Въпрос относно използването на подземни паркоместа

  • 627
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 522
Здравейте на всички. Имам един малко по- различен въпрос относно неправомерното използване на подземни паркоместа в блока.  Има около 10 паркоместа като те са на различни собственици и повечето не се използват от тях ,тъй като не са в България и т.н. , обаче има няколко човека ,които уж са много разбрани , а насреща нищо. Някои са под наем и имат 1 паркомясто към апартамента , а ползват 4 примерно , а други дори и толкова нямат. Това мен не ме бърка. Проблема е , че подземните паркоместа са пълни до горе с боклуци, ама буквално до горе. Единственото свободно нещо долу е пътя до моето парко място . Всичко до горе е само боклуци. Да не го хвърлят на контейнера се вкарва долу и там остава. Пълно е с празни кашони , които уж ще се ползват , строителни материали , хладилници , печки , матраци , разглобени дивани и т.н Както и да е , и това го приех , щом не ми пречи да си използвам паркомястото. Обаче от няколко години насам всяко лято долу се пълни с бълхи, ама така се пълни , че за 10 секунди имаш поне 6-7 по теб. Сега не знам дали имат нещо общо боклуците , но в агроаптеката миналата година ми казаха , че е възможно особено ако има дървен материал, матраци и всякакви дървении да се въдят бълхи там. Няма оттърване после от тия бълхи , чак до зимата. Не мога да си занеса децата до колата без да се напълним с бълхи,а няма как да ги оставям отпред да чакат. Мъжът ми пръска с какво ли не , фирма идва , но е временен ефекта. То и няма как да се напръска всичко хубаво при положение , че е затрупано. Според вас има ли връзка между натрупаните неща и бълхите? Ако да , мъжът ми отново ще си поговори с тези няколко човека и ще им даде срок да си изхвърлят боклуците,че направо на бащиния си го обърнаха. Въпросът е ако пак се стигне до обещание и нищо не се направи , към кого да се обърна? До колкото разбрах , понеже е изключително пожаро опасно , може да се звънне в пожарната за инспекция и съответно актове , но не съм запозната. Ако някой знае към коя институция точно трябва да се обърна или да даде съвет какво да се направи , ще бъда благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 498
Явно е, че подземните гаражи не трябва да са бунище. При пожар , наводнение, земетресение също е много проблематично. От хигиенна гледна точка- не може да се санира.
Според мен, редът е първо да се направи общо събрание и да се реши. Там, ако срещнете отпор и не желаят да гласуват за изнасяне на боклуците, можете да заявите, че ще се обърнете към общината.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 522
В общината , но към кой отдел? За общо събрание и дума не може да става. Не сме имали такова от години. И е момента сме с частен домоуправител , който в началото правеше 1-2 пъти в годината такива събрания , но без успех. Реално над 80% от живущите в блока са под наем и никой не го интересува. Днес е тук , утре го няма и идва следващия. На събранията на блока я дойдат 2-3 човека , я не. Съответно нищо не може да се реши или направи и събранието се отлага до момента в който вече не се правят такива събрания.

# 3
  • Мнения: 2 498
Не знам кой е отдела, тук имаше специална тема за етажната собственост.

# 4
  • Мнения: X
Мисля, че можете да изискате от домоуправителя да информира живущите да си премахнат боклуците в срок - иначе принудително премахнване. Това е опасно, както казаха и преди мен, не само от санитарна гледна точка, а и ако стане пожар и т.н.

Има една тема, в която може да се задават въпроси към адвокат, съветвам Ви да пишете там, за да се види от правна страна какво може да се направи.

Аз си мисля, че тези боклуци са и на хора, които вече не живеят там. Понеже казвате, че са наематели повечето, които не се интересуват... някой си идва, блъска боклуци, после си заминава и става ужас...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 522
Въпросните подземни паркоместа се използват само от 2ма човека. Единия е строителят на блока , който знае , че не се използват паркоместата и ги ползва за склад на строителните си материали от обектите, а другият е комшия, който зарежда магазини със стока. Съответно долу е пълно с празни кашони , храни с изтекли срокове , хлябове и т.н Изгорели хладилници , печки , легла и всякакви други боклуци, които се слагат само за 1 седмица -" докато ги дам на еди кой си" и така само се трупат. От гаражите не може да се мине през вратата за мазите от боклуци. Притесняват ме бълхите и хлебарките които най-вероятно се въдят от тези боклуци. До седмица паркоместата отново няма да са използваеми от бълхи. Домоуправител не мисля да занимаваме , защото освен да ги предупреди и да им каже да си махнат боклуците , а те да обещаят , че ще ги махнат , друго не виждам да стане. Ще поговорим пак с тях и ако до седмица не предприемат нищо , да се свържа със съответните институции и да си понесат санкциите, защото българина най го боли когато го ударят по джоба. Едва тогава мисля , че ще постигнем нещо.

# 6
  • Мнения: X
Пишете тук https://www.bg-mamma.com/?topic=1395196

Наистина ужасно положение, не знам тия хора как са такива безотговорни!

# 7
  • Мнения: 12 864
При нас така държаха. Домоуправителят написа обява, че по нареждане на противопожарната служба трябва да се отстранят. и всичко изнесохме на бригада.
Вижте наистина няма ли такава противопожарна служба в общината, пишете там жалба. Но ми се струва, че с домоуправителя можете да се разберете, да предупреди тези хора, иначе ще им изнесете боклуците. Те нямат право да държат свои неща без съгласие и без заплащане. Има фирми, които изнасят боклуци, за сметка на блока може да се изнесат и край.

Общи условия

Активация на акаунт