епидурална анестезия

  • 2 696
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
здравейте,
и аз съм чувала, че цената на упойката е около 80 лв.
не ми е ясно само как се прави преценка дали да се използва епидурална или спинална упойка?
При спиналната те обезчуствяват напълно и само лекарите работят -обикновенно при секцио или други операции от кръста на долу. При епидуралната можеш да сътрудничиш ,но без болка. При моито раждане ми я поставиха на десетата минута .Бяха кошмарни 10 мин.След това и бебето и аз се родихме .Бях страшно благодарна на съдбата ,че живея в 21 век и ,че такава упоика  вече е измислена.

# 16
  • видин
  • Мнения: 358
maristaneva, благодаря ти много,
много четох за тези упойки, защото два пъти съм раждала без проблеми нормално и сама с аналгин мускулно, но сега смятам, че заслужавам да си спестя болката. вече ми е ясно какво да предпочета - физиологечно раждане с епидурална упойка.
но може би трябва да се направи някакъв тест за чувствителност - т е за алергия. някой знае ли кога се прави това?

# 17
  • Мнения: 5 391
И аз родих така и я препоръчвам, на 7-8 см разкритие дори си поспах мъничко Embarassed

# 18
  • Мнения: 382
150 лева беше в Шейново преди три месеца. И на мен ми беш евторо раждане - първото нормално - брз упойка. Разликата е огромна!!!! Никаква болка няма. Хич и не се колебай Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 6 974
Само аз ли съм каръка Confused На мен ми сложиха обаче след това толкова бързо се развиха нещата,че въобще не ми подейства имах си и болки и напъни и всичко. Язък Sad Точна е цената в Шейново както казва inik.

# 20
  • Мнения: 380
Родих сина си без упойка, а сега с дъщеря ми бях категорична, че искам епидурална. Naughty
Разликата е от небето до земята. Препоръчвам ти я с две ръце.
Не е нужно да има уговорка с доктор. Мен ме изражда дежурният доктор в МД/ д-р Валентин Диков- един прекрасен ЧОВЕК И ДОКТОР/. Предварително ме тестваха за алергична реакция, драсват ти на ръката от упойката, с която ще те обезболяват и следят дали ще се прояви някяква реакция. Удоволствието ми струваше около 80лв., не си спомням точно колко беше, но се плаща след това на касата в болницата, а не на анестезиолога.
Определено така бих родила още 100 пъти. Както каза доктора: - Виж колко си ни е добре така, говорим си, теб не те боли, на мен ми минава работното време...  Joy

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 15:13 от dezrycho

# 21
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Първото раждане ми беше ад #Cussing out Sick. Второто си исках упойка. Бях категорично за newsm10.
Не съм разбрала нищо. Преди 40 дена раждах в Шейново иструва ше упойката150лв. на ръка му платих.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 487
Скоро ми предстои първо раждане и желанието ми е също да ми сложат упойка. Все още не е сигурно къде ще раждам, но знам, че в Св. София епидуралната е безплатна  newsm78, което донякъде ме притеснява.
Възможно ли е като е безплатна, да се опитат да я спестят и да си измислят разни противопоказания (защото, доколкото знам има такива, ако например контракциите не са хубави)?
Предпочитам да си я платя, но да раждам цивилизовано...
Ако знаете нещо от опит, ще ви бъда благодарна  Simple Smile

# 23
# 24
  • Мнения: 549
а сега друго се чудя? Как става,като отидеш да раждаш ли си казваш че искаш тази екстра,за да има на разположение анестезолог или как? Въобще каква е процедурата?

# 25
  • Мнения: 755
а сега друго се чудя? Как става,като отидеш да раждаш ли си казваш че искаш тази екстра,за да има на разположение анестезолог или как? Въобще каква е процедурата?
Процедурата е такава ,че обикновено има първо лекар водещ раждането и след това идва анестезиолога с епидуралната упойка ..... Така че първо се ориентирай към болницата, лекарят и чрез него се свържи с анестезиолог. Ако нямаш разбирасе познат такъв /анестезиолог/ . Епидуралната анестезия е платена навсякъде никъде не е безплатна!!! Безплатни са другите упойки, които ти влизат към безплатното раждане т.е. венозна упойка и още нещо беше но непомня. Те не обезболяват въобще по-скоро спомагат процеса на разкритие. Епидуралната анестезия в Шейново е около 150-200лв. тя обезболява и съкращава процеса на разкритието с 2часа горе-долу, слага се на 8см. разкритие непосредствено преди процеса на самото раждане! Това е от мен! УСПЕХ! Peace

# 26
  • Мнения: 755
Само аз ли съм каръка Confused На мен ми сложиха обаче след това толкова бързо се развиха нещата,че въобще не ми подейства имах си и болки и напъни и всичко. Язък Sad Точна е цената в Шейново както казва inik.
Elix, винаги има напъни иначе как ще родиш ?! Само те се усещат, а болките ги няма ! Peace Laughing

# 27
  • Мнения: 962
A kogato ti slojat tazi epiduralna anesteziq,iglata do kraq na sekcioto li e v teb ili prosto kato indjekciika ,bodat puskat q i posle mahat iglata?  newsm78

# 28
  • Мнения: 380
A kogato ti slojat tazi epiduralna anesteziq,iglata do kraq na sekcioto li e v teb ili prosto kato indjekciika ,bodat puskat q i posle mahat iglata?  newsm78
То е като абоката с мек накрайник. Поставя се отзад в гръбнака, на мен ми го залепиха за гърба и краят му беше на рамото ми. Стоя през цялото време, защото дослагат упойка, ако се наложи. Махнаха ми го 1ч. след раждането. На мен ми я сложиха епидуралната на 6см разкритие, но доколкото знам увеличава времето, за което се достига рзкритие, не го съкращава. Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Увеличава, в противен случай щяха да я слагат в самото начало  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт