да не страда,защото е много крехка и обичлива и не ми се мисли как щеше да преживее това разочарование и то навръх Коледа ooooh! .Стига й ,че аз не съм на себе си,а и баща й.... Cry
Аз не се справям особено SadМоже би и защото никой освен нас не знае(дори родителите ми),не сме споделили с никого и си го изживявяме двамата сами.Много е тегаво и покрай тези празници,и дългата отпуска ,която си пуснахме преди да се случи лошото.Сега чакам всеки ден да мине ,ако може някак по-бързо и искам да започнем на чисто.Не искам да чакам,а и усещам,че нямам много време.Дълго отлагах втората бременност,а сега,когато я пожелах...Търся си разни занимания у дома,гледам да не се задържам много на едно място,все да съм в разход някъде.Просто ще чакам времето да си свърши работата.Кюретажът ми беше едва преди 5 дни,но имам чувството,че мина цяла вечност.

karizka, бързо възстановяване и скоро да се преместиш в отчетните теми! И аз се интересувам от  сериозен АГ в Стара Загора.Нямам никакви отзиви за никого конкретно. По стечение на обстоятелствата бременността ми я  следеше др Мария Ангелова (от АГ център LIVE),за абразио ме изпрати при др Христов в НИАМЕД.При други не съм ходила и се чудя къде да отида-пак при някой от тях ли или да търся друг Thinking.Така или иначе трябва да отида някъде на контролен преглед след 2-3 седмици,а и дай Боже ,ако забременея отново Praynig,пак трябва да си избера лекар.Ще съм много благодарна,ако споделиш впечатления!

Последна редакция: ср, 28 дек 2016, 07:17 от estela

# 57
  • Мнения: 58
Estelа, аз се следях при доктор Иванов, но се разочаровах. Харесвах го, но след това че нищо не видя за миомния възел. Не ми назначи изследвания след аборта и аз сама почнах да си търся причините и си направих доста изследвания, и ми излезнаха някои проблеми и сега успешно се справям. За изследванията отидох в клиника Стефанов тя е инвитро, аз не смятам засега да правя, но просто лекаря е добър. Той ми откри възела и ме прати при Христов в Ниамед . Доволна съм много вежливи лекари и обясняват. След нова година ще ходя на контролен при Христов. След някой месец като забременея не съм мислила къде ще се следя, но няма да ида при Иванов. Предпочитам дори и на частно да е но всичко да е ок. Чудала съм също за Салджийска,Бузалов били добри Simple Smile Някой ако има наблюдения ще се радвам да сподели.

# 58
  • Мнения: 268
Здравейте! Наложи ми се кюретаж, поради липса на сърдечен пулс на ембриона. Беше ми първа бременност и много се притеснявам дали няма да ми създаде проблеми за следващи бременности. Доктора казва, че процедурата е с вакуум.

# 59
  • Мнения: 910
Здравейте! Наложи ми се кюретаж, поради липса на сърдечен пулс на ембриона. Беше ми първа бременност и много се притеснявам дали няма да ми създаде проблеми за следващи бременности. Доктора казва, че процедурата е с вакуум.

Съжалявам за загубата ти! Желая ти бързо възстановяване и горе главата!
Относно вакуум кюртажа-изобщо не се притеснявай. Това е най-щадящия метод, защото само изсмуква каквото има в матката. При стандартния К се ползва кюрета (от където идва и името), която представлява инструмент, с който се остъргва самата матката и е много опасно, защото може да я остържат повече,да изтънят лигавицата и т.н... и да стане проблем, също така възстановяването е по-бавно.
При вакуума няма странични ефекти, нито пречи на бъдещо забременяване,защото не остава и следа от процедурата.
При мен също използваха този метод и след 2 месеца няма и помен от К.
Всичко ще е ок, кураж! Желая ти съвсем скоро да видиш двете чертички и да се радваш на здраво и пухкаво бебче на финал!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт