Електронни четци - тема XIX

  • 84 321
  • 789
  •   1
Отговори
# 30
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Merry, допадна ми Нуука от olx-a. Писах ЛС на продавача за някакви дефекти в работата му. Идея си нямам как се работи с такава джаджа, но мисля да го поръчам направо. Върви си и с калъфче и цената ме устройва. Hug
За първи път поръчвам от там. Дано да работи безпроблемно. fingerscrossed
Хайде със здраве и много хубави книжки да си прочетеш на него  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте. Въпросът ми е адски глупав, но все пак ще ви попитам.
Днес ми щукна идеята дали да не си купя четец и все още се замислям. Има ли някакви минуси или си е удобство? Струва ли си като цяло? Понеже не разбирам много от английски, за да чета книги те ще са само на български.
С мнението ви може да препоръчате няколко модела на прилични цени. Ще съм много благодарна.  Hug
Това е най-смислената и любима вещ, която съм имала някога. Сигурна съм, че няма да съжаляваш. Аз имах Nook Simple Touch Glowlight - бях много доволна, но му пукнах екрана и сега съм Киндъл Пейпъруайт 2015 - също страхотен. Препоръчвам и двата модела, но Киндъла е с по- добри параметри, защото е по-нов модел, а и като цена е доста приемлив . Често пускат промоции в Амазон, а и в ОЛХ има с малка надценка.

# 32
  • София
  • Мнения: 318
Привет, момичета,
Дядо Коледа ме изненада с Pocket Book Touch Lux 3  Simple Smile Не съм ползвала електронна книга до момента и съм леееко скарана с тази технология  Crazy Притеснението ми е, че устройството е много бавно в сравнение с телефона и таблета. Връзката с интернет е много тегава и често "забива". В "chitanka" изобщо не ми позволява да вляза. Писането е мъка - буквите се появяват много бавно, а и доста често изписва съседната на посочената от мен буква. Общо взето правя регистрации и свалям книги през компютъра или телефона и си ги препращам на четеца, от самия четец ми се струва мисия невъзможна Crazy Иначе след като си сваля книга, с четенето нямам никакви проблеми.
Та въпросът ми е нормално ли е това?

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 12:45 от zina_

# 33
  • Мнения: 5 405
Да, нормално е. Все пак това е четец за книги, а не телефон, на който да си цъкаш по цял ден в нета или таблет, от който да си сваляш книги от читанка. Качваш си ги от компютъра и четеш книги.  Peace Интернет и всичко останало е мираж. Интернета е, ако искаш да купуваш книги от производителя на четеца. За нищо друго не върши работа.

Това е семпла джаджа, която улеснява носенето на много книги в джобен формат. Не очаквай да е супер-мега-гига "smart" и "fast". Ако не й стъпиш отгоре, трудно ще се развали.  Mr. Green Flutter

# 34
  • София
  • Мнения: 318
Благодаря ти Hug
Предполагах, че би трябвало да мога свалям книги от самия четец с лекота, но явно съм се заблуждавала Wink
Добре че първо попитах тук, а не отидох директно в магазина да се излагам с обясненията, че са ми продали дефектно устройство  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 5 405
 Hug Като е "техника" и хората си мислят, че могат да го ползват поне като таблет. Grinning И аз в началото се надявах да мога да си ползвам нета.  Mr. Green Laughing Ако се руутне (пада му гаранцията тогава, ако има), може(ло), но моя явно е прекалено оригинален и не успях.  Joy
Обикновена книга, която има батерия.  Laughing

# 36
  • Мнения: X
Ох, аз още съм в чуденка...
Имах преди време четец, прочетох една книга на него и го подарих на брат ми.
После подарих за Коледа на съпруга ми, той си го ползва.
Аз все си мъкна тухлите в чантата, но понеже влача и още 100 неща, та се чудя дали да не си взема пак.
За сега съм на междинен вариант - изтеглих проложението Kindle на таблета си и там чета, чат пат...

# 37
  • София
  • Мнения: 9 967
Някой бе споменал, че има електронен тълковен речник, който с няколко операции, може да стане речник за ел.четец?

Попаднах на този в читанка, който е в процес...
Увод
https://wiki.workroom.chitanka.info/%D0%A0%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0% … D0%B7%D0%B8%D0%BA

Но той е стигнал до "П", сега се обработват 1 и 2 том...

Мен ми е най-вече за архаичните думи, в класическата българска литература.
------------------------------------
Някой ползва ли англ-български речник? Този работи ли на Paperwhite 3?
http://kindle.us.cloudlogin.co/
-----------------------------------
Kалибре, може ли да изплюва файловете, така че поне в четеца да излзиат на кирилица, а не на маймуница?

# 38
  • Мнения: 5 405
В моя четец има англ-англ речник. Grinning А, сега пробвах, мога да си свалям речници с прословутия интернет. Grinning Но изборът е ограничен, тоест каквото са сложили фабрично да си изтегля.

# 39
  • Кърджали
  • Мнения: 10 377
Някой бе споменал, че има електронен тълковен речник, който с няколко операции, може да стане речник за ел.четец?

------------------------------------
Някой ползва ли англ-български речник? Този работи ли на Paperwhite 3?
http://kindle.us.cloudlogin.co/
-----------------------------------
Kалибре, може ли да изплюва файловете, така че поне в четеца да излзиат на кирилица, а не на маймуница?

Работи, аз го полвам на моя Paperwhite.
Не съм имала проблем с кирилицата на моя четец

# 40
  • София
  • Мнения: 9 967
Някой бе споменал, че има електронен тълковен речник, който с няколко операции, може да стане речник за ел.четец?

------------------------------------
Някой ползва ли англ-български речник? Този работи ли на Paperwhite 3?
http://kindle.us.cloudlogin.co/
-----------------------------------
Kалибре, може ли да изплюва файловете, така че поне в четеца да излзиат на кирилица, а не на маймуница?

Работи, аз го полвам на моя Paperwhite.
Не съм имала проблем с кирилицата на моя четец
Явно е от сорса... качих 7книги от читанка и в четеца излизат със кирилица (автор/заглавие).

Остана да се разучи как да премахна празни редове (по 2-3 на страница) и такива с по 1-2 думи (конвертирани от PDF и DOC... копи пейст текстове)

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте,
След като дълго време четох на таблет, от два дни съм горд и щастлив собственик на Pocketbook Touch Lux 3. Това, което обаче ме прави нещастна в момента е, че липсва английско-руски речник, който е обявено че четеца притежава във всички описания на устройството, които срещам (включително в сайта на pocketbook). Има какви ли не речници - испански, италиански, полски..... румънски дори, но.....нищо което да разбирам...Не искам български, руския ми е абсолютно достатъчен, но, уви, липсва.
Някаква идея как мога да се сдобия с английско-руски речник?

# 42
  • Мнения: 19 366
Записвам се. Огкеждам се са ново намаление в Амазон.

# 43
  • Мнения: 1 602
И аз да се запиша в темата. Чета с Nook от 3 години, най-хубавия подарък, който съм получавала. За съжаление синковец е наранил екрана и сега има две точици през, който светлината искри щом включа осветлението. Tired
Купихме още два четеца за първокласниците, този път се спряхме на PocketBook. Надявам се да се окажат читави.
Свалям основно книги от Читанка. Ще следя темата с интерес. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 420
Аз съм с Киндъл Touch от две години. Много доволна. Батерията изкарва по 2 седмици без проблем.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт