Боледуване на децата ни - тема 48

  • 39 216
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 7 277
Да се оправят болничките  Hug

Да кажа за капките - нас само Лефакс ни оправяше коликите, но действително запичаха. Биогая приемаха още в болницата, заедно с протексим(н) ристор, но колики си имаха. Чак като почнахме лефакса, коликите се успокоиха. Третото дете до 6-ия месец не е плакало нито веднъж. Неговият лефакс така и не го отворих. Такова пожелавам  bouquet

Тете, как е - срещнахте ли се с Феята на зъбчето  Mr. Green?

# 706
  • Мнения: 69 101
срещнахме, срещнахме я...пустата фея Laughing

# 707
  • Мнения: 1 874
Дани,Методиев нали? Аз днес като чакахме при нашета лекарка и чух пациенти на вашата Бъчварова да говорят,че я нямало и Методиев я замества.

Моя таз сутрин кашля доста,през деня по- малко от вчера през деня.Обаче сега от час пак е през 1-2 мин.

# 708
  • Мнения: 613
Лайт, само с кашлица ли е малчо? Моят изкара такъв вирус. От неделя до вчера се съдра да кашля като сутрин и вечер беше най-зле , през деня слаба работа. Предимно сухо , разбира се... Даже няколко пъти пулмикорт му правих, че и лаеща ми се струваше.. Вчера мм го води на контрола. Нямаше нищо надолу, гърлото не е червено. Обаче вечерта като почна... 2 часа и нещо кашля ли кашля  Cry

И днес като с магическа пръчка вече няма абсолютно никаква кашлица. Какъв беше тоя странен вирус  newsm78

# 709
  • Мнения: 1 874
Той имаше температура понеделник и вторник и хрема- голямо кихане и сополи до сряда на обед.Следобед спря да киха и сякаш носа се подобри,но почна кашлицата.И друг път съм забеллязала че кашлицата почва или се засилва, когато хремата намалее.И сега така.
Поуспокои се сега и успя да заспи.
При нас е от ларингса кашлицата.Аз пулмикорт му правя(него го правим и по принцип,като профилактика),Тусавит,тамтум верде за гърлото.Таз вечер и Зиртек дадох.Личната го изписа.

# 710
  • Мнения: 11 503
И при нас някаква странна работа - баткото нали беше болен, хремата му продължи поне 15 дни, аз си го оставих плътно 3 седмици вкъщи. В понеделник тръгна на ясла (за по 3 часа), във вторник-сряда го усетих, че пак има някакъв заден сопол и понакашля. Бебето и то ми грухти с носа, от сряда-четвъртък започна и то да понакашля. Дадох сироп за кашлица на баткото, май засили кашлицата, и днес ги заведох и двамата на док. Гърди - чисти, гърла - незачервени. Т.е. и двамата имат някакви задни сополки и кашлюкат. Аз си мислех, че при баткото е по-скоро опашка от онова разболяване, а при бебо - сега никнат два зъба едновременно. Да, но днес следобед и моето гърло започна да ме понадрасква, а носът да се позапушва, и тезата ми вече е, че баткото е донесъл поредния вирус във вторник, но тъй като той и бебо все още пият разни имуностимулатори, го карат леко, а сега са заразили и мен. Дано да съм права, и да не е начало на нещо поредно тежко Simple Smile

# 711
  • shumen
  • Мнения: 18 160
Лайт,да Методиев беше.Аз на него му нямам никакво доверие,но както и да е.Че и бележка не искаше да ми дава за градината,ако е добре в Понеделник да го пусна,а пак да съм го заведяла да го прегледал.Да,ама не позна.Казах му,че няма да стане и добре,че видях,че сестрата на Бъчварова е там и я помолих и тя ми даде бележка.Той и за утре каза,че е дежурен в поликлиниката и ако имало нещо да съм го заведяла пак,ама познай дали щях да го направя и да имаше.А Вие към колко бяхте там?Да не сме се засекли,а да не сме се запознали?
Моме,дано не е нещо ново при Вас.
Аз за колики давах Саб симплекс и бях доволна.

