AVON козметика с изтекъл срок?!

  • 13 568
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 680
и на мен ми се е случвало преди около година ,поръчах много работи всички с изтекъл срок #Cussing outвече нищо не поръчвам от тая фирма!

# 16
  • sofia
  • Мнения: 171
Аз като представител на Ейвън само мога да потвърдя всичко казано до тук за датите на годност:Върху опаковките са отбелязани датите на производство и след тази дата са годни 3 години.На самата опаковка има обозначение колко да се ползва след отварянето.Според мен това са продукти които са поръчани по рано от представителя и той просто се е отървал от тях.В случая мисля че не фирмата а представителя не е коректен.Аз също ползвам много от продуктите и през всичките тези години не ми се е случвало такова нещо.Благодаря че ме изчетохте Peace

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Аз също ползвам много продукти на Avon, и в интерес на истината не съм попадала на продукти с изтекъл срок, нито веднъж. Относно скоровете на опаковката, вече много мами са писали за него.  Wink

# 18
  • Мнения: 3 835
Лимонче, много си в грешка!
Защо просто не попита представителката си как стоят нещата, вместо да се терзаеш така?
Както вече са ти писали момичетата - означена е датата на производство!  Simple Smile
Изобщо не вярвам на това, че си получила 2005г. продукт произведен 2006!  #2gunfire
Дори продуктите от нетните оферти със стари формули са пресни!

Няма как да се презапасяваме. Асортиментът се променя толкова често, че дори вече не взимам мостри на червилата! Ако не се спре продукта, му сменяват опаковката. Грешки не може да има - то се вижда с просто око.

Малко тъп начин да злепоставяш! Пък и много сме потребителите на тази козметика, за да се хванем!  Naughty

# 19
  • Мнения: 870
Преди съм била дистрибутор на Avon, сега вече не ми се занимава, но си поръчвам най-редовно, никога не съм имала проблем със срока на годност, пък и на развалените продукти им личи, дори да са в срок на годност може да не са съхранявани правилно и да се развалят... Avon и Oriflame дават право на клиента ако не е доволен от продукта да го върне, което не е малко, ако си вземеш нещо от козметичен магазин никой не те пита дали си доволен или не, пък за връщане на пари да не говорим...

# 20
  • Мнения: 3 760
Веднъж и на мен ми се случи същото - датата на кутията беше 02.2006 , а покупката беше през юни (или юли  newsm78). Върнах го (бях го ползвала-кремче), а и друг път съм връщала по други причини...
Няма как да е била дата на производството.
Може би объркват картонените опаковки... newsm78

# 21
  • Мнения: 8 462
Лимонче, много си в грешка!
Защо просто не попита представителката си как стоят нещата, вместо да се терзаеш така?
Както вече са ти писали момичетата - означена е датата на производство!  Simple Smile
Изобщо не вярвам на това, че си получила 2005г. продукт произведен 2006!  #2gunfire
Дори продуктите от нетните оферти със стари формули са пресни!

Няма как да се презапасяваме. Асортиментът се променя толкова често, че дори вече не взимам мостри на червилата! Ако не се спре продукта, му сменяват опаковката. Грешки не може да има - то се вижда с просто око.

Малко тъп начин да злепоставяш! Пък и много сме потребителите на тази козметика, за да се хванем!  Naughty

ПОДКРЕПЯМ!Дори продуктите от нетните оферти НИКОГА не са с изтекъл срок на годност.Голяма тъпотия е постинга ти Лимонче!По-голяма глупост не бях чела,от 5 години съм представител и такова нещо не се е случвало.Даже се чудя,защо ли си губя времето да отговарям на подобни глупости. newsm03

# 22
  • Мнения: 6 713
На мен ми се е случвало преди години - поръчах спирала за очи - стара, без никаква течност вътре, червило арабски блясък - сухо, старо, ужас. дистрибуторката ми ме излъга тогава, че проверявала всичко, отваряла опаковките да види вътре ли е всичко  newsm78 и без да иска наранила червилото (то беше като пречупено и доста старо). Повярвах й дори, беше ми колежка. ooooh!

С Ейвън внимавам, защото съм чела по други форуми, че е с доста ниско качество и е безумно скъпа, за това което всъщност представлява.

# 23
  • Мнения: 8 462
На мен ми се е случвало преди години - поръчах спирала за очи - стара, без никаква течност вътре, червило арабски блясък - сухо, старо, ужас. дистрибуторката ми ме излъга тогава, че проверявала всичко, отваряла опаковките да види вътре ли е всичко  newsm78 и без да иска наранила червилото (то беше като пречупено и доста старо). Повярвах й дори, беше ми колежка. ooooh!

С Ейвън внимавам, защото съм чела по други форуми, че е с доста ниско качество и е безумно скъпа, за това което всъщност представлява.
Дистрибуторката май не е на място,в това е проблема!Проверявайте си хората,от които поръчвате,иначе стават "грешки"! PeaceПреди години,както ти казваш,продуктите не бяха запечатани,както се продават сега.Всеки недобросъвестен дистрибутор можеше да смени една спирала с друга.Сега вече са запечатани и подобни дивотии не са възможни.

