Искам да кажа ... (104)_09.01-15.01

  • 57 383
  • 959
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 4 188
Мозък пане, не съм ял, от как падна бай Тошо. Не знам къде предлагат такава глезотия. Препоръчаха ми, при Краси, на Симеоновско, но такава мръсотия беше, че ни погнуся и се изнесохме.

# 946
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък имам мерак да се пробвам да сготвя нещо такова странно, пък дали ще го ям...не е много ясно. От досегашния ми опит с вътрешностите бих казала - надали, но знае ли човек, трябва да се опита.

# 947
  • Мнения: 3 609
Има едно приятно заведение, Танкиста в Княжево. Типична квартална кръчма, но имат попадения. Мозък, език, чревца..имат и доста по-засукани нещица. Квартално ни е горе долу и смв ходили доста.

# 948
  • Мнения: 4 188
Навремето имаше едно заведение - Тенекето, до Семинарията. Такива джоланчета правеха, ммм. Бе, Гринуич квартал ли е, или село, град.

# 949
  • Мнения: 6 717
Руми, честита ти рожденичка, да е здрава и щастлива bouquet
Субпродукти обичам и утре ще ида да търся дроб, че ми се прияде.Мозък съм яла като малка, спомням си ясно.Но откакто гледах как Ханибал Лектър си похапваше мозък с лъжичка от черепа на мъж/не си спомням кой беше/ няма сила, която да ме накара да ям.
Куркума искам да ми готви, така вкусно звучи Grinning

# 950
  • Мнения: 14
Навремето имаше едно заведение - Тенекето, до Семинарията. Такива джоланчета правеха, ммм. Бе, Гринуич квартал ли е, или село, град.
доколкото погледнах в уикипедия е :

Гринуич или Гринич (на английски: Greenwich ) е квартал и административен район (боро) на Лондон (бивш самостоятелен град) на южния бряг на река Темза и световноизвестен с обсерваторията си, основана през 1675 г. от Чарлз II. Меридианът, който минава през нея, е приет за нулев и спрямо него се определя географската дължина.

# 951
  • Мнения: 4 188
Руми, честита ти рожденичка, да е здрава и щастлива bouquet
Субпродукти обичам и утре ще ида да търся дроб, че ми се прияде.Мозък съм яла като малка, спомням си ясно.Но откакто гледах как Ханибал Лектър си похапваше мозък с лъжичка от черепа на мъж/не си спомням кой беше/ няма сила, която да ме накара да ям.
Куркума искам да ми готви, така вкусно звучи Grinning
Аз мога да му асистирам, на Курку, само по престилки. Само кажи, никаквеца, като се омете нанякъде, хохохо Joy За Гринуич, в учебника пише, че е квартал. Госпожата казала град. Едно време беше град, но сега  newsm78, голям спор с дребната днес.

# 952
  • Мнения: 3 867
Аууу, мозък, много обичам, обаче скоро не съм се сещала за него. Преди, през комунизма го правиха навсякъде. Винаги го ядях в масло.

# 953
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Куркума, с това свинско пържено в туршия ме остави без думи.
Я, дай рецепта. За първи път го чувам.
Тъкмо и аз щях да попитам. chef

Рецепта за петима:

Скрит текст:
За да направим това великолепно ястие преди всичко ни е нужна сурова туршия*, без оцет и захар. От нея взимаме зелените домати и пиперките (8-10 домата, и 2-3 пиперки), които нарязваме на едро и оставяме да почиват. Може да добавите и морковите, и карфиола, но според мен те имат чудесно самостоятелно приложение.

Нарязваме на парчета - колкото кибритена кутия - около 1, 7 кг свинско, най-добре плешка или гърди. Подреждаме го в тенджера, или какъвто и да е съд, в който може и да пържим, заливаме със студена вода (без сол!), колкото да почти да покрие, на около 2 см под най-високите късове месо. Пускаме на силен огън и варим без капак до извирането на водата. След него започва пържене на месото в собствена мазнина, каквато можем и да добавим, ако месото ни е по-крехко. Регулираме топлината, щото да не няма прегаряне. Бъркаме внимателно, колкото да се зачерви от една-две страни, и прибавяме нарязаната туршия. Опитайте, и ако туршията не е осолила достатъчно - това е моментът да досолите. Тя омеква след няколко минути - и тогава добавяме неразбъркани 6-7 яйца.  След пресичането на яйцата - поднасяме. Ястието няма нужда от гарнитура, но аз бих добавил лъжичка горчица в чинията на любителите на пикантното.

* В голям съд(над 5 л) подреждаме моркови, зелени домати, розички карфиол, зелени пиперки-върхари, корнишони, стръкове целина. Заливаме със марината вода и сол(40 г сол на 1 л вода). Притискаме зарзавата с лозови, дюлеви или вишневи клонки, щото да са на 3-4 см под ръба на саламурата. Държим на хладно около 40 дни и готово. Такава туршия, съхранявана в мазе, изтрайва близо година, ако не я изгрзем покрай ракии, спържи, пръжки и тям подобни хубости.

# 954
  • Мнения: 39 422
Куркума, благодаря за разясненията. Тази рецепта да не е от Жаки-ната екскурзия? Звучи ми много странно и екзотично. Хеле пък с яйцата на края.

# 955
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Рецептата е екзотична, както и целия ми край, впрочем. Има я и в уикипедия, за мое учудване, ето тук. В същината си е нещо като зимен миш-маш.

Разбира се, представлява калорийна бомба, та режимните е по-дборе да сготвят нещо по-лекичко  Simple Smile.

Акоп утре даде Бог добра светлина, ще сложа малко снимки от процеса  Simple Smile.

# 956
  • Мнения: X
Сандоканчев, не спорете с госпожата, а й кажете, че Гринуич е квартал /бороу в Лондон.
Има прекрасна обсерватория и там се пресича Гринуичкия меридиан.



# 957
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
През всяка точка на Земята преминава по един меридиан, освен през полюсите, през които преминават безкрайно много.

Тоя през Гринуич просто е имал повечко късмет, та се е прочул.

# 958
  • Мнения: 4 188
Утре сме с контролно по география. Госпожата иска да се учи по тетрадка, не по учебник. Та, Гринуич е град, да знаете #Crazy, невежи, такива Joy Как да захраним кръстницата, режимните, давайте акъл. Жената е зле, нишо не яде - едно брокулче и едно парченце месце, от великолепния кебап, с карамелизиран лук и морковчета, който спретнах тая вечер. Пие сода, три пъти на ден, вит С, през час #Crazy, и да пасе бейби спаначета #Crazy. Как да я убедя, че тялото, трябва да се храни, да е силно, за да пребори рака. Извадил съм и списък с алкалните храни. Дайте съвети.

# 959

Общи условия

Активация на акаунт