Морски свинчета (тема 6)

  • 53 027
  • 812
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 998
Авиа, честити ти бебчета. За съжаление с инфо и аз не мога да помогна, но много бих искала да ги видя на снимка, може да качиш някъде и после да я покажеш като линк. Иначе точно тази вечер един познат търси за любимец, но предполагам, че тези са твърде малки, а той иска да е подарък за РД в неделя. Колко време трябва да са при мама малките прасенца?

# 61
  • Мнения: 5 047
2-3 седмици. Отбиването започва в началото на третата седмица и приключва скоро след това. Свинчетата се захранват сами като гризат сено и зеленчуци още от раждането си - взимат ги от устата на мама, като след 3-4-5 ден започват да се хранят пълноценно в допълнение към кърмата.

Avia, претеглили ли сте малките? Колко тежат? Ако има някое под 60 грама, оставяйте го за 15-20 минути самичко с мама, за да се накърми спокойно и да наддаде. Над 70 грама свинчетата се считат за доносени, като колкото са по-тежки, толкова по-добра е прогнозата за тях. Не спадат на тегло след раждането, трябва да го качват регулярно.

Все си мисля, че ще намерим стопани са прасенцата, аз ще поразпитам около мен. Ако ли не, и зоомагазинът е опция.

Да кажа, ако някой пазарува активно от Амазон:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00EXM42SW/ref=oh_aui_detail … ie=UTF8&psc=1
Ето тези са намалени сега на два паунда и с безплатна доставка, взех двечки. Отзивите са противоречиви - част от прасенцата много забавляват да ровичкат в тях, част просто ги ползват за легло и тоалетна. Да видим какво ще измислят за тях Рози и Мая  Laughing

# 62
  • Мнения: 5 047
Снимки на Луси Пух и бебетата на Авиа:

https://drive.google.com/drive/folders/0Bx0a8Vx0_K3rUTI2aHNtNV92SEU?usp=sharing

Снимките са много, затова ти шеървам така. Предполагам можете да ги видите (и анонимно без гугъл профил)?

# 63
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Ай че са сладурковци тези бебоци, живи и здравички да са и много да те радват!!!

# 64
  • Мнения: X
Благородно завиждам за възможността човек да прекра известно време с тези прелестни свинчета. Да са живи и здрави и дано да случат на грижовни и много обичащи ги собственици!

Моята Юки се оказа просто едно лакомо свинче и въпреки очакванията ми малки прасенца нямаме Simple Smile. Мисля че минахме всички срокове.

Днес бяхме с Роджър на контролен преглед в ЦВК и за съжаление той никак не се е повлиял от антибиотика и го оставих за операция на абсеца утре Sad((((. Моля се милото ми момче да издържи и това. Ами това е...

# 65
  • Мнения: 5 047
Стискам палци утре. Ще смените ли антибиотика?

# 66
  • Мнения: 2 998
Много са сладки малките, даже едното прилича на нашия хубавец, но той си е вкъщи повече от 2 години и половина, та не може да е таткото.
Ърли ивнинг, успех утре и стиснати палчета!

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Леле,много са сладки мъничетата.Нашият Квики беше малко по-голям от тях като го взехме,много беше миличък и си представям каква прелестна картинка са на живо.

Съжалявам за Роджър и му стискам палци да се пребори.Ако лекарите са добри,ще го спасят.

# 68
  • Мнения: 5 047
Early evening, имате ли новини от Роджър?

# 69
  • Мнения: X
Early evening, имате ли новини от Роджър?

Здравейте.. не съм писала защото не си е при мен. Вчера т.е. във вторник е минала процедурата, д-р Генов каза, че е добре и иска да го задържи до днес, с възможност и за четвъртък. Каза че има дренаж и искат да го промиват и наблюдават.
Днес се обадих и ще ми го върнат утре, ще ходя да го видя след работа. Казаха че е добре.
Всичко ми е на топка в мен, притеснявам се безмерно за него.
Юки и тя не помага особено на ситуацията, търси го, вика го и яде съвсем символично Sad. Чак сега и чух гласа, доста по силен е от този на Роджъра.
И така нашата мишешка общност е криза, но всичко ще е наред, ще си приберем Роджъра, ще си устрим пикник на слънчевата тераса с босилек, моркови и чушки и така .. още един ден.

# 70
  • Мнения: 5 047
Чудесно е, че е излязал от втората упойка успешно. Ще се възстанови и от това. Hug Много ще им е хубав пикника на слънчевата тераса.

Защо не оставиш Юки при него довечера? Когато оперираха Рози при неговия абсцес, Мая стоя при него, така че съм сигурна, позволяват в ЦВК, даже го и препоръчват с цел по-бързо възстановяване. Аз си ги взех вечерта след процедурата, де, но мъжът ми си беше взел отпуск да го наблюдава и промива. Струва ми се още по-важно Роджър да си има компания, предвид че престоят му е няколко дни.
В чужбинските форуми също чета, че винаги свинчетата се водят на ветеринар по двойки.

# 71
  • Мнения: X
Чудесно е, че е излязал от втората упойка успешно. Ще се възстанови и от това. Hug Много ще им е хубав пикника на слънчевата тераса.

Защо не оставиш Юки при него довечера? Когато оперираха Рози при неговия абсцес, Мая стоя при него, така че съм сигурна, позволяват в ЦВК, даже го и препоръчват с цел по-бързо възстановяване. Аз си ги взех вечерта след процедурата, де, но мъжът ми си беше взел отпуск да го наблюдава и промива. Струва ми се още по-важно Роджър да си има компания, предвид че престоят му е няколко дни.
В чужбинските форуми също чета, че винаги свинчетата се водят на ветеринар по двойки.

Обадих им се, можех да я занеса до 7 вечерта но логистично нямаше как Sad, живея при ламята спаска и работя при ламята виолета а ЦВК е някъде по средата Simple Smile.
Видях го тази вечер, изглеждаше добре, гризна ме за пръста за да маркира , че цялата история не му харесва, пописука малко, милостиво изяде няколко стръка сено от ръката ми.
Имаше две бутилки с топла вода и му бяха сложили моя шал, който му оставих за да му е по уютно. Утре ще си го взема, напазарувах за пикника... И така надявам се това да е последното премеждие.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ох,как се радвам,че Роджър е добре,пожелавам му да се възстанови много бързо.

# 73
  • Мнения: 2 998
Миличкия Роджър, дано вече си е у дома.
Между другото малките бебета на Авиа, особено едното много прилича на нашия сладур, тук той е на шест месеца, но като по-малък
Скрит текст:

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
MianaNia,много е сладичко.Направо да го гушнеш.Дано всички бебета на Авив да намерят стопани като вас,които обичате и гледате добре свинчета.
Аз пък купих днес три пакета сено от най-обикновеното на Минипак.И то пак заради сладкия Каприз Пуци.Не иска друго,не яде друга храна,освен тази на ДМ.Направо гладува и тихичко си хленчи,но не яде.За щастие не хвърлям нищо,защото за Квики е важно единствено храната и сеното да са повечко,че да си нагъва спокойно.На него взимам понякога и на Витакрафт(поне така мисля,че е на тази марка).Бях купувала и суха храна на Витакрафт,която много хареса,другата седмица ще ходя до ДМ в стария МОЛ в Бургас,там има и магазин за животни,ще му купя нещо вкусно.Ужасно ми се иска на Пуци да давам от сеното с невен,но дори малко да му пусна иска само него и не яде обикновеното.За пръв път чувам(и виждам) злояда мишка,но явно има и такива.

Общи условия

Активация на акаунт