2. Мнения за "Оазис строй" Пловдив - Оазис1-8

  • 183 177
  • 1 021
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 29
Каква измама има, като документите са изрядни и всичко си е по закон.

# 886
  • Мнения: 101
К.К. ти, ако си клиент на оазис кажи как плати?

pipi.132414 Реално купуваш апартамента и точно това е измамата, че се търсят вратички и се укриват приходи и данъци. А,  че има глупав закон, който го позволява - това вече аз не мога да променя, а не ми е и работа. Но всеки знае какво се купува и колко струва. Те от НАП затова са се задействали , а не защото няма какво да правят.
От мен стига толкова обяснения за сега Smiley

Последна редакция: чт, 13 юли 2017, 21:13 от BigmamaBigmama

# 887
  • Мнения: 122
Като си пееш, Пенке ле, кой ли ми те слуша.
pipi, аз лично искам да Ви благодаря за труда и отделеното време!
Подробно и систематизирано представихте информацията. От това има нужда форума и конкретно тази тема.
На повечето хора им е непозната тази материя, не им се сърдете.

# 888
  • Мнения: 101
Да пипи говори нещата как стават - и не са глупави хората, разбрахме Ви, но това не е законен начин да прибираш милиони, защото се укриват като приход - какво и кой не може да разбере не знам, ама всеки с теорията си. Smiley Като си купиш едно кило сирене от магазина плащаш ДДС. Като отчете обекта печалба си плаща данък печалба.... ако не ти чукат касов бон и укриват прихода и не плащат данъци НЕ Е ли измама?  Smiley Същото е само,  че при тези крупни имотни сделки измамата е в хиляди пъти повече от на дядо Митко дет укрил днес 50 лв оборот от кварталния магазин,, че не чукнал на половината комшиии покупките Stuck Out Tongue Winking Eye
Както и да е аз реших да приключа с тази тема. Безмислена е вече.
На всички останали живи и здрави!

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 08:59 от BigmamaBigmama

# 889
  • Мнения: 29
BigmamaBigmama, платил съм си както говорим по темата, всичко си е законно.

# 890
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Вярвайте си, че укриването на данъци и плащането на физически лица и в брой е законно. Държавата не пасе трева, ние също!

# 891
  • Мнения: 3 970
Bigmama, не очаквай регистрираните именно с цел съпорт за имиджа на Фламинго да кажат нещо, с което да наранят чувствата на собствениците.

Тези хора започнаха бизнесите си далеч назад във времето когато сивата икономика беше в пъти повече дори от сега. Заведения, кина. Продължителен период, в който не само те, а и много други, не знаеха даже какво е трудов договор на служителите. Вярно хората се променят, но очевидно някои не. Намерили после ниша в строителството, където е най-голямата лапачка - и хайде хоп вътре.
А сега няколкоцина верни техни придворни с пресни регистрации в един от най-големите форуми в страната самоотвержено се сражават за доброто име на "господарите".  Joy

Най-хубаво ще бъде обаче ако все пак тия си завършат сградите, за да не страдат поне хорицата. Още по-прекрасно ще бъде ако са изпълнени и добре. То е ясно, че все ще се намери начин и човек, на когото да се плати, за да бъдат потулени подозренията.

# 892
  • Мнения: 67
Това кой кога е регистриран и къде пише си е негова работа и не е мерило за нищо, ако имате проблем с това моля обърнете се към админа на форума за въвеждане на вашите критерии относно членовете.Това че не леем помия не значи че някой има нещо общо с Оазис. Относно "придворните"   и други квалификации е добре да спазваме добрия тон. Пак ви казвам не превръщайте темата в трибунал или отдушник за проблеми и лошо настроение, коментирайте по същество и бъдете обективни.

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 11:45 от c.c.c.

# 893
  • Мнения: 29
Напълно съм съгласен със с.с.с.

# 894
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Браво на pipi132!!!

Защо ме търсиш? ,аз пък мисля,че някои хора са се регистрирали във форума,за да хейтърстват и бълват помия срещу Оазис Stuck Out Tongue Winking Eye

Много поздрави от " гетото " на Пловдив Bowtie

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 12:42 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 895
  • Мнения: 3 970
...ако имате проблем с това моля обърнете се към админа на форума за въвеждане на вашите критерии относно членовете.

