Малко трудна тема...за болестта - РАК !!!

  • 608 712
  • 1 842
  •   1
Отговори
# 960
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
...а да не може със същите средства да се разбере как могат да бъдат спасени.
Аз не само, че не мога да повярвам, а и не вярвам Naughty
Но... е само за "богоизбраните" Confused

# 961
Някой може ли да ми каже при разсейки в мозъка какво да се очаква или по-скоро кога да се очаква

# 962
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Някой може ли да ми каже при разсейки в мозъка какво да се очаква или по-скоро кога да се очаква
Какво - това, което очаква всеки един човек, рано или късно.

Кога - нека не се месим в Божиите работи. Да хапва силна храна, да пие имуно - еди какво си, всички мислете позитивно и се усмихвайте.
Ти мислиш за своя край, като за нещо далечно, нали? Мисли и за неговия така. На практика всеки един може да надживее другия Peace

Успех! Hug

# 963
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз не мога да повярвам, но е факт.
Нали тогава много фармацевтични  компании ще загубят.
А сега , раковоболните се лекуват със скъпоструващи препарати.
 
 Наполеон е казал истината -
Пари, п...а и политика, това управлява света.

# 964
  • София
  • Мнения: 2 351
На 7.05. след два дни е насрочена операция на 52 год. ми чичо.Има тумор в мозъка с големина на дюля.Тумора, и изобщо проблема се откри вчера, когато внезапно колабира - до предната вечер беше просто един диабетик с главоболие  Confused.
Евентуално ще го оперира д-р Милев.
Обадих се на проф.Бусарски - човека е в провинцията и ще бъде в София в деня на операцията.Чак тогава може да направим консултация по изследванията, пък по натам...........  Rolling Eyes
Дилемата ми е - мога ли да спра операцията за да проведем консултация с професора или да се доверя на съдбата и на д-р Милев.
Моля помогнете ми,ако някой от вас има впечатления от неврохирургията в ИСУЛ и по точно от д-р Милев.
Трябва да взема решението до утре.В момента състоянието му е критично - загубил е зрението си и не може да говори.
Моля помогнете ми - за пръв път се сблъсквам толкова ребром с този проблем, а нямам никакво време да изчета темите по въпроса.
Благодаря  Confused

# 965
  • Мнения: 418
Писала съм за близките ми починали от рак в темата. Непрекъснато научавам за нови случаи и винаги диагнозата е рак. Убедена съм, че на първо място като причина е стреса. Преминах незнам колко успешно през моята психо-емоционална криза, което рекушира върху моето семейство. Сега вярвам ,че човек трябва да се бори независимо от обстоятелствата като мисли позитивно и търси красотата в живота. Мечтайте, мислете само за нещата, които ви правят щастливи, вярвайте в чудеса и раздавайте любовта, която пазите в сърцата си. Нашите близки хора са при нас просто са оставили обвивката на телата си...

# 966
Извинявай те,че сега пиша.Ами при мен нещата се развиха така:по време на бременността съм имала кървене,но акушерката ми каза,че са хемороиди и е нормално.Аз качих 38 кг.От изброените симптоми, за този вид рак аз ги нямах.Получих много силен кръвойзлив от ануса.И от там се тръгна.Два дни преди да го получа се наложи да нося много тежки неща.Лекаря каза,че това е спомогнало, за да изкървя.Изследванията след кръвойзлива ми бяха добри,ТМ беше 3,14.Лекаря,който ми взе биопсията още тогава каза,че за него е рак.И хистологията е аденокарцином Г-2.После последва операция в Онкологията в Пловдив.Нямам разсейки хистологията е Т2Н0М0.Всичко е чисто.Туморът е бил 3-4 см.Водят го злокачествено новооброзование.С лекари,с който съм разговаряла ми казаха, че е било полип,който е започнал да се изражда.

# 967
Здравейте,мили момичета!
От време на време чета вашата тема.Няма да ви описвам какви чувства предизвиква у мен-сигурно и сами го  знаете.Днес искам да ви попитам за една жена-Теодора.Тя осъди държавата за неплатени и недоставени навреме лекарства за рак на гърдата.Знае ли някой как е тя,къде е?Наскоро гледах "На четири очи"по Нова с Маргарита Михнева и струва ми се ,че тя спомена,че всички,които са се оперирали заедно с нея са починали поради липса на средства-по повече от 1000лв на месец,които държавата не плаща.Та тогава ,мисля,спомена и Теодора...Дано е жива и да продължава борбата.Гледах я и в "Имаш поща"-страхотно обаятелна жена,която в толкова тежка болест намира начин да се бори и за себе си,и за другите като нея и да раздава надежда...Ако някой знае нещо,моля да ми отговори!Благодаря!

# 968
  • Munich
  • Мнения: 155
И аз ви чета отдавна и се каня да пиша и споделя за моята голяма загуба, но сякаш и днес няма да е... Искрени съболезнования на всички и много кураж на борещите се!
Но днес случайно прочетох в Стандарт статия за тази жена и се сетих, че маселена6 питаше за нейния случай, ето текстът:
Онкоболна осъди министерството за 100 000 лева
 
вторник, 20 май 2008

София

Министерството на здравеопазването плаща на Теодора Захариева 100 000 лв. Това разпореди днес Върховният касационен съд като потвърди решението на апелативния, което МЗ обжалва по времето, когато Радослав Гайдарски оглавяваше ведомството.

