Частни училища - информативна тема 16

  • 107 811
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 302
LoveIsTheAnswer  ПУК имат от по-миналата година. Миналата вече имаха май и първи клас.
Харесвам ги, няма идея какво е нивото им, но и аз ги следя във фейса и им желая успех.

Между другото, при нас тече приема. За 18 места първи клас кандидатстват 140 деца. Вече станаха ненормални нещата с образованието ни. Направо се потрисам...какво ли ни чака.

# 61
  • Мнения: X
Здравейте,
някой има ли опит с  ЧУ Евлоги и Христо Георгиеви? От известно време ми попада в полезрението по различни поводи, а до сега не съм се интересувала от него. Някой знае ли от кога съществува? Какво е нивото в начален етап?

Ще съм благодарна на мнения  bouquet
Здравейте,

По-напред съм писала впечатления.  Laughing
Кажете какво конкретно Ви интересува, ако мога да Ви отговоря. newsm53

# 62
  • на път
  • Мнения: 2 804
Д_Ива не ви ли е рано за гимназия?

Големият е в 6-ти клас .... растат децата  Wink.

# 63
  • Мнения: 111
LoveIsTheAnswer  ПУК имат от по-миналата година. Миналата вече имаха май и първи клас.
Харесвам ги, няма идея какво е нивото им, но и аз ги следя във фейса и им желая успех.

Между другото, при нас тече приема. За 18 места първи клас кандидатстват 140 деца. Вече станаха ненормални нещата с образованието ни. Направо се потрисам...какво ли ни чака.
А знаеш ли колко деца са допуснати до пробен ден ?

# 64
  • Мнения: 8 302
sla нямам идея, но миналата година почнаха пробните преди зимната ваканция и свършиха около средата на март. Бяха повечето дни по 2 деца  на пробен ден. Ta по тази логика тази година може би ще минат 40-50 деца.

# 65
  • Мнения: 23
Здравейте,
Приети сме в ПУК в Питагор и искам да попитам, има ли майка на деца, които учат там, да дадат малко повече информация, за отношението към децата, както и по колко време пътуват вечер, ако са от по-далечен квартал и ползват траспорт (училищен бус)
Предварително благодаря!

# 66
  • Мнения: 8 302
г-жа Стоилова е прекрасен преподавател и човек.
Безкрайно щастива бях че детето ми беше ПУК при нея. Изключиелно съжалявах,  че беше само за 1 година.
За транспорта незнам. Не го ползваме.

# 67
  • Мнения: 23
г-жа Стоилова е прекрасен преподавател и човек.
Безкрайно щастива бях че детето ми беше ПУК при нея. Изключиелно съжалявах,  че беше само за 1 година.
За транспорта незнам. Не го ползваме.

Благодаря Ви. Аз също останах с много добри впечатления от нея, в деня на отворените врати.

# 68
  • Мнения: 7
Здравейте. Детето ми посещава монтесори детска градина. Пробвахме кандидатстване в ЧНУ "Питагор". Неуспешно. Днес при получаване на обратната връзка от теста ни се каза, че не разпознавала основни приказки по картинки.
Моля, помогнете ми. Явно в градината не следват образователен минимум на МОН за конкретни приказки, но със сигурност им четат книги, вкл. с приказки /напр. за Франклин, Феликс/. Вкъщи всяка вечер преди заспиване четем приказки и според мен тя ги познава /на Андерсен, Ран Босилек, различни сборници с приказки/.
Знаете ли кои са изучаваните приказки в 3-та и 4-та група в държавните детски градини?

# 69
  • Мнения: X
Здравейте. Детето ми посещава монтесори детска градина. Пробвахме кандидатстване в ЧНУ "Питагор". Неуспешно. Днес при получаване на обратната връзка от теста ни се каза, че не разпознавала основни приказки по картинки.
Моля, помогнете ми. Явно в градината не следват образователен минимум на МОН за конкретни приказки, но със сигурност им четат книги, вкл. с приказки /напр. за Франклин, Феликс/. Вкъщи всяка вечер преди заспиване четем приказки и според мен тя ги познава /на Андерсен, Ран Босилек, различни сборници с приказки/.
Знаете ли кои са изучаваните приказки в 3-та и 4-та група в държавните детски градини?

Не знам какъв е "образователния минимум на МОН", но честно казано мен лично взе да ме хваща яд с това, в което се превръщат приемните процедури за частните училища, а и не само - това, което ми описа приятелка за Шилер, ми напомни стреса от кандидат-студентските изпити едно време, с единствената разлика, че за университет имаш повече от един шанс. Извинявайте за лирическото отклонение :/

# 70
  • Мнения: 8 302
Dandelion абсолютно със съгласна с теб. Въпреки, че истерията я правим ние родителите с желанието да дадем най-донрото на децата.
И аз незнам какви приказки се изучават но избора на naigra ми се вида доста странен. От една либерална система в една доста стегната такава. На моето му бяха дали картинки от Червената шапчица.

# 71
  • Мнения: X
Здравейте. Детето ми посещава монтесори детска градина. Пробвахме кандидатстване в ЧНУ "Питагор". Неуспешно. Днес при получаване на обратната връзка от теста ни се каза, че не разпознавала основни приказки по картинки.
Моля, помогнете ми. Явно в градината не следват образователен минимум на МОН за конкретни приказки, но със сигурност им четат книги, вкл. с приказки /напр. за Франклин, Феликс/. Вкъщи всяка вечер преди заспиване четем приказки и според мен тя ги познава /на Андерсен, Ран Босилек, различни сборници с приказки/.
Знаете ли кои са изучаваните приказки в 3-та и 4-та група в държавните детски градини?

Здравейте,
Показаха ли Ви самия тест?!? На мен миналата година ми отказаха и станаха страхотни разправии и панаири... Мотивът беше, че тестът е авторско право на училището и нямало да ми го покажат. Да, тестът е авторски на училището, но начинът на решаването му е авторско право на моето дете  Laughing
Трябва да се изиска да се види теста и на базата на цялостното представяне и начина, по който са представени и решени задачите, да се направи преценка. Знаете ли как изглеждат картинките? Какви са задачите и т.н.
Не искам да обидя никого, в никакъв случай, но аз на тези в Питагор им нямам доверие на това, което казват, защото те откровено излъгаха за това какъв ще бъде самия изпит на дните на отворените врати. А и г-жа директорката се държа много надменно и надуто. Явихме се на изпита, просто за идеята и да му видя нивото. Добре, че не бях с големи очаквания, защото последвалото отношение и поведение бяха на нивото на квартално училище, а не на елитно ЧУ.  Така, толкова по въпроса, не искам да прозвуча като в приказката за гроздето ... newsm03.
Не се притеснявайте, те са още много малки и все още не са подготвени за тази мелница в живота... Важното е, че Вие вярвате и сте уверена в способностите на детето.

Изискайте самия тест - нямат право да Ви откажат! Ако Ви се занимава разбира се.  Hug

# 72
  • Мнения: X
Аспарагус, за съжаление сте права и при това думите ви важат не само за това училище. Основното, което на мен ми е проблем в тези процедури по прием на 5-7 годишни деца е, че не се спазват от страна на училищата никакви правила и принципи. Дори тези, които сами са оповестили, че ще спазват.  Peace
Скрит текст:
Простосмъртните се явяват на препитванията, а после се разбира, че са приети и деца, които изобщо не са били на изпит. Това само като прост пример го давам.

# 73
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Детето ми посещава монтесори детска градина... Пробвахме кандидатстване в ЧНУ "Питагор". Неуспешно...  Явно в градината не следват образователен минимум на МОН за конкретни приказки
От няколко познати вече чувам подобни опаквания-че в Монтесори и тип монтесири градини не следват образователните стандарти на МОН. Чудно какво ли следват в училища Монтесори?
Не съм нито за, нито против в случая. Но все пак стандартът на МОН следва да важи за всички градини и училища, за да са равнопоставени децата. Друг е въпросът, че децата не са еднакви и стандартът не отчита това.
Мотивът беше, че тестът е авторско право на училището и нямало да ми го покажат. Да, тестът е авторски на училището, но начинът на решаването му е авторско право на моето дете 
Много добре казано, абсолютно съм съгласна. Право на родителят е да види работата на детето си,още щом става дума за толкова малки деца.

 
Не искам да обидя никого, в никакъв случай, но аз на тези в Питагор им нямам доверие на това, което казват, защото те откровено излъгаха за това какъв ще бъде самия изпит на дните на отворените врати. А и г-жа директорката се държа много надменно и надуто. Явихме се на изпита, просто за идеята и да му видя нивото. Добре, че не бях с големи очаквания, защото последвалото отношение и поведение бяха на нивото на квартално училище, а не на елитно ЧУ.  Така, толкова по въпроса, не искам да прозвуча като в приказката за гроздето
Не знам какво "елитно" виждате или очаквате, но "Питагор" нито е, нито претендира да е "елитно". То е обикновено училище, в което срещу такса на децата се преподава добре и се учи много интензивно и то по всички предмети, не само по математика, както си мислех аз навремето. За мен то е донякъде като училищата, каквито бяха нашите преди 20 години- и тогава се учеше стабилно в училищата, дори в малките градове и това не ги правеше "елитни",  а просто добри.
За теста не мога да кажа с точност какъв е, той май всяка година се променя, но доколкото знам се пробират децатата и ако някое дете покаже знания или блесне с умения, едва ли ще го подминат. Но действително, последните години вдигнаха нивото, заради големия наплив и доколкото чувам, искат децата да могат да правят тестове самостоятелно, да броят срички на думи-може би нещо като приема за НУКК. Само дето в НУКК , след прием с труден тест продължаваш в съвсем обикновени темпове на учене, докато в Питагор, дори първата година да започне по-леко, от втората нивото рязко скача и всъщност с всяка следваща година нивото  се вдига и става все по-трудно. Като добавим и домашните всеки уикенд, при някои деца това води до все по-голям натиск, на който някои от тях не издържат. За съжаление, много хора не знаят или не си дават сметка за това, като избират училище.
Затова е добре, че приемния им изпит е по-сложен от предни години. Труден е и не е по възможностите на всяко дете, но то и училището не е подходящо за всяко дете. Забележете, казвам, че училището не е подходящо за всяко дете, не че дететото не е подходящо за училището. Има по-лежерни деца, които се чувстват щастливи, като им е по-спокойно, като имат време за почивка уикенда и не искат да си го жертват за домашни и състезания в тази ранна възраст. Това не значи, че не са умни или не са математици, а просто, че имат нужда от друг тип училище, в което да разгърнат таланта си.




# 74
  • Мнения: X
Изобщо не съм съгласна с горното и съм го казвала неведнъж. Обяснимо е защо се вдига нивото на изпитите в тези училища, но това единствено води до поява на частни уроци за 5-годишни и въпроси в конкретни детски градини "Вие къде ще кандидатствате за ПУК за да знаем как да готвим детето?". А не защото образователния стандарт за 3-та група в градината включва това, което дават на изпитите в СС и Питагор.

Скрит текст:
И ще помоля да не ме апострофират хора с първи деца кандидатствали в ПУК преди доста години, или такива чиито втори деца са влезли ползвайки предимството на първите.

Последните 2 години е страшно.

Общи условия

Активация на акаунт