Бихте ли купили жилище, в което предишният собственик е починал?

  • 10 211
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 954
Ей така печелят милиони отчетата и после карат супер скъпи коли и носят ролекси Simple Smile Всеки като си освети каквото му дойде на акъла  Laughing

Че кой те кара?
Отчето няма да дойде у вас да те изнудва.
У нас, след като почина татко, също викахме свещеник за освещаване.
Независимо, че почина в болница, аз така исках.
Преди това пак сме правили, като новодомци.
Изобщо водосвет на жилището е много хубаво нещо и съвсем не се прави само при починал.

# 46
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
На мен за самото купуване надали ще ми попречи фактът, но бих предпочела да не научавам тези подробности, защото „the subconscious works in mysterious ways“ и кой знае дали в един момент няма да полудея и да реша, че всичките ми неприятности и проблеми са вследствие история на смърт в жилището. Crazy

Иначе да, напълно нормално е и в много от по-старите жилища се е случвало. Но не във всяко.

Водосветът наистина е чудесно нещо и се чудя защо не съм се сетила да поискам да се направи в настоящия ни апартамент (от 1965 година, мисля). Ще побутна лъвю да поканим някой свети отец в най-скоро време да изгони дяволите. Mr. Green

# 47
  • Мнения: 726
А като спим на хотел , знаем ли преди нас на това легло колко човека са спали и колко от тях са умрели? Като ядем в ресторант или пием кафе , знаем ли дали приборите не ги е ползвал някой , който вече не е между живите? Като купуваме коли втора ръка, дрехи втора ръка , и др. , знаем ли предишните им собственици живи ли са?

# 48
  • София
  • Мнения: 17 596

Ако човекът е починал от сериозна силно заразна болест... не знам. Бих се замислила - по-скоро не. Ама вероятно изобщо не бих влязла да го огледам... колкото и да е било дезинфекцирано.
Във всички останали случаи не би ме притеснявало.

# 49
  • Мнения: 22 036
В днешно време, силно заразните болести са доста малко, така че...

А постът на Шушон си е за смешките. Разбирам нейното решение, заради спомени и да не се натоварва всеки път с тъжни мисли, но да смяташ, че някой се е развел, заради факта, че е купил определено жилище ми е направо смешно.

# 50
  • Мнения: 5 259
Хората са отчайващо суеверни. Ще се изумиш на какви щуротии са способни да отдават различните неприятни случки в живота си.

# 51
  • Мнения: 22 036
Хората са отчайващо суеверни. Ще се изумиш на какви щуротии са способни да отдават различните неприятни случки в живота си.

Виждам го, но направо не мога да си представя, че са млади хора, че и с някакви претенции Simple Smile. То не са магии, то не са сънища, абе....

Добре че съм спиритуално ограничена и лесно си живея Simple Smile.

# 52
  • Мнения: 2 094
Хората са отчайващо суеверни. Ще се изумиш на какви щуротии са способни да отдават различните неприятни случки в живота си.

само и само да не признаят , че сами са си виновни за тях   Whistling

Като се замисля почти във всяко жилище , в което съм живяла е починал някой.

# 53
  • Мнения: 5 259
Хората са отчайващо суеверни. Ще се изумиш на какви щуротии са способни да отдават различните неприятни случки в живота си.

само и само да не признаят , че сами са си виновни за тях   Whistling


То невинаги нещастията са се случили на тях самите. Понякога е на други хора, но пак показва много детинско отношение към живота.

# 54
  • Мнения: 1 510
Ако човека е починал по особенно жесток начин,не бих.
Иначе,то просто няма как.
В нашата къща не се е случвало,но пък преди век и било гробище.Е още по зле.

# 55
  • Мнения: 1 541
В нашето жилище са починали двете баби и единия дядо на мъжа ми. Какво да се прави - това ни чака всички. Не виждам никакъв проблем.
По конкретния въпрос - това дали някой е умрял в жилището не би ми било критерий за избор при закупуване на имот.

Общи условия

Активация на акаунт