Кафеавтомат - заслужава ли си?

  • 111 808
  • 822
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 306
За да съм попитал значи не съм видял. Изчетох цялата тема.  Плюс не питах Вас. А @mari45

Аз съм посочил, че ползвам същото кафе каквото ползвате и Вие.

# 301
  • Мнения: 11 793
Извинете, моля. От написаното не е ясно кого точно питате.

# 302
  • Мнения: 306
Може ли някой да направи снимка на пяната на еспрессо в прозрачна чаша.

Тази машина е много по-евтина от Saeco incanto https://www.youtube.com/watch?v=ue3RysIGb5U но аз такъв каймак мога само да сънувам. Wink

# 303
  • Мнения: 259
Имаме кафе- автомат Philips Saeco. Прави невероятно кафе - стига да  ѝ слагаш добро кафе. Това ,че иска обслужване не мисля, че е проблем. Това се случва 1 път на няколко дни/ зависи все пак колко кафета се правят на ден/. Не разбирам как така тези с ръкохватките са по-удобни, като при тях всеки път трябва да си слагаш кафе, да
 почистваш после. А с автомата натискаш едно копче и след малко имаш чаша кафе. Освен това кафето е смляно на момента и не може да се сравни с другото, което е вакумирано.

Здравейте,

Купих Philips 5000 Series с кана за капучино, на външен вид чисто Saeco) Интересувам се относно степента на мелачката, беше заводско на 2.5 , аз го промених на 1. Степента на Арома е зададен на 2-3 зърна.

Направи ми впечатление, че не прави достатъчно каймак. Кафето, което използвам е Lavazza Classico http://italoutlet.eu/core/wp-content/uploads/2017/08/lavazza-esp … es-kave-1000g.jpg  1Kg. Да не би да е от кафето, или от количеството. Настроил съм Esspresso-то да е по-дълго.

Може ли да споделите какво кафе използвате.


Благодаря!


Здравейте! Пробвали сме различни видове Lavazza, Jacobs, Kimbo, но на мен най-много ми допада Dallmayr prodomo- 100 % арабика. Синът ни живее във Виена и ни го купува оттам- 16 евро за кг. Мисля,че съм го виждала в Лидл, но смляно.Силата на аромата сме направили на 4/ за лавацата го слагаме на 3/, а кафемелачката също променяхме, мисля че на 2. Всъщност настройките зависят от това кой какво кафе обича - по-силно или по-слабо. Но със сигурност за да стане добро кафе, трябва и да сложиш добро. Някой беше писал за кафе от Италия- ми купували сме оттам и мислех, че ще е различно, но не направих някаква разлика.Има една Lavazza - 100% арабика - също много ми харесва. Аз просто обичам по-ароматно кафе.

# 304
  • Мнения: 186
Здравейте! И аз да се отчета в темата. От есента имаме Делонги магнифика С, втора употреба. Много сме доволни. Купувахме насипна Лаваца, и когато случим на качествена доставка, става супер. Пробвали сме био кафето на Лидл, защото доста го хвалеха тук, но не сме доволни - идва ни кисело. Последно купихме пакет Чибо, жълтата опаковка и сме много доволни. И все пак е въпрос на вкус.

# 305
  • Мнения: 1 298
И ние сме с Делонги, но както съм споделяла изобщо не бяхме доволни и в сравнение с кафето от старата ръкохватка не ни харесваше. Пробвали сме всякакви настройки и кафета и нищо. Случайно се спогодихме с една насипна смес и въпреки липсата на каймак вкусът беше чудесен. Онзи ден взехме Covim и за първи път видях може би 1см каймак, който не изчезва веднага и е плътен. На настройката, на която го пия по принцип се получава малко по-силно, та ще иска регулация, но като цяло съм много приятно изненадана. Не очаквах за тази цена на килограм да ми хареса толкова.

# 306
  • Мнения: 6 551
Имахме Делонги магнифика и изобщо не бяхме доволни. Първо трябва да се чака при всяко включване да изхвърли водата останала в тръбите, при всяко спиране същото. Така че кафето въобще не ставаше бързо. После започна да си мели кафето, когато иска, без да пуска такова, сама се включва и изключва, изхвърля вода по 3 чаши ... В крайна сметка я върнахме

# 307
  • Мнения: 306

Здравейте! Пробвали сме различни видове Lavazza, Jacobs, Kimbo, но на мен най-много ми допада Dallmayr prodomo- 100 % арабика.

Намерих в Emag и ще го пробвам. А относно Вашето кафе, което пиете - Dallmayr prodomo- 100 % арабика прави ли обилен каймак.

Благодаря!

# 308
  • Мнения: 847
Не очаквайте 100% Арабика да прави каймак в домашни кафемашини,било то и скъпи брандове!

# 309
  • Мнения: 259

Здравейте! Пробвали сме различни видове Lavazza, Jacobs, Kimbo, но на мен най-много ми допада Dallmayr prodomo- 100 % арабика.

Намерих в Emag и ще го пробвам. А относно Вашето кафе, което пиете - Dallmayr prodomo- 100 % арабика прави ли обилен каймак.

Благодаря!

Прави каймак, но не обилен. Но аз не държа на каймак, по-важен ми е вкусът. Взехме си уредче за разбиване мляко на пяна и с него ни е супер кафето. Пишете като пробвате dillmayr. Дано ви хареса.

# 310
  • София
  • Мнения: 2 298
Може ли някой да направи снимка на пяната на еспрессо в прозрачна чаша.

Тази машина е много по-евтина от Saeco incanto https://www.youtube.com/watch?v=ue3RysIGb5U но аз такъв каймак мога само да сънувам. Wink

На този клип каймака не ми се вижда много реалистичен като обем, освен ако не е приложен трик за увеличаването му. На клипчето не се вижда момента на изтичане на кафето и образуване на каймака.
В нета има доста снимки на този модел с направено кафе, каймакът въобще не е такъв.
Каймакът на кафета еспресо в прозрачни чаши от различни машини ще изглежда различно, а и зависи не само от машината, но и от кафето.
Слагам последователно по две снимки - от страни и отгоре - от нашия автомат Saeco Minuto (вече не помня точния модел, с каната за мляко, която се включва директно в машината, не с една дълга прозрачна тръбичка).
Първото кафе е на Julius Meinl, 70:30 арабика и робуста, произведено във фабрика в Италия, самата марка е австрийска. Каймакът му е около 0.7- 0.8 см и се запазва в този вид дълго време. Второто кафе е 100 % арабика Ecaffeе  произведено е в Италия от италиански производител. Неговият каймак е по-светъл, не се запазва толкова дълго време и е с около 2 мм по-тънък, на снимките може и да не се забелязва.
И двете кафета са с убийствен вкус и много плътни, нямат нищо общо с "редки" кафета, с каквато квалификация тук се оплюват автоматите. Не се различават по нищо от кафетата от Saeco-то с ръкохватка, каквото имахме преди повече от 15 години.
Това са единствените малки прозрачни чаши, които имам, не са за кафе 🤣








Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 21:13 от nati_nat

# 311
  • Мнения: 306
Благодаря Ви @nati_nat за обстойния пост.

Точно това ми трябваше. Ще пробвам с друго кафе и ще споделя резултата.

Поздрави!

# 312
  • София
  • Мнения: 2 298
Благодаря Ви @nati_nat за обстойния пост.

Точно това ми трябваше. Ще пробвам с друго кафе и ще споделя резултата.

Поздрави!


Опитайте, с хубаво кафе би трябвало да стане. Може би с малко Робуста, тя дава трайността на каймака. Е, ако пиете Робуста, с повече ще е още по-добре.
Доколкото разбрах имате Саеко Инканто. Нашата предишна беше такава (преди нея беше Саеко с ръкохватка, въобще ние сме "женени" за тази марка кафе машини) у дома я ползвахме над 10 години и правеше също хубаво кафе, след това замина в офиса на мъжа ми и си работи и до ден днешен. Там се ползва основно Covim кафе с по-малко Арабика и повече Робуста, и дава страхотен каймак. Но на мене ми идва в повече Робустата в това кафе и затова у дома се набляга или на чиста Арабика или на смес с повече Арабика.

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 23:56 от nati_nat

# 313
  • Мнения: 306
Мисля си направо да "отскоча" до магазин за кафе, където се продава на грамаж и да пробвам, за да не се набутвам за големи разфасовки. Сегашното е Lavazza Crema e Gusto Classico.

Ще се вслушам в съветите Ви.

Поздрави!

# 314
  • Мнения: 491
Добър ден и от мен.Последните дни ми е влезнала мисълта за кафе автомат,но честно казано не ми се дават повече от 700-800 лева.Някакви предложения някой да има.Аз съм се спрял за сега на този модел:https://www.emag.bg/avtomatichna-kafemashina-philips-1850w-sistema-na-razpenvane-na-mljako-keramichni-melnichki-byrzozagrjavasht-nagrevatel-15-bara-1-8-l-cherna-hd8827-09/pd/D6RV12BBM/?X-Search-Id=7efe6907355bc56548bc&X-Product-Id=33889430&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view
Някой ако ползва този тип машини на Philips,та дори и друга серия нека сподели мнение.

Общи условия

Активация на акаунт