Цветята в нашия дом – тема73

  • 74 199
  • 748
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 303
Моят спатифилум не се чувства добре в по голямата саксия и аз определено смятам пресаждането за грешка. Цяло лято е бил навън, без да е изложен на пряка слънчева светлина. Откакто го преместих не е и цъфтял.

# 616
  • Мнения: 3 792
Помощ със загиваща циклама? Поливам само в чинийката, но е "легнала" направо от 2 дни и някои стъбла са изгнили (махнах ги тях)

# 617
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
цикламите "заспиват".
спри да я поливаш, изчакай всичко да засъхне и провери грудката. ако е изгнила - няма спасение.
ако не е гнила остави известно време да поспи и после я "събуди" с внимателно поливане.

# 618
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Сега хич не и е време да заспива newsm78 Провери грудката.

# 619
  • Мнения: 403
Чудех се, дали няма някоя онлайн борса за цветя, от където да си пазаруваме цветя на едро по-евтино. Вие попадали ли сте? Simple Smile

# 620
  • Мнения: 3 792
Момичета, благодаря, но може ли малко помощ с това как да я проверя точно?
Оставих я в по-хладна стая и на по-слаба дневна светлина, обаче втори ден ефект няма..

# 621
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
Чудех се, дали няма някоя онлайн борса за цветя, от където да си пазаруваме цветя на едро по-евтино. Вие попадали ли сте? Simple Smile

наскоро попаднах на "Мисия Спаси цвете" на този цветен център Simple Smile
имаше интересни предложения. не съм ходила лично, но го планирам скоро Simple Smile
https://bg-bg.facebook.com/%D0%91%D0%9E%D0%A0%D0%A1%D0%90-%D0%97 … -481961408605571/

не искам да се приема каот реклама  Simple Smile Simple Smile Simple Smile но миналата година наша съфорумка е получила цветя по такава инициатива, може и сега някой да успее Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 17:43 от st. Dobri

# 622
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Момичета, благодаря, но може ли малко помощ с това как да я проверя точно?
Оставих я в по-хладна стая и на по-слаба дневна светлина, обаче втори ден ефект няма..
Ами огледай я, изглежда ли твърда, здрава, гладка или е спаружена и мека?

# 623
  • Бургас
  • Мнения: 16 209
Някой знае ли какво е това цвете?

# 624
  • Мнения: 9 448
Някой знае ли какво е това цвете?


Прилича ми на циклама.

# 625
  • Мнения: 4 303
В кой край на България го има това?
Прилича ми на ботурче/ циклама.

# 626
  • Мнения: 13 191
Това е кралевиче.
Защитен вид е.

# 627
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Дива циклама е, явно някое от имената и е Кралевиче, не бях го чувала досега.

# 628
  • Мнения: 294
Здравейте,имам нужда от съвет.Подариха ми цвете,на което едва намерих името в нета.Цветето е Афеландра.От магазина са казали ,че вече е цъфтяло.Четох,че трябва да се махнат след цъфтежа цветовете,но има едни странни назъбени листа на върховете на стеблата.Тях ли трябва да махна?
Извинете за объркания пост,но за първи път виждам такова цвете и по описанието му било трудно за отглеждане.Надявам се да не му видя сметката бързо.

# 629
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
"назъбените листа" са остатъци от цветовете.
не съм чувала че непременно трябва да се махат, не виждам и защо, освен от естетически причини. Simple Smile
не би трябвало да е невъзможно трудно за отглеждане. при нас не му хареса сухия въздух и остана без листа през зимата, после не помня какво стана.

така изглежда с цвят Simple Smile
http://elektro-sadovnik.ru/wp-content/uploads/2016/07/afelandra-6-670x250.jpg
и много добро описание на грижите
http://elektro-sadovnik.ru/komnatnie-rasteniya/afelandra-tainstvennaya-neznakomka

Общи условия

Активация на акаунт