Безобразията на БАБХ

  • 16 290
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 24 839
Кучетата в двора се държат вързани- на дълъг синджир, закачен на тел, опъната през охраняваното пространство, за да имат достъп до всяко ъгълче..
Те са пазачи, не са за кефа на някой, решил да да си гледа домашен любимец, затворен в апартамент.
  Колкото пъти да повториш, че на село домашните животни са безотчетни, това няма да стане истина, така че, не се излагай.
Всеки стопанин регистрира пазачите си и така плаща символична такса.
Що се отнася до спирането на " точно тези коне"- така се е случило, че са ги засекли.
А, ако някой е сигнализирал, се връщаме пак на първия въпрос- защо не са подписали договор за покупко- продажба и защо не са довели предишните собственици, за да си освободят животните, ако наистина са ги купили, а не са ги задигнали?

# 46
  • София
  • Мнения: 4 878
Кучетата в двора се държат вързани- на дълъг синджир, закачен на тел, опъната през охраняваното пространство, за да имат достъп до всяко ъгълче..
Те са пазачи, не са за кефа на някой, решил да да си гледа домашен любимец, затворен в апартамент.

Държат са масово на къс синджир, т. че кучето, не само няма "достъп до всяко ъгълче", но  почти не може да се движи. Предполага се, че "пази" с лаене, затова ги държат гладни - за да вият и лаят по цяла нощ. И точно затова е забранено държането на кучетата на синджир - за де не пречат с лая си на околните. Колкото до кефа, точно за кеф ги държат в такива условия - изпитват садистично удоволствие от страданията им. Никой не си е опазил имота с куче-пазач, но кучето трудно може да се опази от крадците. Веднъж едни бяха затрупали с камъни един такъв окован пазач.

# 47
  • Мнения: 6 417
Абе, то в София никой не си регистрира животните, вие за селата се чудите. Когато ходих да си регистрирам осиновеното от приют куче, в Общината ме гледаха доста странно, сякаш съм първата, която го прави. Иначе съм подавала сигнал до агенцията по храните за нарушения при приготвяне и продажба на храна. Познайте дали си мръднаха гъза! Ама то луканки от моя сигнал няма да паднат.

# 48
  • Мнения: X
защо не са довели предишните собственици, за да си освободят животните, ако наистина са ги купили, а не са ги задигнали?

Аха, и понеже са ги задигнали, отиват и пускат сигнал в най-гледаната национална телевизия? Whistling

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839

Държат са масово на къс синджир, т. че кучето, не само няма "достъп до всяко ъгълче", но  почти не може да се движи. Предполага се, че "пази" с лаене, затова ги държат гладни - за да вият и лаят по цяла нощ. И точно затова е забранено държането на кучетата на синджир - за де не пречат с лая си на околните. Колкото до кефа, точно за кеф ги държат в такива условия - изпитват садистично удоволствие от страданията им. Никой не си е опазил имота с куче-пазач, но кучето трудно може да се опази от крадците. Веднъж едни бяха затрупали с камъни един такъв окован пазач.
Ти, кога за последно живя на село, та говориш глупости на кило?
Кой идиот ще остави цяла нощ да му вие кучето под прозореца, бе девойко безумна? #2gunfire
На село кучето пази преди всичко от диви животни- чакали, лисици, порове, диви прасета, вълци, че и мечки, които са защитен вид.
Аман от русокоски- кучезащитнички!

# 50
  • Мнения: 2 718
Кучетата в двора се държат вързани- на дълъг синджир, закачен на тел, опъната през охраняваното пространство, за да имат достъп до всяко ъгълче..
Те са пазачи, не са за кефа на някой, решил да да си гледа домашен любимец, затворен в апартамент.

Държат са масово на къс синджир, т. че кучето, не само няма "достъп до всяко ъгълче", но  почти не може да се движи. Предполага се, че "пази" с лаене, затова ги държат гладни - за да вият и лаят по цяла нощ. И точно затова е забранено държането на кучетата на синджир - за де не пречат с лая си на околните. Колкото до кефа, точно за кеф ги държат в такива условия - изпитват садистично удоволствие от страданията им. Никой не си е опазил имота с куче-пазач, но кучето трудно може да се опази от крадците. Веднъж едни бяха затрупали с камъни един такъв окован пазач.
това са глупости от типа заглавие на жълт вестник- "ужас, ужас, куче, вързано на синджир". Няма забрана за държане на кучетата вързани, има изискване Чл. 17. (1) Движението на животните не може да бъде ограничавано по начин, който им причинява болка, страдание или силен страх. Общините приемат наредби и в повечето от тях се споменава, че кучета може да се държат на синджир поне 5 метра и т.н. Когато едно куче пазач, пуснато свободно в двора, ти скъса гащите, защото си влязла и то не знае, че идваш да засечеш тока например, ще го побъркаш този собственик от дела и ще има врясък до Бога що не е на синджир това куче! Да не си мислиш, че хората гледат за пазачи разлигавени дребни кутренца, облечени с жилетчица по последна мода, които тъкмо се връщат от педикюр? Не, гледат големи и опасни животни, които могат да убият човек, ако не са контролирани. Ама туй природозащитниците съвсем изтрещеха- дай и на лъвовете в зоопарка да им махнем решетките, че да не се травматизират....

