Нетърпими съседи

  • 30 607
  • 196
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 708
Поради подобни проблеми, продадохме жилището. Сега сме там, но под наем, и търсим усилено нещо. Но сме като ненормални според брокерите  Joy с толкова претенции, че и за съседите. Май няма да намерим скоро нищо.

# 166
  • Мнения: X
Поради подобни проблеми, продадохме жилището. Сега сме там, но под наем, и търсим усилено нещо. Но сме като ненормални според брокерите  Joy с толкова претенции, че и за съседите. Май няма да намерим скоро нищо.

Ние преди да купим сегашния апаратамент се запознахме със съседите над нас. Това ни беше основния критерий при изобр на жилище, както и да звучи. Който си е патил, ще ни разбере. Естествено съседите се сменят и заради това следващото жилище ще е на последен етаж задължително. Друг в въпроса, че могат да ти шумят и отгоре и отстрани.

# 167
  • Мнения: 4 708
Поради подобни проблеми, продадохме жилището. Сега сме там, но под наем, и търсим усилено нещо. Но сме като ненормални според брокерите  Joy с толкова претенции, че и за съседите. Май няма да намерим скоро нищо.

Ние преди да купим сегашния апаратамент се запознахме със съседите над нас. Това ни беше основния критерий при изобр на жилище, както и да звучи. Който си е патил, ще ни разбере. Естествено съседите се сменят и заради това следващото жилище ще е на последен етаж задължително. Друг в въпроса, че могат да ти шумят и отгоре и отстрани.
На последен етаж мислехме първоначално, но проблем, на повечето места си личат течовете. Едно намерихме читаво, и докато мъжа ми се чудеше дали ще може да вкара колата в гаража/около седмица/, че там беше кофти с направен захода, взеха, че го купиха. Утре съм на поредният оглед, този път на среден етаж, пък срам не срам, ако го харесаме ще ходя да се запознавам предварително с живущите отгоре и на етажа Embarassed

# 168
  • Мнения: 19 506
Ами то да се запознае човек бива, ама какво от това? Да питаме "вие тропате ли често" ми се струва малко абсурдно. Също колкото и "правите ли шумни купони". Виждаш някакви хора, запознаваш се и това е. По-скоро трябва да е направена изолация срещу ударен шум отгоре.

# 169
  • Мнения: X
Ами ние държахме да не са хора с малки деца. В случая са възрастни баба и дядо, но до кога ли? Изолация срещу ударен шум имаме на всички тавани, но въпреки това като им дойдат внуците на гости се чува, не помага това.

# 170
  • Мнения: 701
Искам да попитам дали някой е правил шумоизолация с mute system системата на Децибел. И ако може да споделите впечатления?

# 171
  • Мнения: 19 506
Ами ние държахме да не са хора с малки деца. В случая са възрастни баба и дядо, но до кога ли? Изолация срещу ударен шум имаме на всички тавани, но въпреки това като им дойдат внуците на гости се чува, не помага това.
Точно над апартамента на родителите ми беше такъв случай. Възрастна двойка, обаче починаха и.....внуци и правнуци, тропат, викат, местят...ужас.

# 172
  • Мнения: 8
Преди 9 медеца над мен се нанесоха нови съседи с дете на 3-4г, след като 1 година правиха ремонт ин2 пъти ме наводниха. Целият апартамент кънти, та се нетрае. Преместиха си кихнята над моята спалня, а детската им е над хола ми. Живея в техния ритъм. Тропане, хвърляне, бягане, местене на кухненски столове по плочки и всякакви ударни шумове, а и много крещене. Истеричката горе прави две крачки за една, сякаш до сега е била вързана.  След месец и половина се местя в друго мое жилище на последен етаж, за което трябваше да освободя наемателя, иначе просто ще се кача горе и ще ги застрелям. Нищо не помага!

# 173
  • Мнения: 4 708
Преди 9 медеца над мен се нанесоха нови съседи с дете на 3-4г, след като 1 година правиха ремонт ин2 пъти ме наводниха. Целият апартамент кънти, та се нетрае. Преместиха си кихнята над моята спалня, а детската им е над хола ми. Живея в техния ритъм. Тропане, хвърляне, бягане, местене на кухненски столове по плочки и всякакви ударни шумове, а и много крещене. Истеричката горе прави две крачки за една, сякаш до сега е била вързана.  След месец и половина се местя в друго мое жилище на последен етаж, за което трябваше да освободя наемателя, иначе просто ще се кача горе и ще ги застрелям. Нищо не помага!
За съжаление знам за какво говорите, но нищо не може да направите, по закон това били нормални битови шумове. Продадохме си жилището заради подобни проблеми, сега сме на последен етаж, направо се родих, не бях спала 8ч непрекъснат сън не помня откога. Стискате зъби и се изнасяте.

# 174
  • Мнения: 19 506
Ползвайте тапи за уши при спане. Помагат при нормални битови шумове и си спите нормално, без да сменяте жилището.

# 175
  • Мнения: 4 708
Ползвайте тапи за уши при спане. Помагат при нормални битови шумове и си спите нормално, без да сменяте жилището.
При ударни шумове нищо не помага, а ако човека има и семейство, по-добре да бяга.

# 176
  • Мнения: 8
Ползвайте тапи за уши при спане. Помагат при нормални битови шумове и си спите нормално, без да сменяте жилището.

Използвах тапи, но от тях само ме заболява главата и не си чувах алармата сутрин. А и вибрацията на ударния шум пак се чува.

# 177
  • Мнения: 19 506
Не си чувате алармата, а чувате звуци от горния етаж? Странно. Пробвайте с изолация на тавана - не е евтино, но нервите и здравето са цезценни

# 178
  • Мнения: 8
Не си чувате алармата, а чувате звуци от горния етаж? Странно. Пробвайте с изолация на тавана - не е евтино, но нервите и здравето са цезценни

Звърнах с най-добрите фирма за звукоизолация в страната. Изолация на тавата ще ограничи с макс 30% ударните шумови, тъй като вибрациите минават по стените. Единственият изход е звукоизолация на таван и стени+гипсокартон+боядисване+сума ти други неща като контакти, осветление, каси на врати и прочие и в пари излиза като половин апартамент, така че преместването е единственият ми изход.

# 179
  • Мнения: 2 485
И нашите отгоре са нетърпими! Имат огромно куче, което държат на терасата и вонята от урината му е толкова силна, че щом отворя терасата, цялата миризма влиза вкъщи. Кошмар! Мислим дали да не продаваме и да купуваме друго жилище. Но кога би могло да стане това е сложен въпрос.
(Почти) цялата кооперация пищи от това куче. Но за сега нищо не е станало. Те са под наем и просто тая надежда, че скоро ще се махнат.

Общи условия

Активация на акаунт