# 24
  • Мнения: 436
И аз имам един, два въпроса за Авон. Виждам в темата пишат доста момичета - дистрибуторки за това се надявам на компетентен отговор.

Моя колежка си купи крем от Ретроактивната серия, този който е в кутийка. На кутийката нямаше защитно фолио просто с капачето беше затворен newsm78
 
Нормално ли е това за кремовете на Авон, че нямат защитно фолио. Освен това на кутийката пише на мястото на датата на призводство следното: z1302. Не знам това 02 годината ли е. И понеже аз имам продукти, на които си пише като дата на производство- ден, месец и година се усъмних, че това което тя е купила е старо и нещо не е в ред. Да не би на старите продукти да са били маркировките само с 4 цифри ??? Мен лично ме съмнява нещо този крем.
Вие как мислите?

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
копирам от сайта на Евън:

3 години от датата на производство.

 

Скъпи Представители,

Уведомете вашите клиенти за промените в опаковките на продуктите, предлагани от Ейвън Козметикс България.

Нормативни изисквания:

Във връзка с бъдещото ни присъединяване към ЕС и уеднаквяване на изискванията по отношение на опаковките не е необходимо да се посочва срока на годност на козметичните продукти със срок по-голям от 30 месеца. Това изискване се отрази на всички опаковки на нови продукти от началото на 2005 г., тъй като продуктите на Ейвън са със срок на годност 36 месеца.
Според настоящото законодателство (Директива 26 на Министерство на здравеопазването за козметичните продукти, чл. 6, т. 3) не е необходимо срокът на годност да бъде посочван на опаковката на продукти, чиято годност е над 30 месеца. А всички продукти на Ейвън са с годност над 30 месеца.
Това е причината на всички продукти на Ейвън да се посочва следната информация на продуктовите опаковки:

дата на производство
време за ползване след отварянето на продукта – обозначава се със знак на кутия с отворен капак и брой на месеците, в които продуктът трябва да се използва след отваряне. Този знак не присъства на всички опаковки, а на продукти от категориите бяла и декоративна козметика, както и на някои тоалетни продукти.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
Къде е написана датата на производство на продуктите?
 
  Датата на годност или производство е щампована върху самия продукт/опаковка.
 


Как да разчитаме производствената дата?
 
 
  Обозначенията за производство се разчитат по няколко начина: Пример: Z 240103 - Z означава, че продуктът е произведен в Полша. Следват по две цифри съответно за ден, месец и година. Или датата на годност в случая е 24.01.2003 г. Пример: Z 030300 - Z означава, че продуктът е произведен в Полша. Следват по две цифри съответно за ден, месец и година. Или датата на производство е 03.03.2000 г.  


 Допълнителна информация за разчитане на годността?
 
 
  1. За някои продукти /декоративна козметика/ датата на годност е част от текста на етикета. Примери: 12/2003-срок на годност Декември/2003г., 12/2002-срок на годност Декември/ 2002г. 2. Върху всички продукти и техните опаковки ще намерите също така и още един код, който представлява датата на производство. Примери: U 019 0 - U означава, че продуктът е произведен в Англия /G - Германия,Y - Италия/, първите три цифри отговарят на съответния ден от годината, а четвъртата на последната цифра на съответната година. Датата на производство е: 19.01.2000 г. G 077 0 - Германия, дата на производство - 17.03.2000 г. Y 057 0 - Италия, дата на производство - 26.02.2000 г. 3. В резултат от глобална инициатива за унифициране на начина на кодиране на срока на годност от Кампания 11/2000 г. /м. Септември/ новите продукти ще са щамповани с датата на производство в следния формат ХХYYZZ - ден, месец, година. Този начин на кодиране постепенно ще се приложи и за редовните ни продукти. Примери: U200600 - Англия, дата на производство - 20.06.2000 г. 220500 - Германия, дата на производство - 22.05.2000 г.
 

# 27
color=magenta]Вярно е това, че в момента се предлагат продукти на AVON с изтекъл срок на годност. Братовчедка ми беше дистрибутор и ме предопреди в момента да не си взимам нищо от тях. По принцип до сега не е имало такива проблеми, но за момента е вярно.[/color]

# 28
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Имам едно кремче на Avon, което не съм отваряла половин година /ползвам още старата опаковка вече почти година/.
Значи, ако не го отворя, трае 3 години /че нещо се бях притеснила да не му мине срока/?
Освен това искам да попитам за моят любим слънцезащитен лосион с морковки /минлата година го ползвах - много съм доволна - страшен тен, а и още съм си черна/. Сега се предлага само намален - да ни му изтича нещо срокчето? Че си го поръчах пак. Blush

# 29
  • Мнения: 8 462
color=magenta]Вярно е това, че в момента се предлагат продукти на AVON с изтекъл срок на годност. Братовчедка ми беше дистрибутор и ме предопреди в момента да не си взимам нищо от тях. По принцип до сега не е имало такива проблеми, но за момента е вярно.[/color]
на анонимки не вярвам.А още повече на изказвания от рода на-една съседка каза...
сама мога да се убедя,че не е вярно

Общи условия

Активация на акаунт