# 51
  • Мнения: 25 756
absurT, по-кротко.
Не всички села са вдън гори тилилейски, има и полски села, където най-опасните хищници са двукраки...

# 52
  • София
  • Мнения: 4 878

Държат са масово на къс синджир, т. че кучето, не само няма "достъп до всяко ъгълче", но  почти не може да се движи. Предполага се, че "пази" с лаене, затова ги държат гладни - за да вият и лаят по цяла нощ. И точно затова е забранено държането на кучетата на синджир - за де не пречат с лая си на околните. Колкото до кефа, точно за кеф ги държат в такива условия - изпитват садистично удоволствие от страданията им. Никой не си е опазил имота с куче-пазач, но кучето трудно може да се опази от крадците. Веднъж едни бяха затрупали с камъни един такъв окован пазач.
Ти, кога за последно живя на село, та говориш глупости на кило?
Кой идиот ще остави цяла нощ да му вие кучето под прозореца, бе девойко безумна? #2gunfire
На село кучето пази преди всичко от диви животни- чакали, лисици, порове, диви прасета, вълци, че и мечки, които са защитен вид.
Аман от русокоски- кучезащитнички!


Около мен има поне 4-5 кучета, държани на верига, които вият, лаят и скимтят по цяла нощ.
И аз съм се чудила, как собствениците им го търпят, но явно не им прави впечатление.
В случая съм загрижена повече за съня си, отколкото за клетите животни.
Във тая връзка съм проучвала и законодателството и се оказа, че е забранено държането на кучета, вързани на верига в рамките на населените места. Никой обаче не спазва законите. Само БАБХ по отношение на конете.

# 53
  • Мнения: 2 718
Александрия, няма такава забрана! Би ли посочила източника на претенцията си?

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839
Девойко, разбира се, че всеки нормален човек ще е загрижен за съня и здравето си.
А, кучетата през нощта лаят и скимтят, защото надушват движещи се живи същества- безпризорни кучета, уж осиновени от твои " колеги", но оставени да се мотаят по улиците.
Както и котки, и чакали и каквото още се сетиш.
Мисли, преди да повтаряш като латерна едно и също.

# 55
  • Мнения: 2 467
Девойко, разбира се, че всеки нормален човек ще е загрижен за съня и здравето си.
А, кучетата през нощта лаят и скимтят, защото надушват движещи се живи същества- безпризорни кучета, уж осиновени от твои " колеги", но оставени да се мотаят по улиците.
Както и котки, и чакали и каквото още се сетиш.
Мисли, преди да повтаряш като латерна едно и също.
Ние като бяхме на екскурзия спряхме в Малко Тъзрново. Ами искам да ви кажа, че до хотела имаше две вързани кучета, и точно тези кучета се спукваха да скимтят с прибрани опашки долу, значи ги беше страх от всичко, което мърда. Стопанина им мина да им остави хляб и ги спука от бой.
Аз в Бургас знам, че регистрираните кучета се броят на пръста на едната ми ръка.  Така че не знам какво е по селата, ама който тръгне да ми обяснява, как всички животни, и на циганите, са регистрирани, не му вярвам. Нали при регистрация си плащаш и данък. Ами тук имам познати, гледат прасета, за лична консумация, в двора на къщата имат кочина. Не са регистрирани. Кокошките нито техните, нито на съседите са регистрирани. Въобще тези животни не съществуват на книга.
Така че само не ми обяснявайте как работят законите в България. Както всичко работят, ама избирателно.
Но въпросът не беше в това - как в приюта в Бургас може кучетата да стоят повече от една седмица, без да ги убият. Напротив, социализират ги, има осиновителски кампании, ваксинират ги, намират им домове. Значи за тях, дето са ги намерили, или са ги дали и болни даже в повечето случаи, може. А кончетата не можаха да ги прегледа ветеринар. Да бяха поне обявили дарителска кампания, като толкова им се свидят  пари за ветеринар, а и стопанина им каза, че щял с радост да поеме разходите.
Та аз мога да задам контра въпрос - Защо при положение, че има човек, който е готов да плати глоби, да понесе последствията, да плати за преглед, разрешителни и т.н. не му дадоха шанс? Ставаше въпрос за 3 дни. 
Просто някой си направи едни луканки и това беше.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Аз съм потресена от тази история. Не мога да повярвам...

# 57
  • Мнения: 1 400
Аз продължавам да не виждам логика в "законните" действия на БАХБ. Със сигурност прегледът от ветеринар е в пъти по-евтин от евтаназията (която също се осъществява от ветеринар) и изгарянето на труповете. Освен ако са използвали брадва, а след това, за да икономисат пари на държавата, са направили месото са суджуци.

Последна редакция: пт, 30 дек 2016, 22:26 от ice_sparky

# 58
  • София
  • Мнения: 10 379
Да, бе. Не е толкова лесно да се убият четири жребчета с брадва. Може ли да са продадени на някого?

# 59
  • София
  • Мнения: 4 878
Да, бе. Не е толкова лесно да се убият четири жребчета с брадва. Може ли да са продадени на някого?

Може и още как. Надявам се в съда да се разбере. Бабховците не разчитат само на рушвети, имат си и алтернативни методи за поддържане на стандарта.

Общи условия

Активация на акаунт