Ужасно шумни съседи

  • 4 200
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Съседите не спират да правят шум. Имат вече две предупреждения от охраната на блока. Постоянно се карат, блъскат, вчера чак жената каза на мъжа си, че ще го убие. Не знам какво трябва да се направи в такъв случай. Следващият път добра идея ли ще е да се извика полиция. Това се случваше през нощта, но сега и през деня правят такива неща.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 098
Най- добрата идея е да се извика полиция.

# 2
  • Мнения: 1 802
Викайте полиция и то не еднократно,а винаги като вдигат шум.

# 3
  • Мнения: 191
Викайте полиция и то не еднократно,а винаги като вдигат шум.

Просто се притесних да не се сърдят полицаите, че го занимаваме с шумове, но вече зачести и глъчката е всеки ден

# 4
  • Мнения: 5 002
Имайте предвид, че сигналите не са анонимни и после може да се карат със вас,а не помежду си.

# 5
  • Мнения: 326
Имайте предвид, че сигналите не са анонимни и после може да се карат със вас,а не помежду си.
И каква да търпят и да не викат полиция ли?

# 6
  • Мнения: 5 002
Те да си преценят.

# 7
  • Мнения: 9 701
Звъните на 112 всеки път, когато са шумни извън тихите часове. Методично и последователно без да влизате в пререкания с тях.

# 8
  • Мнения: 1 700
Ако са тихи, когато полицията дойде? За една приятелка питам. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 701
Ще поговорят с тях по повод сигнала, ще ги предупредят и ще си тръгнат.

# 10
  • Мнения: 6 305
Имах подобен проблем.
Ако шуменето не е от 14-16 нищо не може да се направи. А от сутринта до 14 и от 16 до 22 вечерта могат да ти скъсат нервите.
При мене децата от блока се събират да карат тротинетки под прозореца, ритат и топки, барабар с родителите. През цялото време са писъци, крясъци, викове на родители... От тротинетките апартамента вибрира. На отворен прозорец не се чува нито телевизор, нито по телефона мога да разговарям.
Когато им направих забележка, ми отговориха да съм си затворела прозореца. Rage.
Това което се случва е от сутринта. Правят почивка от 14-16 и после пак до 22 вечерта. Точно по часовник.
Мястото на което се събират не е детска площадка, нито тревна площ. А е обща външна част на блока, осигуряваща достъпа до входовете. Един вид пешеходна пътека застлана с гранитни плочи. Има в близост детска площадка, но не. Децата трябва да играят точно на плочките около блока.
Говорих с управителите (фирма). Казаха че нищо не можело да се направи.
По рано същите деца ползваха оградата за люлка. Никакви забележки от родителите. В последствие се оказа обаче че всички трябва да платим за поправка, понеже оградата е била обща.
     Над мене имаше семейство с 3 деца. Не е имало някакво фрапантно крещене, но децата бутаха нещо на колелца през цялото време. Колички ли, тротинетки ли, не знам. Но се чуваше ужасно (подът им вероятно е  зле изолиран). Иначе пазеха тишина от 2 до 4. За щастие те се преместиха някъде.
Та законът не е дообмислен според мене, от една страна. От друга на хората не им пука че са надули нечия глава, щом не подлежат на санкции. Confused

Иначе ти може да пробваш да подадеш оплакване. Но има голяма вероятност да ти пазят тишина от 2-4 на обяд, а после пак да крещят като изтървани до 10 вечерта.

Последна редакция: пт, 11 ное 2022, 11:41 от geizer

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Направете си шумоизолация.

# 12
  • Мнения: 3 250
Много са ми странни такива родители. Чоплят семки пред блока, а могат да заведат децата с парка.

# 13
  • Мнения: 6
И при нас едни ненормалници си пускат мазна чалга от време на време, не сме викали полиция, то май и няма много смисъл. Изкушава ме идеята да пробвам как се пише с червило на вх.врата следващия път...

# 14
  • Мнения: 1 802
Относно чалгата,пробвайте със симфонична музика събота и неделя рано сутрин.Действа безотказно!

Общи условия

Активация на акаунт