Електронни четци - тема XIX

  • 84 274
  • 789
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Здравейте, момичета! Обръщам се към вас с молба за съвет. Ще купуваме ел.четец и сме се спрели на два модела.
Kindle  и PocketBook Basic Touch
Като параметри мисля са еднакви. Плюсът на PocketBook е, че мога да го взема още утре и гаранцията е за България. Не знам обаче как стои въпросът с гаранцията на Kindle, ще го поръчаме от английския Амазон. Неговият плюс е, че е по-евтин с около 60 лв.
Аз сякаш клоня към Kindle, макар че това е най-евтиния му вариант в момента. Но като първи четец за 11-годишен читател мисля, че е добре.

Та моля за вашето мнение. Blush Също така ще помоля някой да ми обясни за гаранцията на Kindle. bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 6 205
PocketBook не съм ползвала и нямам мнение.
Амазон си поемат гаранцията. В немския Амазон е малко по-евтин, а там и много често правят промоции, ако не е толкова спешна покупката. А ако искаш да го вземеш веднага ето тук го има на промоция.

# 47
  • Мнения: 12 318
Kалибре, може ли да изплюва файловете, така че поне в четеца да излзиат на кирилица, а не на маймуница?
Понякога /вероятно не винаги/ се случва в четеца да излизат на маймуница, защото някак си автоматично им се задава  "publisher font". От книгата влез в шрифтовете и ако е на него, го промени на друг. Често помага.

# 48
  • Мнения: 811
Записвам се да не ви изтърва

# 49
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
PocketBook не съм ползвала и нямам мнение.
Амазон си поемат гаранцията. В немския Амазон е малко по-евтин, а там и много често правят промоции, ако не е толкова спешна покупката. А ако искаш да го вземеш веднага ето тук го има на промоция.
Aз съм с базовия от последното намаление,доволна съм. Ако не бързате,изчакайте за ново намаление. На мен ми излезе 106 лв с доставката. Той дори на редовна цена е по-евтин от предлаганите в Бг. Не бих взела.

# 50
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 243
Да се похваля имам си и аз четец вече. Заслугата е на Merry. Много е сладък и вече си свалих няколко книги. Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 1 071
PocketBook не съм ползвала и нямам мнение.
Амазон си поемат гаранцията. В немския Амазон е малко по-евтин, а там и много често правят промоции, ако не е толкова спешна покупката. А ако искаш да го вземеш веднага ето тук го има на промоция.
Aз съм с базовия от последното намаление,доволна съм. Ако не бързате,изчакайте за ново намаление. На мен ми излезе 106 лв с доставката. Той дори на редовна цена е по-евтин от предлаганите в Бг. Не бих взела.

Базовия Glare ли е ?

# 52
  • Мнения: 5 254
Здравейте!
Една от най-хубавите ми покупки миналата година беше ел. книгата ми Nook. Купих си я нова, много изгодно, но без гаранция. И след 6 месеца четене на нея, като много си я пазя, се появиха едни тънки черти по екрана. В началото бяха две, сега започнаха да се умножават. На този етап, не ми пречат, но се чудя какво да правя? Как да разбера от какво се появяват и как да си я оправя?
 Някой имал ли е такъв проблем? Дайте идея къде мога да го занеса да я видят, има ли сервиз за тази техника?

# 53
  • Мнения: 5 405
Цвете, честито! Simple Smile  bouquet с подсветка, нали? Пробва ли я, как е?

Радина, то подмяната на екрана струва, колкото четеца от амазон...  Sick има ли си твърда калъфка? Нещо да не си го натиснала по екрана? Много са нежни. Sad

# 54
  • Мнения: 5 254
Merry. с твърд калъф е, принципно не съм го натискала, както писах си го пазя ( както и повечето си неща по принцип), но знам ли...Гледах, смяна на екрана - 90 лв, като добавим и труда, по добре нов.  Confused

# 55
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Merry. с твърд калъф е, принципно не съм го натискала, както писах си го пазя ( както и повечето си неща по принцип), но знам ли...Гледах, смяна на екрана - 90 лв, като добавим и труда, по добре нов.  Confused
Аз съм сменяла екран,120 лева ми,предвид цените на нови,не си струва наистина.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Благодаря за мненията! Ще поръчам Kindle базовия модел, нямам време да чакам намаление.  Hug

# 57
  • Мнения: 11 828
За членуващите в групата "Какво четеш…" във ФБ от Христо Блажев:

Ето я и изненадата! Споменавал съм, че за 7 години смених няколко електронни четци и всички до един бяха марка "Покетбук", защото са чудесни. Ето защо приех тяхното предложение да направят специална отстъпка за нас Simple Smile

Стартирайте Новата година с приятни изненади от Pocketbook!

Само за членовете на нашата фейсбук групата "Какво четеш…" - PocketBook ни осигурява специална оферта на три от най-харесваните им модели електронни четци с E-ink дисплей.

Как да се възползвате от предложението:

1/ Изберете един от трите модела по ваш вкус: PocketBook Basic 2, PocketBook Touch Lux 3 или PocketBook Basic Touch 2.

2/ Намерете харесаният от вас модел в онлайн магазина на PocketBook на адрес : http://www.pocketbook-int.com/bg/store/products

3/ За да получите вашата отстъпка, въведете промо код PB2017 в страницата на избраната от вас книга.

4/ Пестите 20 лв от цената на PocketBook Basic 2 и PocketBook Basic Touch 2 или 25 лв от цената на PocketBook Touch Lux 3.

Насладете се на приятно и комфортно за зрението четене с продуктите на PocketBook!

Предложението ще важи в продължение на следващите 7 дни.

# 58
  • Мнения: 233
Здравейте!!!
Имам Киндъл 4, старичък е, на може би 4-5 год. Просто перфектен! Що книги сме изчели заедно  ooooh! Чета предимно вечер с лампичка от Джъмбо за 2лв. И понеже съм си свикнала-не ми е проблем.
Когато излезе за пръв път модел с подсветка, четох статии в нета, че нещо фирмата са се изложили. Не се осветявал равномерно екрана, което изморява очите, примигвало осветлението и т.н. Тогава останах с впечатлението, че не искам изобщо да си помислям за модел с подсветка.
Въпросът ми е: има ли нещо вярно в това, има ли проблем с осветлението наистина? Колко време държи батерията? Има ли вариант да се изключи осветлението през деня(с цел пестене на батерия)?
И последно. Препоръчайте ми конкретен модел с подсветка, моля.
Благодаря.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 205
Въпросът ми е: има ли нещо вярно в това, има ли проблем с осветлението наистина?
Не, не е вярно.
Колко време държи батерията? Има ли вариант да се изключи осветлението през деня(с цел пестене на батерия)?
Издръжливостта на батерията зависи, от това колко време се чете, дали се ползва осветяване на екрана или не, дали е включен Wi-Fi. Силата на осветяване се регулира.
Препоръчайте ми конкретен модел с подсветка, моля.
При Kindle са моделите Paperwhite, Voyage и Oasis.

Общи условия

Активация на акаунт