Рецепти за православните пости - 2017 година

  • 102 914
  • 843
  •   1
Отговори
# 615
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Записвам се за поредна година да черпя идея за вкусни, постни ястия и нямам търпение да започвам. Магическо време ми е винаги от 15-ти ноември 💫

Миналата година не постих, поради най-прекрасната причина /бях бременна и се роди второто ми детенце/, но пък направих Богородичните пости.

Лек и успешен Коледен пост на всички стари и нови познайници в темата ❤

# 616
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Записвам се да следя темата с интерес. Имам нужда да пречистя тялото и душата си от бесоветр, които са ме обсебили напоследък. До преди почти 3год, преди да забременея постех редовно и тялото и душата ми бяха в хармония. След раждането останах с 10кг отгоре+ ежедневен стрес. Сега се надявам освен да успокоя душата си и да посмъкна някой кг. Ще споделям интерсени рецепти

# 617
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз ще постя .За първи път ще спазвам коледните пости.Леки пости на всички които ще постят!

# 618
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
И аз си постя от 2 години спазвам всичко точно, чувствам се чудесно.От както започнах с постите спрях изцяло всякакъв вид месо и това се оказа много добър избор.Чак се чудех защо по-рано не съм го спряла.Лек пост на всички

# 619
  • Sofia
  • Мнения: 247
Здравейте! Тази година реших и аз да поста, но не разбрах кога може да се яде риба ? Може ли да ми разясните?

# 620
  • София
  • Мнения: 7 876
Здравейте! Тази година реших и аз да поста, но не разбрах кога може да се яде риба ? Може ли да ми разясните?

Няколко поста по-горе има специален календар за коледните пости, а в първия пост пък календар за постите за цялата година.

# 621
# 622
  • Мнения: 364
Записвам се и аз в тази чудесна тема -съпругът ми ще пости   за първи път спазвайки  поста  , аз кърмя и  няма да спазя  поста  , но  благодаря за рецептите - ще са ми много от полза . Ще имам предполагам въпроси , докато  и ако успея да изчета темата назад , защото съм с бебе  и моля да ме извините , ако задавам въпроси .

според вас шоколад 100% какао позволен ли е при строг пост. Според мен не, защото има какаово масло, което е извлечена мазнина.
т.е. да разбирам , че през Коледните пости  шоколад само от какао е позволен ? Както и тахан от ядки  (лешников, сусамов и подобни )  

# 623
  • Мнения: 373
Здравейте, благодатни и благополучни пости на всички желая и аз!
Според мен таханите и какаовото масло не са проблем по време на Коледния пост.
Аз закусих сварен лимец и една ябълка, за обяд имам салата - зелена, краставица, морков, домат, чушка, маслини, люта чушка. За вечеря имам сварени кестени, мисля от тях да ям.
Утре ми е малко по-проблемен деня, защото съм на едно обучение и обяда е в някакво италианско бистро, ще го мисля на място.
Вие какво сте планирали?

# 624
  • Мнения: 364
по-проблемен деня, защото съм на едно обучение и обяда е в някакво италианско бистро, ще го мисля на място.
Вие какво сте планирали?
паста със зехтин и доматен сос  илиориз със зеленчуци - би трябвало да има Simple Smile

У дома  днес  черна леща , за довечера  и утре - ориз с маслини и праз

# 625
  • Мнения: 1 316
Лек пост!
Разнообразни рецепти:
https://www.hera.bg/tags.php?t=817&p=0

За днес- елда с гъби и грах, салата от айсберг и краставица, плодове и постни бисквитки от  ябълки и овесени ядки.

# 626
  • Мнения: 373
sladka_torta, да за нещо такова си мислех и аз, само трябва да предупредя да не ми слагат пармезан Wink

# 627
  • Мнения: 4 859
Чудесна тема,записвам се:hug:Миналата година също спазвах целия коледен пост-само аз от цялото ми семейство,съответно готвя отделно за себе си и ще се радвам да черпя идея от вас.
Желая лек и успешен пост на всички ни!!!
За днес съм на печена тиква с мед и орехи за закуска,хрупкави картофки на фурна+сос скордаля и за вечеря пица от готово тесто с карамелизиран лук,маслини и сушени домати+зелена салата с авокадо.

# 628
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Днес закусвах плодове, за обяд сварен боб с домашна лютеница, вечеря печен картоф със салата-цвекло, моркови, гулия.Нямах време да готвя друго Simple Smile

# 629
  • Варна
  • Мнения: 227
Здравейте,

менюто днес:
закуска - овесени ядки с банан и орехи
обяд - пица вегетариана, без кашкавал
вечеря - купичка леща, 2 филийки и няколко маслини, десерт малко  ашуре.

Пекохме постни меденки с децата от тази рецепта - та утре ще гарнирам кафето Simple Smile https://www.hera.bg/s.php?n=2767

Общи условия

Активация на акаунт