Малко трудна тема...за болестта - РАК !!!

  • 608 256
  • 1 842
  •   2
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 1 951
Най-добрите  специалисти  са  в   Онкологията Това  е  от  опит  Успех  и  да  кажеш  как  е  баба  ти!

# 976
  • Мнения: 156
Имах съученици, чиито майки си отидоха от рак. За съжаление тази болест не прощава и не е шега работа. И аз самата се разминах преди години с рак на шийката на матката. Така че, майчета, бъдете по-отговорни към здравето си. Цитонамазките са задължителни за жените над 18 години. Дори младите момичета не са извън кръга на опасността.

# 977
  • София
  • Мнения: 1 951
Имах съученици, чиито майки си отидоха от рак. За съжаление тази болест не прощава и не е шега работа. И аз самата се разминах преди години с рак на шийката на матката. Така че, майчета, бъдете по-отговорни към здравето си. Цитонамазките са задължителни за жените над 18 години. Дори младите момичета не са извън кръга на опасността.
Все  едно  Аз  го  писах!

# 978
  • Мнения: 23
Милата ми майчица също си отиде от тази гадна болест преди 17 години, и досега когато някой ми каже - времето лекува, лекува да, но  когато си загубил някой толкова бизък - човека който ти е дал живот, човека на кого би могъл да имаш пълно доверие, мисля че не се получава, винаги боли, много боли.........

ПОЧИВАЙ В МИР, МАМО. 

# 979
  • Мнения: 335
...когато някой ми каже - времето лекува, лекува да, но  когато си загубил някой толкова близък - човека който ти е дал живот, човека на кого би могъл да имаш пълно доверие, мисля че не се получава, винаги боли, много боли.........

Това е така, защото загубваш част от себе си в буквалния смисъл.
И защото част от този, когото си загубил, продължава да живее в теб - пак в съвсем буквалния смисъл.
Това не е само тъжна "поезия", а и биохимия.
И една от най-човешките прояви на природата на човека.

Искрени съболезнования, BABALUDA

# 980
  • Мнения: 8 917
Здравейте, съжалявам, че повдигам точно тази тема.

Искам да попитам някой от вас имал ли е допирни точки с д-р МУТАФОВ - от Медибул хоспис. По-горе някой го беше препоръчал, но това, което аз досега виждам, е, че си прибра 300 лв., без да предложи почти нищо срещу тях, освен приказки в американски стил..
... Най-гадното е, че е дал надежда, че може да го оперират, и той много се надява... Сега, ако и в ендокринологията не го искат, просто не знам какво можем да му кажем...

Това е... поредната история в тази тема... Споделете, моля, ако знаете нещо за този д-р МУТАФОВ.
Този доктор не го знам, но знам какво е да дадеш пари и да мислиш, че ще направят нещо повече отколкото те всъщност могат / а въпросът с възможностите им е друга тема/, знам какво е да дадат надежда, че може да се оперира и човекът да се надява, както и всички останали на това "чудо", знам какво е да се чудиш какво да кажеш за това, че операция всъщност няма да има......не се надявайте на този лекар и правете всичко възможно, винаги може да сте пропуснали нещо, от което би могло да има резултат....търси инфо в нета и успех от мен.

# 981
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте, вчера съвсем случайо откриха на баба ми рак на гърдата.  Ако не настоявах за спешен преглед при мамограф сигурно нямаше да отиде изобщо. В петък вечерта ми сподели, че си е напипала бучка, заведохме я с брат ми веднага в онкологията и каква беше изненадата ми, когато на цялата онкология дежурен лекар беше специалист УНГ  Shocked Shocked Това онкология ли е???  Тази болница освен за организация трябва да я затворят и за хигиена  #Crazy Както и да е, заведох я вчера в Токуда и за няма и 20мин. разбрахме тази диагноза. Сега въпорса ми е следния - къде да се оперира в Токуда или в 5-та Градска Болница, която работела по фенска програма и т.н
Иначе тумора не е голям - 2см, д-ра твърди , че е 1-ва фаза, има 2 подути лимфни възела цялото това инфо е от снимката, не знам до колко може да и се вярва....
Моля ви ми отговорете  - КОЯ БОЛНИЦА ДА ИЗБЕРЕМ, утре я приемат  Sad

Онкологията, разбира се.
Сигурно ли е, че е направо за операция, баба ти? Защото при по-възрастните хора, рака се развива много бавно и това дава време да се започне с консервативно лечение.
Пиши как е и какво сте решили.

