Автоимунен тиреоидит на Хашимото - Тема 45

  • 75 998
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 687
Мацки, я ми дайте малко инфо за ТАТ и МАТ. изследвала съм го само веднъж като ме диагностицираха 2013 г. Тогава съм ги пускала в Токуда, само ТАТ ми е завишен и тогава резултатът ми е  бил
40.91   IU/ml   0   4.11

Днес пуснах малко изследвания (основната част ще са другия месец) в Цибалаб и там резултатът е
anti Tg ( TAT )   234.20   IU/ml   < 115

Мерната единица изглежда еднаква, но защо са тези различни референтни стойности? Разликата е доста голяма...

# 736
  • Варна
  • Мнения: 5 193

Сарджева, при която последно ходих няма часове до май месец.

И за частен прием ли няма? Обикновено като уточниш, намират.
Няма и за платен прием..
Моя магнезий е на Нау Ф. и е малат, не съм имала проблеми,но последно време предпочитам олиото -вечер се омазвам около сърдечната област, а една невроложка ми беше казала, че много добре действало , ако се маже шията при проблеми с щит.жлеза, без да знае за Хашимотото ми, при нея бях по друг повод...Та и шията си мажа

Имам и един друг "сънотворен "магнезий от Айхърб , но много малко го пих, защото ми се стори голяма дозата. Препоръчва се да се започне с 1ч.л, в която магнезия е над 300гр, и да се увеличи постепенно до 2 ч.л.
Ето това е https://www.iherb.com/pr/Natural-Vitality-Natural-Calm-The-Anti- … -16-oz-453-g/5124   , в топла вода се разтваря,шупва и се пие, много приятно мирише , вечер преди сън

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Припомнете ми моля,магнезия вечер ли го пиете тези,които приемат и хормона?
От известно време много болят ставите,прещтракват докато ходя..неприятна история.

Прахче или таблетка е по удачен варинат,приемам предложения  Hug
Бисглицинат е добре усвояема форма. Аз пия такъв. Няма разхлабващ ефект този и уж се усвоява най-добре. Може да не е на същата фирма, просто да е бисглицинат.

afrikancho, понеже преди писа, че си пила цинк и по 2-3 месеца, имаш ли наблюдения как влияе на желязото? Най-после, след около 2 месеца прием на цинк /пиколинат/ спряха да ми се цепят ноктите, косата не пада толкова, имам гладка и хубава кожа и най-важното: успях да си смъкна високото желязо. Знам, че понякога по-висок прием намаля нивата на мед в организма, явно намаля и желязото.
Сега се каня да предприема стъпки към качване на ниския феритин, който имах  Mr. Green

И още нещо да питам, какво се прави в следния случай: при Еутирокс 50 ТСХ стига 6, даже 6 и малко, но почти нямам сърцебиене. При Еутирокс 75 ТСХ става около 2,50-3, но пък имам постоянно и ежедневно висок пулс, пробвах и 50/75, пак е висок пулсът. Последно ендокринологът ме посъветва да опитам 5 дни 50 и 2 дни 75, но и така не бива. Какво да правя не знам... Няма доза, с която хем да нямам сърцебиене, хем да е ок ТСХ.

# 738
  • Мнения: X
Мон, и аз съм така с ТСХ и сърцебиенето. Само че при мен дозите са по - високи - в момента съм на 125 Еутироск и ТСХ е перфектно - около 1,5 - 2, но с много често сърцебиене и болки. Мислех да смъкна дозата, но ТСХ ще скочи...
Сега април месец ще го изследвам пак може би заедно с Т3 и Т4 и ще преценя дали да не смъкна малко, защото сърцебиенето е много неприятно и ми пречи на ежедневните дейности  Confused

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
..., защото сърцебиенето е много неприятно и ми пречи на ежедневните дейности  Confused
Ужасно е направо. Всичко вкъщи мен чака, децата най-вече - също. Понякога ми е трудно даже на разходка да изляза, чувам си сърцето в ушите чак и имам чувството, че ще изскочи. Като се оставя с ниска доза пък сърцебиенето намаля, но симптомите на хипофункцията като умора и всички останали класически симптоми се засилват...  Mr. Green
Не е и че не е свикнал организмът с дозата и т.н., защото 2-3 мес пих 75 и чаках да се нагодя, не става...

# 740
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря на всички за включването относно приема на магнезий  Hug

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Може и преди да съм питала, но не помня, колко рано сутрин пиете хапчето? Има ли значение дали ще го изпия в 7 или 10-11ч примерно? Ако го пия по-късно това пречи ли по някакъв начин на правилното усвояване и ефект?

# 742
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Може и преди да съм питала, но не помня, колко рано сутрин пиете хапчето? Има ли значение дали ще го изпия в 7 или 10-11ч примерно? Ако го пия по-късно това пречи ли по някакъв начин на правилното усвояване и ефект?
Алармата ми е навита на 6:15
Чашата с вода е на нощното шкафче,надигам се,пия го и лягам до следващия звън след 30мин...
Докато дойде кафЯното време.
Като във филм..а всъщност вече е навик.
Идея си нямам дали е удачен прием в по обеден час...

# 743
  • Мнения: 1 787
Аз знам, че се усвоява най-добре сутрин.

# 744
  • София
  • Мнения: 8 639
Аз го пия, когато стана. Ако е през седмицата и детето е на ясла-в 7 и 30-8 без нещо. Ако не е на ясла или е уикенд-като станем, но това  е най-късно в 9 и 30.
На мен ми казаха 1 час разлика между храна и напитки от хапчета и това ми е най-кофти  Laughing Особено за кафето...  Сега пък май съм в ПМС и чак ми се гади от глад, докато дойде време да ям.

# 745
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Мон, нямам наблюдения как цинкът влияе върху желязото.
Аз пия хормона през нощта, като се събудя, и го пия една седмица 3 дни, следващата седмица - 4 дни, като през останалите дни не пия нищо, и най-накрая си уцелих дозата и съм добре, като изключим някой друг прескок тук-таме в някои дни.

# 746
  • Мнения: X
Аз го пия в 07:00 но никой лекар не ми е казвал да има значение часа. Като бременна го пиех през нощта в 03:00 - 04:00 часа...след 30 - 40 минути ям, не чакам 1 час...

# 747
  • София
  • Мнения: 8 639
Дали хормонът би повлиял на изследване за прогестерон  newsm78 Според мен не, но все пак да си попитам  Rolling Eyes

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нова тема  newsm78
Ако няма кой друг ще копирам всичко от първия пост и ще я пусна аз, ако някой държи на някакви корекции или друго да пише докато е време  Mr. Green  Simple Smile

# 749

Общи условия

Активация на акаунт