Автоимунен тиреоидит на Хашимото - Тема 45

  • 76 009
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 737
За дъщеря ви, хубаво би било да отиде да ѝ видят жлезата на ехограф, а за майка ви, стойността е нормална.

# 691
  • Мнения: 10
Здравейте!
Искам да попитам момичетата от Пловдив. Ходили ли сте при доктор Калчева - ендокринолог? Какви са впечатленията ви?
Предварително благодаря за отговора.

# 692
  • Мнения: 66
Купих си селен и отделно витамин Е и мисля да ги пия заедно, защото прочетох, че по-добре се усвоявал селена. Какво мислите кога трябва да се пият - сутрин, преди/след хранене?

# 693
  • Мнения: 47 981
Бях попадала на коментар селен да се пие вечер, но аз го пия следобяд в офиса, че тогава се сещам

# 694
  • Мнения: 448
Аз също пия селена само вечер,защото ми казаха (съфорумка), че вечер се усвоявал по добре.

# 695
  • Мнения: 181
Здравейте, момичета! С Хашимото съм, отскоро и с установена ИР. Искам да ви попитам, знаете ли дали д-р Начев консултира в събота и къде? Следя се при него, но досега винаги съм ходила в делнични дни.
Провери в МЦ Панацея и болница Надежда - мисля че някои съботи е там.

Благодаря, Сети Бети! Ако е в Надежда, ще е идеално.

# 696
  • София
  • Мнения: 8 645
Аз също го пия вечер.Разделям си добавките на 3 приема.Сутрин е хормонът, на обяд/следобяд някои неща.Вечер взимам селен и вит.Д.

# 697
  • Мнения: 1 589
И аз си купих селен,не съм започнала да го поя още.На опаковката нищо не пише,как се пие....И аз ще го пия вечер както пишете .Има ли значение преди или след хранене?

# 698
  • Мнения: 5 861
Има ли значение преди или след хранене?

И аз питам същото. Peace

# 699
  • Мнения: 4 344
Според Изабела Уенц -сутрин на гладно.

# 700
  • Мнения: 1 149
Идвам пак да измрънкам-щом паднат градусите и аз оклюмам,като градинско цвете,пребито от дъжда #Cussing out

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 821
Момичета, препоръчайте ендокринолог за София, да работи по здравна каса.

# 702
  • Мнения: 162
Аз ходя при д-р Пашкунова във ВМА, работи с направления и съм доволна от нея Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1 589
Според Изабела Уенц -сутрин на гладно.

Е,нали беше вечер.Обърках се

# 704
  • Мнения: 4 204
Съвсем се омотах вече и имам едно питане към вас: При диагноза тиреоидит на Хашимото изследвали ли са ви тироид рецепторни антитела комплекс / ТРАК/ и ако да, какви са били стойностите.
Опитвам се да си отговоря на въпроса това маркер ли е само и единствено за болест на Грейвс или не. За Грейвс в определен % се откриват както  антитиреоглобулинови антитела, така и антитироксинпероксидазни Ат. Т.е. тяхното наличие не отхвърля Д. болест на Грейвс.
В субклиничен хипотиреоидизъм съм. Метизолът не ми го спират, само се добавя еутирокс, за момента 25 мкгр, но ТСХ стои като заковано над горна граница.

Общи условия

Активация на акаунт