Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 290
  • 763
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 382
Здрвейте!Влизам при вас за съвет.Колебая се между два модела на Бош,единият е със зеолит сушене и е с 200 лв.по скъп.Искам да знам дали си задлужава и дали програмата за сушене е много дълга.Аз досега съм ползвала само Беко и съм оставяла вратата отворена да се сушат сами.Моля,ако някой ползва да ми каже предимствата.Благодаря!

# 541
  • Мнения: X
Сега последно от вчера ми тече вратичката.
Прави ми впечатление, че като я отворя в режим на работа мн пръска.
 Сменяно е уплътнение гледам, възможно ли е да е от него.
Огледайте за пукнатини по перката.
Снощи прегледах .. на лепеното място отново се отворила малка цепнатина. Дано е от това ..
 Wink
Скрит текст:
Да, от това е!  Hug
Колебая се между два модела на Бош,единият е със зеолит сушене и е с 200 лв.по скъп.
NEFF от BSH group Peace
ВУ за 450лв, ето:
Скрит текст:
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-11182860/%D1%81% … 5f600feda6ea006.1

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 20:20 от Анонимен

# 542
  • Мнения: 475
ИИИ супер... перка струваща 8,21 лв с доставката ще ми спести купуването на нова съдомиялна.  Hug
Благодаря PAV 1 .. Познат ме насочи към перката, но я залепиха . Явно и с лепенето нещата не са се изчистили съвсем, защото си течеше. Водата се чуваше как блъска по вратичката, а и отново се е пукнала.
Някак обаче не ми се вярваше, благодарение на съвета ти си поръчах нова перка. Днес сутринта я пуснах .. нямаше проблем. Звукът от водата е съвсем различен. bouquet

Последна редакция: пт, 09 юни 2017, 11:00 от ddani

# 543
  • Мнения: 1 558
И аз съм с проблем - в 10 годишната съдомиялна Електролукс спря да влиза вода. Не дава грешка на дисплея, времето върви, но не се пълни с вода. Какво може да е?

# 544
  • Мнения: X
 __EtnA__,
Цитат
Съфорумка имаше проблем, с теч (спукан охлюв) и беше се задействала защитата за преливане (ниворегулатор).
Съдомиялната не пълнеше вода.
Нямаше напрежение(ток) към аква стопа на маркуча за входяща вода.
Първоначално бих започнала проверка на филтърчето в маркуча за входяща вода и след това всичко останало.
Скрит текст:

# 545
  • Мнения: 1 558
Благодаря! Напрежение не сме мерили, но вчера гледахме филтъра на аквастоп маркуча.

# 546
  • София
  • Мнения: 757
Аз скоро ще започна да ползвам съдомиялна и искам да попитам - изплаквате ли леко чиниите преди да ги наредите в нея или само ги почиствате от храната.
И може ли два дни да събирам чинии , защото за един ден надали ще я напълня- струва ми се неестествено, предвид,че иначе немита чиния не оставям, така да събирам немитите?
Иначе разбрах, че от феъри гел капсули всички са доволни как почистват.

# 547
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
harry10, аз обирам остатъци и забърсвам с кухненска хартия, не плакна. 2 дена да събираш чинии, особено лятото не ти препоръчвам, миришат. Затова има и половин зареждане.

# 548
  • София
  • Мнения: 23 165
има и изплакване.
ако не събера единия ден им пускам изплакване, после нищо не мирише.
то си ги плакне 12 минути, направо са си измити.

# 549
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
има и изплакване.
ако не събера единия ден им пускам изплакване, после нищо не мирише.
то си ги плакне 12 минути, направо са си измити.

И аз така правя. Моята програма само за изплакване е 15 мин със студена вода.

# 550
  • София
  • Мнения: 757
А, ясно. Знаех си, че не може да се събират. Плакнене и после миене или половин програма. Малко се шашкам с този уред. Отивам да чета кога се слага сол. Ако не ми стане ясно - пак ще питам. Благодаря ви, момичета, за отговорите : bouquet

# 551
  • София
  • Мнения: 2 521
А, ясно. Знаех си, че не може да се събират. Плакнене и после миене или половин програма. Малко се шашкам с този уред. Отивам да чета кога се слага сол. Ако не ми стане ясно - пак ще питам. Благодаря ви, момичета, за отговорите : bouquet
Може може. Аз си ги минавам на лека водна струя хем да не миришат, хем да не си задръствам филтъра с боклуци. Не ми е никакъв проблем докато си измия ръцете и готово.
Пробвай различни варианти и си реши кое как ще ти харесва да го правиш!

# 552
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз имам ултра крака програма, която за 29 минути на 60 градуса мие чудесно. Но въпреки това често събирам по два дни чинии. Имам програма изплакване и нищо не ми мирише. Тази вечер, например, нямам за цяла миялна; ще ги наместя вътре, утре сутринта ще пусна изплакване и вечерта ще я донапълня и пусна да мия.

# 553
  • Мнения: 382
Аз пак да си задам въпроса,че трябва да поръчвам уредите.Някой има ли съдомиялна със фунцкция сушене и ползвате ли я?В случая съм се спряла на Бош със Зеолит сушене.

# 554
  • София
  • Мнения: 44 120
Каква е тази функция сушене... те всички и сушат, с изключение на някоя програма за плакнене или мн бърза, ако там е пропуснато...

Общи условия

Активация на акаунт