Коремчето на мама наедрява, а ЮЛЧЕ все по-силно шава!

  • 31 309
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 628
g1983 и аз обмислях варианта за пренатален тест, но до колкото разбрах те броят само хромозомите, а не показват инверии и транслокации  Sad Другия понеделник ще правя още една консултация при генетик и ще видя и той какво ще каже. 

# 61
  • Перник
  • Мнения: 185
Благодаря за новата тема!  bouquet

Днес ме изписаха, мислеха да ме оставят още ден, но предпочетох да се прибера вкъщи. Имам малко зацапване, но е кафяво. Надявам се вече да ми е за последно  Praynig

Момичета имам много спешен въпрос.. Други ден съм за записване на ЖК и искат да нося стерилна орина. Аз досега не съм давала орина за изследване (освен като дете, но не помня). Четох в някаква статия изискванията: купува се специално контернейче с някаква стерилна среда- нещо като тампон, прикрепен към капачката, пълни се със средната орина, изчаква се да се напои и се изпразва контейнера..
Понеже не ми обясниха нищо и се притеснявам да не сбъркам нещо.. аз ако не бях се разровила просто щях да напълня контейнера..
И вив ли така процедирахте, извинявам се за глупавия въпрос, но наистина не знам Embarassed
Винаги съм давала снерилна урина по един и същи начин и като чета сега ми е чудно. По принцип се купува.контейнерче.от аптеката,но то не съдържа никакви тампончета. Аз се измивам и се подсушавам хубаво сутринта. Пишкам малко настрани  и след това в контейнерчето. Задължително условие за стерилност на урината е да се занесе в лабораторията до 1 ч.от даването на урината. На мен заради това,че бях я занесла 2 ч по-късно се наложи да повтарям изследването. Урината,която даваш трябва да бъде първа сутрешна.

# 62
  • Мнения: 291
Здравейте,сега се връщам от ФМ. Всичко с бебето е наред.В 11 сед + 5 дни съм и бебето е 5.5 см.Плез цялото време беше будно и доста мърдаше.Взеха ми и кръв,резултатите ще са готови в събота.Лекарят не можа със сигурност да ми каже пола.Първо каза момиче,но после каза,че не е сигурен,така че ще трябва да изчакам още малко....

# 63
  • Мнения: 241
kici +Cveteto,

Благодаря  bouquet Явно съм чела за по-специални контейнери.. после видях, че има и обикновени, ще търся такъв.

# 64
  • Мнения: 101
Здравейте! Да се запиша и аз в новата тема. Днес реших да тичам за първи ден много леко, като се вслушвам в сигналите на тялото си (10 години съм тренирала лека атлетика). Бях решила, ако дишането ми се учести много и се изморя, да спра на 10-тата минута, но всъщност продължих 30 мин., което ми се отрази много добре и тъй като темпото беше ужасно бавно, дишането ми изобщо не се учести и умора нямаше. Не знам, някак в България спортът за бременни е табу, с малки изключения. В другите държави - САЩ, Великобритания, например, съм гледала клипчета, как през цялата бременност вдигат щанги и правят пълен клек с тях, ходят на фитнес и не спират да правят всички спортни дейности, които са правили и преди да забременеят(тук говоря само за безпроблемни бременности, за които спортът не е противопоказен). Смятам, че всеки трябва да избере спортът, който му харесва и да го практикува с повишено внимание, като "слуша" сигналите на тялото си преди всичко. Аз мисля да продължа с бягането, за да не се превърна в търкаляща се лоена топка и да мога да горя достатъчно калории. Не мога да се ограничавам с яденето, защото ми прилошава, ако не ям нищо повече от 2-3 часа. Не съм имала сутрешно гадене, така че на сто процента съм поне + 2 кг.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 747
Здравейте, кооолко много сте изписали,едвам ви изчетох Simple Smile.
Добре дошли на новите момичета bouquet bouquet bouquet.
Честито на всички добри новини...дано само такива да бъдат за напред!

Аз имам един въпрос към вас... Губили ли сте си усещането,че сте бременни?
на 11с и 6д съм,и от половин седмица нямам никакво чувство за бременност. Преди не ми беше приятно при по резки движения,в позата за сън и т.н. От няколко дни се събуждам спяща в някакви странни пози и никакво некомфортно усещане нямам. Утре съм на ФМ,и ще се побъркам до утре  #Crazy #Crazy #Crazy Laughing

# 66
  • Мнения: 7 995
Аз невинаги имам някакви проблеми по време на сън. Имам от време на време. През няколко нощи. В повечето случаи не ми е проблем да се обръщам както си искам, но понякога (през няколко нощи да речем) изпитвам ужасно силна режеща болка като се опитам да се обърна.

