Майски мами 2016-Тема 3

  • 54 691
  • 496
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 13 935
Амандин, честито  ви прохождане  Hug
И аз днес ги изпрах с вода и саапун,  че сутринта от една фитнес площадка подметките станаха чисто черни  Rolling Eyes определено е по-добре от мокрите кърпи.

# 436
  • Мнения: 1 109
Здравейте, момичета! Браво на всички проходили дечица! Да си щъкат със здраве! Simple Smile
 Ние бяхме на първото море в живота на малкия. Мина много добре, без изцепки и без болести. Сутрин го водехме на морето, а следобед на басейна. На морето също основно стоеше в надуваемо басейнче. Хареса му и мисля да го водим на плуване като се приберем. Първите 2 пъти си беше много ентусиазиран, викаше, махаше с ръце, смееше се. След това по-безразличен, но му беше хубаво като цяло. Страхувах се да не ходи много по чуждите хавлии, защото си е много общителен и любопитен. Нямаше такъв проблем. Сега сме на гости на едните баба и дядо. Те са в къща с двор, има люлка, хамак, куче и за него е рай. Само да има някой да върви след него. Слава Богу, тук желаещи - много Simple Smile)
Момичета, да ви питам нещо за майчинството. Вече влязох във втората година от майчинството и днес ми преведоха 340 лв. Чудя се-защо? Нали втората година е минимална работна заплата - 460лв? И преди се е случвало да ми ги превеждат на две части, чудя се дали случаят е такъв отново. На сайта на НОИ могат да се правят справки, но трябва да си взема някакъв код.

# 437
  • Мнения: 13 935
Ху, радвам се, че сте си изкарали страхотно на морето  Peace

За съжаление майчинството втората година е 340 лв. Сумата е фиксирана, и аз получавам толкова.

# 438
  • Мнения: 1 109
Значи съм се заблудила. Благодаря, Amini!

# 439
  • Мнения: 13 935
За нищо, питай ако имаш нужда  Hug

А кодът се издава за нула време, изтегли си заявлението от сайта на НОИ и някой път се разходи.

# 440
  • Мнения: 1 109
Знаеш ли дали трябва да е в клона на НОИ по постоянен адрес или може и в друг?

# 441
  • Мнения: 13 935
Забравила съм, наскоро задаваха такъв въпрос в "Майчинството счетоводно" но не помня  Embarassed

# 442
  • Мнения: 1 109
Ще погледна там, благодаря ти все пак!  Hug

# 443
  • Мнения: 1 256
Момичета здравейте! Съществува ли още групичката?

# 444
  • Мнения: 1 109
Живи сме, но все по-рядко ритаме Grinning
Как си ти и малкия, Карина? Нали момченце беше?

# 445
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ние се радваме на лятото и седим на двора.
Имаме 13 или 14 зъба и все още не ходи, вероятно сме последни по темата ходене но пък си иамаме зъби Sunglasses

# 446
  • Мнения: 13 935
Привет, и моите дечица не ходят, а са по-големи от вашите. В последните дни момиченцето ми се отпуска да ходи хваната само за една ръчичка, което го отчитам като известен напредък. Момъка ни е мързеливичък и не е по ходенето, но като види колички, моторчета и прочее му светват очите, кара повечето камиончета тип уокър на другите деца пред блока. 

# 447
  • Мнения: 1 109
Привет отново и от мен! Simple Smile Моето момче не се спира. В момента ме подлудява като се качва на дивана и спалнята прав и започва да тича от единия към другия край. Аз изтръпвам от ужас, а той успява да се качи за секунди, докато аз съм решила да измия някоя чиния, да кажем. В момента холът ни е разместен - фотьойлите са обърнати към стената, за да не може да се качва на тях, масата е дръпната плътно пред дивана и пролуките съм запълнила с неговото столче и други неща. Адски неуютно е да стоиш в този безпорядък по цял ден, но само така съм спокойна, че няма да се качи и затича прав, и съответно цапардоса по нос на пода от тази доста "добра" височина. С разходките с количката също стана по-трудно, защото много по-малко иска да се вози, все иска да слиза и да играе. В резултат на което моя милост качи 3-4 кила за няколко седмици. Бях свикнала да се разхождаме по 3 часа всеки ден. Сега само на близката площадка висим. Бяхме 3 седмици на гости на бабите и дядовците, където доста го поглезиха с разнасяне на ръце и внимание, и в момента не мога да отида до тоалетна без да изпадне в истерия - сълзи, сополи... Каква ти тоалетна, аз прането не мога да простра, хем ме вижда през прозореца. Постоянно иска и да го взимам на ръце. Две в едно, браво за зъбите! При нас сега избиват едва 7-ми и 8-ми. Много взе да ми връща манджите напоследък, отдавам го на това. В петък сме на преглед и ще видим колко е пораснал. Иначе той сам се качва на кантара вкъщи да се тегли Grinning и варира между 11,200 и 11,700.  (Явно според това колко е ял, пил и акал:)).

# 448
  • Мнения: X
 И при нас едното не ходи още.изпрая се и се придвижва бавно по мебелите(слизането обаче още е зор), крачки прави само хванато за ръце.Др ходи само вече ,даже тича, катери се навсякъде,изкачва стълби и слиза.

Последна редакция: чт, 03 авг 2017, 09:03 от Анонимен

# 449
  • Мнения: 13 935
Крики, браво на момиченцето, да изкачва стълби ми звучи в сферата на фантазиите Simple Smile
Уж близняците били гледали един от друг, не виждам момъка да попива друго освен магариите Wink

Общи условия

Активация на акаунт