# 712
  • Мнения: 1 961
Аз реших да му направя компреса с извара, че пак има дъх от устата  Sad казвала съм ви, че е от първите признаци на ангина при нас. Че даже и днес викаше, че имал темпеатура, а той така казва като не му е добре. Ами преди 4 дни свършихме АБ. Сега тръпна да не го простудя с тоя компрес, че тази извара влажна. Уж го увих, но пък найлон не сложих достраша ме да спи с найлон

# 713
  • Мнения: 11 503
Ей, не познах Sad Вдигна ей сега темп., та започнахме пак с Панадолите. Утре пак ще го водя на док да видим дали и гърлото не се е включило. Една седмица изкара на ясла, хем и имуностимулант пие. Тежка зима бе. Дано поне бебето не прихване.
Лино, добре е найлон и отгоре шал да сложиш, да стои топло.

# 714
  • Мнения: 1 874
Моме,и при нас тъй почна нос,температура,после кашлицата.

Дани,ние към 8,30 бяхме там.

Ох,и тази нощ не беше лека...боля го силно крачето,наложи се да дам нурофен.
Пак имаше пристъп на кашлица,буха през минута,в един момент вече вика кашля ми се, а не мога и само го напъва ...после буха,буха...пак невъзможност за кашляне и само напъни...после бухаа буха ...и тъй се редува,измъчи се.Че по нощите топла вода,отварях, и аз компрес правих...разтрих го с ментолов спирт около ларингса и трахеята-там е проблема.Сслед това малко марляя напоих и я залепих с лейкопласт на ниво трахея увих със шалът му и тъй спи.
Много гадно е това,то от мн кашляне какво му става на ларингса  нз...но и аз съм имала такава ларинго-трахеитна кашлица и кашля ми се а не мога ,сякаш гърлото ми е блокирало.Това става точно когато ми е идвало такъв кашличен пристъп.
Даже на разтройство го изби от бухането сигурно.

Последна редакция: сб, 04 фев 2017, 07:57 от Lightning

# 715
  • Мнения: 613
Лайт , гуш и за двамата  Hug От кога му правиш инхалации с пулмикорт? Би трябвало да понамали възпалението и да успокои кашлицата  newsm78

Моме, изследвала ли си секрет на баткото? Да няма някоя бактерия в нослето? Задните хреми са отврат....
Стискам палци да се разминете всички леко  Hug

Лино , дано се разминете тоя път. Моят малък братовчед  (на 6г.) постоянно е с ангини и е вечно на АБ. Май ще му вадят сливиците вече , че не си е работа това..

# 716
  • shumen
  • Мнения: 18 160
Лино,аз при ангина мажа с грануфорин.При Вас не знам обаче дали го има.
Моме,в началото е така.Много боледуват децата.
Лайт,не сме се засекли сигурно,защото ние към 9.30 бяхме там.При нас все едно нищо не е било.Днеска яде като за световно,че нали вчера почти не яде.От сутринта яде макарони,после солети,а сега е на банани.Днеска тука е пролет направо и след малко излизаме по задачки.

# 717
  • Мнения: 1 961
Момето дано е леко вирусче. Затова ли е найлона, за топло? Каква съм смотана. Цяла вечер не съм спала към 5:30 го махнах не беше топъл компреса. А като го слагах беше. Дали има ефект така. Довечера ще повторя, но с найлон да видя разликата. Иначе таз сутрин главата го болеше пак. Значи глава, корем, дъх и хълцане са ни предизвестията за ангина. От всички има в по-силна или по-слаба степен  Sad
Лайт ужасна нощ сте имали и вие. Слагай при настинка зехтин на гърдите и гърба с една скилидка загрят чесън или пък по резънче лук в чорапите за ноща. Аз почти не стигам до тия методи, в редки случаи на настинки помагат; но при нас е все друга симптоматика и бам ангина.
Мен пък където ми е моста ми се възпали венеца, не си обърнах внимание и гледам снощи има малко гной и си ме боли. Ще ходя до аптеката за нещо за жабуркане и дано изкарам до понеделник. Бях пила АБ преди 2 лета за същото. Дано само устискам до понеделник. И гърлото ме боли, знам че може да е свързано, но възпалението е доста напред, не както ми се е случвало на мъдрец та може и да си ме боли баш

# 718
  • shumen
  • Мнения: 18 160
Лино,найлона се слага за топло да.Да се оправяте скоро и Вие.

# 719
  • Мнения: 3 805
Лино,не е нужно да чакаш до довечера.Аз повтарям процедурата след няколко часа.Просто изтривам гушката с мокра кърпичка да почистя и после оставям 2-3 часа да почине.Изварата я слагам парче дамски чирапогащник,не и се пилее така.Отгоре слагам наелон и убивам в шал.Последния път да е спадна темп.с въпросния компрес.

Общи условия

Активация на акаунт