# 67
  • Перник
  • Мнения: 185
Анна,аз постоянно забравям,че съм бременна. То с натовареното ми ежедневие и заниманията ми с бебка,въобще нямам време да мисля. През нощта се будя по корем,но вече някак и аз не усещам да ми е некомфортна тази поза. Но мисля,че трябва да се радвам,а не да се оплаквам от това.
За упражнения или тренировки през бременността: аз обичам да друскам хорца. Преди седмица бях на механа и доста си потанцувах. Не се съобразявах с темпото. За щастие не усещах някакво неразположение вечерта. Но на следващия ден ме заболя леко корема,което до тогава не се беше случвало. Смятам,че ако една жена е свикнала с определено натоварване,то това не е противопоказно да го прави и през бременността си. Аз обаче не практикувам никакъв спорт на този етап,за това и не смея сега да си правя експерименти.

# 68
  • Мнения: 19
Ани, аз също нямам никакво усещане, дори гърдите не са ми чак толкова напрегнати и болезнени, но се надявам всичко да е наред с всички ни. Стискам палци да утре вс да е наред!

# 69
  • Мнения: 731
Анна93, все едно аз съм го писала постс ти.. Simple Smile преди при най-лекото обръщане имах пробождания и придърпвания, беше ми некомфортно да спя по корем... а от 4-5 дни насам се будя по корем и не чувствам дискомфорт , което се надявам да е добре Simple Smile))
Стискам палци на всички момичета, на които им предстои БХС, аз съм на 10.01., а преди това на 7ми съм на преглед при моето АГ Wink

# 70
  • Русе
  • Мнения: 103
Добре дошли на новите мамчета. Лека и безпроблена бременност ви желая  Hug

Anna93  Ms. M Добре, че споделихте за това усещане, защото аз почнах да се вкарвам в някакви филми. Дори и коремът ми вече не е толкова надут. Моля да споделиш утре след прегледа какво са казали (на 5.01 съм на преглед, но все го мисля).
Макар че ми е втора бременност, тревогите ми са повече. С първата не помня изобщо какви са ми били усещанията през този ранен период. Първите движения тогава усетих към 19 седмица.

# 71
  • София
  • Мнения: 520
Аз редовно посещавах фитнес преди да забременея. Сега чакам само да спре гаденето /дано не чакам още много Laughing/ и мисля да започна отново. Само не знам какви упражнения са безопасни, може би ще потърся в интернет такива за бременни, ако някои види, нека даде линк. Ако не, може и да ми направят подходяща програма от самия фитнес Thinking Тъй като се очертава да не се връщам на работа, ще трябва да си измисля някакво сериозно движение, предвид това, че с храната никога не съм успявала да се огранича, особено сладкото #Crazy

# 72
  • Варна
  • Мнения: 747
Задължително ще споделя. Аз незнам как ще дочакам до утре,а на вас и на другите чакащи преглед,ви желая търпение иии дано в твмата само добри отчети да се дават.

# 73
  • Мнения: 291
Момичета съвсем нормално е да губите неприятните симптоми на бременността в края на първия,началото на втория триместър. Аз съм така повече от седмица,единствено корема ми е подут. Наслаждавайте се сега,защото последните няколко месеца ще са тежки Simple Smile
Анна,успех утре и да се похвалиш след прегледа,ние сме с един и същ термин Simple Smile

# 74
  • Мнения: 29
Нелка, съгласна съм с теб, че много хора приемат бременната жена като болна. Спорта по време на бременност е страхотен не само за майката, но и за бебчо и неговото сърчице.
Това което може да бъде опасно е неправилното изпълнение на съответните упражнения.
Чувала съм от не малко бременни - видях едни упражнения за бременни в нета и...
Не! Не! Не! Моля ви!
Споменах по рано че съм професор по пилатес, а в момента се обучавам в изкуството на йогата. Тренирам групи с бременни жени, но мога да го правя, защото съм била обучена. Както и не приемам в курса си дама без сертификат от лекар, че може да спортува. Работата ми по време на курса е не да правя упражненията с тях, а да следя за неправилна поза или изпълнение.
От цялото си сърце ви съветвам- спортувайте, но само след консултация с лекар и под надзора на професионалисти 💪😘

Общи условия

Активация на акаунт