# 982
  • Мнения: 3 886
До колкото знам най добрите специалисти са в ТОКУДА  всички са избягали там

# 983
  • Мнения: 172
здравейте.пише ви една смазана от болка жена.омъжих се преди 8 години.сега съм на 31.имах приличен брак,ако не броим,че винаги бях след свекърва ми и зълва ми в живота на мъжа ми.когато се омъжвах,знаех,че мъжът ми не може да има деца.4 години лечение за мен,операция,всички болезнени процедури...2 неуспешни ин витро......болка.преди 3 год си осиновихме най-прекрасното момченце на света.дотук добре.успокоих се.......кошмарът започна преди 10 месеца.с диагноза РАК за детето ми.операция,химиотерапии за 4 год ми слънчице,лъчетерапии....през този тежък период мъжът ми само ревеше,беше адски неадекватен.аз поемах всичко...сама.не искам ракът да се връща.НЕ ИСКАМ

# 984
  • Мнения: 4 520
Мая, и в тази тема искам да ти пожелая КУРАЖ!   bouquet Не бързай да се отчайваш!
Много силно се моля момченцето ти да пребори болестта и да порасне голям и силен мъж, за опора на мама и сестричето си. Глава на семейството е все пак. Wink  Hug
Кураж на всички, които се борят с това коварно нещо или имат близки в това изпитание. Аз сега мисля за една приятелка, предстои й пореден курс химио... Много се моля за всички ви!  Praynig  Praynig  Praynig

# 985
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Здравейте, вчера съвсем случайо откриха на баба ми рак на гърдата.  Ако не настоявах за спешен преглед при мамограф сигурно нямаше да отиде изобщо. В петък вечерта ми сподели, че си е напипала бучка, заведохме я с брат ми веднага в онкологията и каква беше изненадата ми, когато на цялата онкология дежурен лекар беше специалист УНГ  Shocked Shocked Това онкология ли е???  Тази болница освен за организация трябва да я затворят и за хигиена  #Crazy Както и да е, заведох я вчера в Токуда и за няма и 20мин. разбрахме тази диагноза. Сега въпорса ми е следния - къде да се оперира в Токуда или в 5-та Градска Болница, която работела по фенска програма и т.н
Иначе тумора не е голям - 2см, д-ра твърди , че е 1-ва фаза, има 2 подути лимфни възела цялото това инфо е от снимката, не знам до колко може да и се вярва....
Моля ви ми отговорете  - КОЯ БОЛНИЦА ДА ИЗБЕРЕМ, утре я приемат  Sad

Онкологията, разбира се.
Сигурно ли е, че е направо за операция, баба ти? Защото при по-възрастните хора, рака се развива много бавно и това дава време да се започне с консервативно лечение.
Пиши как е и какво сте решили.
Пиша, избрахме раковата. Много хора, включително и такива, които снабдяват б-ците с апаратура ни казаха, че раковата е най-добра, а в Токуда хирурзите са общо практикуващи, не са специализирани. Свързаха ни и с най-дбрият в тази област доц Г.... Rolling Eyes забравих му фамилията. Днес вече приключихме с всички изследвания, странното е, че всичко е ОК , туморния маркер е нормален, дробове, бъбреци просто идеално, но гърдата на външен вид е много деформирана, зърното се е изместило т.е по външните белези говори за злокачествен тумор  Confused Ще я оперират на 3.06. Точно на рожденният ми ден
maiabee прегръщам те, живота е толкова шибан понякога....

# 986
  • Мнения: 1 263
Горгона Медуза, стискаме палци операцията да мине успешно. Peace   baby_neutral
Hug за теб и милата ти баба.

# 987
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Здравейте, момичета, с голямо нежелание и страх влязох във форума. Дори ме е страх да прочета думата рак, а още повече ме е страх да я изговоря. И двамат ми родители си отидоха с тази диагноза. Майка ми , Бог да я прости, на 76 годишна възраст, беше оперирана от... в 1-ви стадий на левия яйчник. Преживя добре 4-5 години и на 80 г.и 6. м почина буквално в ръцете ми  от белодробен. Двете бяхме сами и можех само да повтарям със светкавична скорост наум "Боже, помогни ни". Тя боледува почти 6 месеца и нямаше (май) силните болки. И досега не мога да повярвам, че я няма. Безкрайно ми липсва. Наистина като че ли част от мен я няма. Искам само едно- едничко - да възкръсне, да я гушна, да я притисна силно до мен, да я милвам и нищо за не казвам. После пак да си отиде. Времето не лекува, нито притъпява болката. Бог да прости нашите скъпи покойници. На другите - МНОГО КЪСМЕТ И ОЗДРАВЯВАНЕ ЗА ПЕРИОД 1000 ГОДИНИ.

# 988
  • Мнения: 8 917
Свързаха ни и с най-дбрият в тази област доц Г.... Rolling Eyes забравих му фамилията.
Става въпрос най-вероятно за доц.Гаврилов...............ходила съм и съм водила майка ми на профилактични прегледи в частния му кабинет.....за месец напред часовете са заети и взема доста скъпо. Сякаш всички лекари в един момент като станат известни и започнат да печелят се меркантилизират......и той не е изключение ...иначе и аз бях чула доста добри отзиви за него. Пожелавам всичко да мине гладко и успешно.

# 989
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
в момента по НОВА почна предаване за рака

Общи условия

Активация на акаунт