Министерството се задължава да плати и разходите по делото с лихвите, е записано в съдебното решение. Захариева заведе дело срещу държавата за 400 хил. лв. на 2 февруари 2005 г.  Причината за съдебния иск беше, че МЗ не е осигурило в продължение на 3 месеца животоподдържащите лекарства, които се прилагат след операцията на злокачествена бучка на гърдата.   

Не са важни парите, а това че системата е пробита, коментира Захариева, която в момента е председател на Асоциацията за защита правата в здравеопазването. Тя припомни, че първата пациентка, която осъди МЗ, беше Росица Шкодрева от Пловдив. Шкодрева обаче не успя да вземе парите, защото почина.

И нещо друго... В списание Фокус четох статия за един американски професор, който е неизлечимо болен от рак, женен, с три деца, остават му броени месеци и е държал последна лекция, но не в своята област, а е говорел просто за "нещата от живота", вид писмо в бутилка, което да достигне децата му, които са много малки, за да го запомнят. Книгата към лекцията е станала бестселър, а видеото е от най-гледаните в youtube. Още не съм го гледала, така че не мога да го препоръчам, но от текста на статията ми се стори, че може да вдъхне много кураж на болните и сили на близките на починалите с позитивната си нагласа. Малко по американски маниер...  На английски е само, за съжаление. Ето и линкът с информацията, там е и текстът към лекцията като pdf: http://www.cmu.edu/randyslecture/

# 969
  • Мнения: 3 506
Здравейте, съжалявам, че повдигам точно тази тема.

Искам да попитам някой от вас имал ли е допирни точки с д-р МУТАФОВ - от Медибул хоспис. По-горе някой го беше препоръчал, но това, което аз досега виждам, е, че си прибра 300 лв., без да предложи почти нищо срещу тях, освен приказки в американски стил...

Да поясня и защо питам. Съпругът на майка ми е болен, води се в терминален стадий, докторските прогнози са за няколко месеца най-много. Ракът е на надбъбречните жлези (много рядък), с разсейки в бял и черен дроб, това са официалните диагнози. Човекът е зле. Майка ми се надяваше този доктор да го поддържа в някакво що годе нормално състояние. Той обаче я е оплел в някакви приказки как трябва да се бори да го вземат в болница, да го оперират, междувременно му е спрял всички лекарства, изписани от колегите му, които явно са го поддържали, и сега вкъщи е... абе знаете какво е... няма да описвам. В същото време в болниците, разбира се, не го искат. Останал е единствено варианта в ендокринологията, но вероятно и от там ще го върнат. Майка ми го е питала ще съдейства ли, той и отвърнал да съди болницата, ако не го приемат. Което вече съвсем ме вбеси. Какво съдене, какви пет лева... Тя не е спала от не-знам-колко нощи, човекът не е ясно на кой свят е, той вместо да върши това, за което е нает, а именно да му помага да е в кондиция, говори за съдилища... Най-гадното е, че е дал надежда, че може да го оперират, и той много се надява... Сега, ако и в ендокринологията не го искат, просто не знам какво можем да му кажем...

Това е... поредната история в тази тема... Споделете, моля, ако знаете нещо за този д-р МУТАФОВ.

# 970
  • Мнения: 3 830
Майка ми е болна от рак на шийката на матката. Cry

Който е съпричастен, може да качи своя снимка - Национална кампания срещу рака на маточната шийка:


http://www.zateb.info/

# 971
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Някой може ли да ми каже при разсейки в мозъка какво да се очаква или по-скоро кога да се очаква

 В зависимост кои мозъчни центрове притискат, може да се очаква световъртеж и други симтоми, някои от тях характерни както при инсулт, изтръпване на ръце и крака, болки в крайниците.

# 972
  • София
  • Мнения: 7 097
Някой може ли да ми каже при разсейки в мозъка какво да се очаква или по-скоро кога да се очаква

При една позната имаше само изключително силно главоболие и никакви други симптоми. Отиде си обаче доста бързо - за 2-3 месеца  Rolling Eyes

# 973
  • Мнения: 3 886
майка ми  си отиде от тази коварна болест.Това незнам как да го опиша но   е нечовешка болест .надали има толкова гадна болест освен нея. Tired

# 974
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Здравейте, вчера съвсем случайо откриха на баба ми рак на гърдата.  Ако не настоявах за спешен преглед при мамограф сигурно нямаше да отиде изобщо. В петък вечерта ми сподели, че си е напипала бучка, заведохме я с брат ми веднага в онкологията и каква беше изненадата ми, когато на цялата онкология дежурен лекар беше специалист УНГ  Shocked Shocked Това онкология ли е???  Тази болница освен за организация трябва да я затворят и за хигиена  #Crazy Както и да е, заведох я вчера в Токуда и за няма и 20мин. разбрахме тази диагноза. Сега въпорса ми е следния - къде да се оперира в Токуда или в 5-та Градска Болница, която работела по фенска програма и т.н
Иначе тумора не е голям - 2см, д-ра твърди , че е 1-ва фаза, има 2 подути лимфни възела цялото това инфо е от снимката, не знам до колко може да и се вярва....
Моля ви ми отговорете  - КОЯ БОЛНИЦА ДА ИЗБЕРЕМ, утре я приемат  Sad

Общи условия

Активация на акаунт