Искам да кажа ... (104)_09.01-15.01

  • 57 406
  • 959
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 36 745
Мацки, хвърлете на лични някоя рецепта за карфиол на фурна, нещо изпробвано лично. И ако може да е режимно Simple Smile Имам една глава карфиол и мисля да се пробвам да го сготвя, но досега не съм правила никога.

Като се заговорихте за сънища, моя мъж щеше да ме умори от смях вчера. Аз се разсополивих нещо предния ден и цялата нощ дишах през устата, пуфках и се будих много. Да ама той разправя сутринта, че аз съм хъмкала и скимтяла цяла нощ, значи със сигурност съм сънувала как се секся с някой чужд мъж  Joy

Пък аз да не помня, каква загуба...

# 556
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Това с гумите явно е масово в градовете, в които рядко се задържа сняг.
С летни не мога да издрапам до главната улица, щото вътрешните са само разрити, колко да не е без хич.
Е и тук е така, ама това е зима, аз излизам всеки ден, колата се кара, изобщо не е спирана.

# 557
  • Мнения: 15 064
Е, колко пък да няма сняг? Нали не сме в Африка?

# 558
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Е, колко пък да няма сняг? Нали не сме в Африка?
Аз сравнявам Пловдив и Габрово. На практика в Пловдив няма сняг. Миналата зима изобщо нямаше.

Държа да подчертая, че според всякакви тестове не е нужен сняг за да са нужни зимни гуми. Летни са добри до около 14 грд по Целзий, надолу си трябва зимна гума. Като ги пипнеш зимните са меки, и във вода при студено време се държат по-добре. Мъжът ми чете подобни работи, основно немски и ме информира.

# 559
  • Мнения: 3 609
Мацки, хвърлете на лични някоя рецепта за карфиол на фурна, нещо изпробвано лично. И ако може да е режимно Simple Smile Имам една глава карфиол и мисля да се пробвам да го сготвя, но досега не съм правила никога.


Хай-че, можеш леко да бланшираш. Късаш на розички, във вряща вода за малко да омекне. После в тава със сол, пипер, каквито подправки ти е кеф и малко сметана, сирена ако имаш. Преди да извадиш можеш да запечеш с кашкавалче или пармезан. Става супер и със синьо сирене, въобще каквото имаш.

# 560
  • Мнения: 15 064
Янтра, аз съм от Пазарджик, знам каква е зимата там, не е като в София, но си има лед, има си понякога сняг, така че не е чудо невиждано.

# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Янтра, аз съм от Пазарджик, знам каква е зимата там, не е като в София, но си има лед, има си понякога сняг, така че не е чудо невиждано.
Не знам, честно, не знам. Laughing Laughing Laughing Laughing

# 562
  • Мнения: X
Карфиола го ядем предимно така:
На големи рози го бланширам леко в подсолена вода (трябва да е наистина леко, да остане хрупкав). В една дълбока чиния съм приготвила смес от галета и сухи подправки на вкус (сол, пипер, сух чесън, сух лук, сух магданоз или копър... каквото решите). Докато е топъл и мокър от бланширането карфиола го овалвам енергично в тази суха смес роза по роза докато полепне добре от всички страни и редя розите една до друга в тавичка на един ред. Поливам розите с разтопено масло с малко олио вътре и пека до зачервяване - става хрупкав и много вкусен. Докато се пече правя сос от гъсто кисело мляко + горчица, сол, пипер и сух чесън - върви чудесно с хрупкавия карфиол.

# 563
  • Варна
  • Мнения: 36 745
Захир, Сбъдваща, благодаря ви! Ще изпробвам и двете рецепти.

Тъкмо глътнах едно горещо кафе и ми дойдоха сили, та метнах една лопата и доизчистих всичко пред офиса. Аз бях ринала и преди, но сега вече до плочки изчистих. Днес го дават за Варна с плюсови температури, да вземе да поизсъхне малко, няма да е зле.

# 564
  • Мнения: 18 010
Искам съвет- имат ли ховърборд децата ви?  Cry
Дядо Коледа имА добрината да не донесе, но сега диването си е събрало пари и денонощно говори за това чудо. На мен ми звучи цяла наука- инчове, кг, гърмящи батерии  Crazy, 2 деца със счупени ръце около нас. Дайте малко яснота по въпроса  Praynig

# 565
  • Мнения: 4 785
Значи филтрите ги държах в гореща вода със сода, паднаха някакви неща, но незадоволително. После цяла нощ ги държах в гореща вода с Вениш, пак паднало малко, но пак е незадоволително. Сега какво? 90 лева за нови... пф! Как да ги измия бе, ужас.

# 566
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Значи филтрите ги държах в гореща вода със сода, паднаха някакви неща, но незадоволително. После цяла нощ ги държах в гореща вода с Вениш, пак паднало малко, но пак е незадоволително. Сега какво? 90 лева за нови... пф! Как да ги измия бе, ужас.
На климатика ли са или на абсорбатора?

# 567
  • Мнения: 18 010
Значи филтрите ги държах в гореща вода със сода, паднаха някакви неща, но незадоволително. После цяла нощ ги държах в гореща вода с Вениш, пак паднало малко, но пак е незадоволително. Сега какво? 90 лева за нови... пф! Как да ги измия бе, ужас.

Защо нови? Метални ли са? Ако да- напръскай с Меглио, остави няколко часа и би трябвало да се измият.
Аз моите ги пускам в миялната, е , не стават като нови ама... Confused

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
И аз ги мия в миялната филтрите на абсорбатора, но на климатика са нежни, не бива.

# 569
  • Мнения: 12
Искам съвет- имат ли ховърборд децата ви?  Cry
Дядо Коледа имА добрината да не донесе, но сега диването си е събрало пари и денонощно говори за това чудо. На мен ми звучи цяла наука- инчове, кг, гърмящи батерии  Crazy, 2 деца със счупени ръце около нас. Дайте малко яснота по въпроса  Praynig
Едно съседче до нас вече има. Дълго време караше скейтборд и натрупа опит от него.
Естествено падаше няколко пъти, за щастие без счупвания.
На мен лично ми изглежда тотално безмислена прищявка отстрана на децата, а те не са ли малко и скъпички?

Общи условия

Активация на акаунт