Безобразията на БАБХ

  • 16 319
  • 207
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 10 476
Не знам. Целият случай ми намирисва. От храбрия природозащиник, откупуващ??? животни, до БАБХ. Гнусна история.

# 61
  • Мнения: 1 407
И тъй, направих справка. Цена за евтаназия на селскостопанско животно от 200 до 400 лв. Цена за изгаряне в екарисаж: 6 лв./кг. Преглед на селскостопанско животно - 30 лв. Остава загадка защо БАХБ са решили да се охарчат, вместо просто да проверят, дали животните са опасни.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 878
Те не са се бръкнали в собствения джоб за тия пари, т. че не може да се каже, че са се охарчили.
Ако животните наистина са евтаназирани, това е станало за сметка на данъкоплатеца.
Обаче най-вероятно не са, защото липсват документи за евтанизация. + всички бонуси, които биха имали при продажба на животните.

# 63
  • Мнения: 54 998
Потресена съм!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked
Друго не мога да кажа!

# 64
  • София
  • Мнения: 24 839
Те не са се бръкнали в собствения джоб за тия пари, т. че не може да се каже, че са се охарчили.
Ако животните наистина са евтаназирани, това е станало за сметка на данъкоплатеца.
Обаче най-вероятно не са, защото липсват документи за евтанизация. + всички бонуси, които биха имали при продажба на животните.
Ти откъде знаеш, че няма документи за евтаназия, след като в предишен пост обясни, че никой от Агенцията дори не иска да говори с вас?
Наясно ли си, че те не са длъжни да дават отчет на крадци на животни, превозващи ги нанякъде, натикани в бус?
Защото, точно такъв е статута на  жалващите се.

# 65
  • Мнения: 6 417
Мариело, ти ли си, ма?

# 66
  • Мнения: 22 036
Много гадна история, а и доста нелепи коментари от АбсурТ и подгласнички. Дано се разнищи и да се направи нещо по въпроса.

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 928
Не разбрах кое е безобразие?
Явно някой хора наричат така спазването на закона. newsm78

# 68
  • Мнения: 22 036
Какъв точно закон е спазен? Никъде не се умъртвяват животни просто така. Няма никаква известна за сега документация, която да подкрепи действията. А и какво общо има храната с коне, освен ако не е доказано, че ще се ползват за храна? Дори и тогава, е редно да се изследват и най-малкото да се опитат да им намерят осиновители, ако считат, че наличния е недобросъвестен!

Ясно ли е така, кое е нередно или да влизам в още полемика?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Определено е абсурдна цялата ситуация.Аз мисля,а и се надявам кончетата да са продадени.Дори и нерасов един кон струва около 1000 лв.,та най-вероятно някой си е направил коледен подарък.
И не е вярно,че животните по селата не подлежат на ветеринарен контрол.Най-малкото всяко прасе,крава и т.н. се ваксинира,никой няма да рискува да му умре животно и да изгуби препитанието си за цяла година.
То по тая логика БАБХ да тръгнат из горите и да трепят всичко на ред,колко животни без документи има.

Последна редакция: сб, 31 дек 2016, 09:57 от Глухарче

# 70
  • Мнения: 6 417
Кончетата може би са продадени, ами двете кучета, които преди това са лекувани с месеци? Дори агресивните кучета от улицата, които се прибират по сигнал, отдавна не се евтаназират, а се заточват в общинските концлагери. Поне за София имам наблюдения. По закон се убиват само, ако са причинили смърт. Защо са убили двете кучета?

# 71
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А някой знае ли как изобщо БАБХ са попаднали на кончетата,едва ли се разхождат по улиците и проверяват на ред.Ако беше така половината магазини щяха да са затворени.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 878
Кончетата може би са продадени, ами двете кучета, които преди това са лекувани с месеци? Дори агресивните кучета от улицата, които се прибират по сигнал, отдавна не се евтаназират, а се заточват в общинските концлагери. Поне за София имам наблюдения. По закон се убиват само, ако са причинили смърт. Защо са убили двете кучета?

Защото ги водят комплект с кончетата и след като са излъгали за тях, са излъгали и за кучетата.
И в двата случая (ако са ги продали или убили) действията им са незаконни и ще им се наложи да отговарят за престъпленията си.

Не разбрах кое е безобразие?
Явно някой хора наричат така спазването на закона. newsm78

Съгласна съм, че "безобразие" е твърде слаба и неточна дума, но я избрах, защото пасва звуково на инициалите на държавната агенция.  Simple Smile  "Изродство" или "мародерство" сигурно са по-точни и някоИ хора биха ги предпочели.  Wink

# 73
  • Мнения: 373
Хора,не ни занимавайте с глупости.Това ли е световният проблем-някакви си кончета.Айде стига вече-занимавайте се с нещо смислено.Празници са-хората са със семействата си,забавляват се,ама винаги да има някой да прави от мухата слон.

# 74
  • Мнения: 1 407
Не разбрах кое е безобразие?
Явно някой хора наричат така спазването на закона. newsm78
Спазвайки закона, могат да се вършат куп безобразия. Затова едно здраво общество се гради преди всичко на морала и чувството за справедливост, които съвсем не са някаква емоционално обагрена фикция, а това, което ни прави именно хора, а не някакви бездушни машинки. Законите са създадени, за да следват морала и ако в някакъв момент се окаже, че му противоречат, значи трябва да се променят.
И да - една държавна агенция е длъжна да дава отчет на обществото и да предоставя всички документи, които са й поискани. В противен случай не работи за него, а за себе си (или нечии други интереси).

Общи условия

Активация на акаунт