Да съм казвала, че имам проблем? Просто констатирам.
Нито намирам Оазис за гето. Тъкмо напротив - интересувам се от закупуване. Именно затова ми е интересно и това, което се случва със строителя.
Паралелно с това съм един нормален гражданин на страната си. Не се наемам да дам акъл как се управялва, но знам едно - ако всеки знаен и незнаен герой източва по различни начини това, което трябва да влезе в държавната хазна... скоро тая страна няма да се оправи.

# 896
  • Мнения: 8
              Здравейте, от 14.07.2017 г. съм в почивка, но в заключение искам да кажа следното:

              Що се отнася до измамите, те не са там, където ги търсят някои от потребителите на този форум.  Ако са прочели внимателно предишните ми публикации, не е трудно да се разбере, къде са те и с какво трябва да внимават, бъдещите купувачи на имоти в строеж, и защо са започнали проверки и ревизии от НАП.
             В подкрепа на думите си, ще дам следния пример;
             Купувам от строителя „А” право на строеж за апартамент от 65 кв.м + 5 кв.м ид.части земя от парцела в който, ще се построи сградата. Подписала съм предварителен договор с фирмата, в който е указана крайната цена на апартамента - 55 000 лв., броя и сроковете в които, ще внасям парите по време на строителството и др.
             Приемам, че реалната пазарна цена на правото на строеж на моя апартамент и ид.части земя е 3 000 лв. Данъчната оценка на вещното право и ид.части земя е 2 500 лв. Нотариуса ми е издал нотариален акт за закупено право на строеж и ид.части земя, в който е посочил размера на цената по която купувам и размера на данъчната оценка. Събрал ми е нотариална такса, такса за вписване в Агенцията по вписване и 2 % местен данък за придобиване, върху по високата стойност от двете, а строителя ми е издал фактура за закупено право на строеж и земя за 3000 лв., които съм заплатила по банковата сметка на фирмата.
              В двумесечен срок от датата на нотариалния акт, аз си декларирам в Дирекция „Местни данъци и такси” по местонахождение на имота само ид. части земя.
              След  една година сградата в, която е моя апартамент е построена,  и ми е издадено удостоверение за ползване на същия.
              За всяка вноска по банков път през годината, строителната фирма ми е издала фактура общата стойност по които е 52 000 лв.
              В двумесечен срок от датата на издаденото ми удостоверение за ползване в Дирекция „Местни данъци и такси” съм си декларирала  апартамента.
              Строителя има срок в който следва, да си начисли, декларира и внесе ДДС, за фактурите които  е издал на мен и всички останали имащи имоти в сградата, а като приключи календарната година да подаде годишна данъчна декларация и да си внесе данък печалба, ако данъчният му финансов резултат е печалба, а не загуба. 
              Искам да попитам, кое от всичко описано в примера  е незаконно  и с какво точно е ощетена държавата?
              Относно, коментарите за момента на регистрацията ми и причината за това, както и квалификациите за „придворни”,  „господари” и т.н,  не мисля да се занимавам и да отговарям. Всеки носи глава на раменете си и сам да преценява, а ако държи на мнението си, то е негово право………
              От тук нататък, аз няма какво повече да кажа, смятам първо да си почина добре  до края на месеца, а след това,  ще си кореспондирам само с определени потребители от форума, но чрез лични съобщения.
              Весело, приятно и незабравимо лято на всички.

# 897
  • Мнения: 3 970
Всъщност аз не назовах конкретни потребители говорейки за пресните регистрации. Но очевидно съм била права, защото те сами се разпознаха. Нещо като гузен негонен.
pipi.132414 щяла да общува само с определени хора и на лични. Ах, ще се разплача.

Виж, pipi, изглежда добре си научила правните уроци или добре са те подготвили, разбрахме. С което само затвърждавам мнението си. Общувай с който желаеш.

# 898
  • Мнения: 54 656
Разбрахме, че Пипи много добре обяснява какви пропуски има в законите, с които Оазис спекулират.
Как така ще продават право на строеж???
Защо е разрешено?Smiling Imp
Да не би всеки собственик сам да си строи апартамента?
Ето, това трябва да е забранено!

Право на строеж - само за самостоятелни обекти, не за сгради с по 1000+ апартамента.

# 899
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Pipi, аз пък познавам човек, който е занесъл 25 хиляди евро в брой в офиса и е получил квитанция. А кажи ми кое е законното в това?
И човекът е истински притеснен дали ще си получи апартамента. Не знам кой кого е срещал в града, но в полицията казват, че босовете са се чупили в чужбина.

Общи условия

Активация на акаунт