Проблем с колега който пести вода.

  • 15 385
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 31 851

Много неприятна ситуация.
Авторът дори и да се премести, проблемният колега ще продължава да работи с клиенти, а те ще трябва да го търпят. За това най-уместно е да се говори  шефа, или дори с някой клиент, който да потърси контакт с шефа и да му обясни, че условията на обсужване не са нормални. Ако оплакването идва от лиент може шефът да се трогне.
Нямате ли книга за мнения от клиенти? (не знам точно как се казва).

Аз имах такъв учител в гимназията, който не вонеше, не смърдеше ами.....още не са измислисли подходящ глагол, за да се опише.
До тогава не знаех какво е буквално да ти се повдига от миризма на човек  Sick Sick





Идеята ти е много добра.
Авторке, ако познаваш някои от клиентите и имате книга за оплаквания, вземи ги помоли да се оплачат от смърдящия колега  Mr. Green Или директно с него да говорят.

Последна редакция: ср, 18 яну 2017, 22:03 от Tatti

# 46
  • Мнения: 5 903
   Здравейте,
 Тук все намирам подходящи съвети, сега ако помогнете ще бъда много признателен.
 Работя с колега в една стая, проблема е, че човека се къпе може би веднъж седмично, ризата се сменя понякога седмично, понякога на две седмици. Миризмата му е много остра и неприятна, поддържаме системи и когато обслужваме клиенти забелязвам, че ни отбягват с голяма неприязън. Като човек е много свестен, изключителен професионалист, но не мога да му кажа да се къпе и да си сменя дрехите. Той е 50 годишен и мисля , че едва ли ще променя нещо, само ще се скараме.
Мисля си вече за смяна на работното място. Ако някой е имал подобен проблем и го е решил да даде акъл.

Благодаря ви.

Поздрави!
Колко деликатно си се изразил: пести вода😊
Аз не разбирам, защо хората оправдават липсата на хигиена с остра пот, проблеми здравословни и др. Ако се потиш и миришеш зле, отиваш на лекар, преобличаш се често, търсиш проблема.
Истината е, че много хора са мръсни, миришат лошо, не се къпят, не се преобличат. А някои от тези смрадливци се поливат с парфюми, което е още по-лошо.
Конкретно в твоя случай, очевидно цялото му семейство са такива мръсни и просто не прави впечатление. Като се замисли човек, това е тормоз над другите, които търпят миризмата в офиса, асансьора, в банката, в автобуса...
Мисля, че трябва да му кажеш директно, че вони и че не можеш да го търпиш повече.
Той също директно и безсрамно ежедневно ти пречи. Още повече пречи и на работата.
В крайна сметка, що за абсурд е това, чистият човек да се притеснява от мръсния?
Би трябвало да е обратното.

# 47
  • Мнения: 22 036
А аз се чудя, защо мениджърите се скатават и не си вършат задълженията. Подобен разговор би трябвало да се проведе от мениджъра, а не от колегите.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 651
Най-вероятно въпросният мениджър е в неведение за проблема, защото на хората им е неудобно да се оплачат от колегата си. Ама като започнат да се оплакват клиентите бързо-бързо ще му просветне.

# 49
  • Мнения: 29

[/quote]Колко деликатно си се изразил: пести вода😊
Аз не разбирам, защо хората оправдават липсата на хигиена с остра пот, проблеми здравословни и др. Ако се потиш и миришеш зле, отиваш на лекар, преобличаш се често, търсиш проблема.
Истината е, че много хора са мръсни, миришат лошо, не се къпят, не се преобличат. А някои от тези смрадливци се поливат с парфюми, което е още по-лошо.
Конкретно в твоя случай, очевидно цялото му семейство са такива мръсни и просто не прави впечатление. Като се замисли човек, това е тормоз над другите, които търпят миризмата в офиса, асансьора, в банката, в автобуса...
Мисля, че трябва да му кажеш директно, че вони и че не можеш да го търпиш повече.
Той също директно и безсрамно ежедневно ти пречи. Още повече пречи и на работата.
В крайна сметка, що за абсурд е това, чистият човек да се притеснява от мръсния?
Би трябвало да е обратното.
[/quote]

Много добре се изразихте. Това е то, това мнение направо ще го постна във фейсбука, ако ще да се сърди, в края на краищата работата ми е страхотна а вече отивам с неприязън.

# 50
  • Мнения: 22 036
Защото, в някои случаи наистина е здравословен проблем,  който трудно се отстранява. Обикновено си личи, когато е такъв, защото е видно, че хората са с чисти дрехи, изкъпани и се поддържат.

В другите случаи е ясно, че е немърливост.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
А аз се чудя, защо мениджърите се скатават и не си вършат задълженията. Подобен разговор би трябвало да се проведе от мениджъра, а не от колегите.
Аз се чудя как огромна част от мениджърите са станали въобще такива. Масово некомпетентни и пасивни хора, страхуващи се да поемат отговорност заемат високи постове. Такъв човек чакай да се заеме с "миризливия" проблем.

# 52
  • Мнения: 22 036
А аз се чудя, защо мениджърите се скатават и не си вършат задълженията. Подобен разговор би трябвало да се проведе от мениджъра, а не от колегите.
Аз се чудя как огромна част от мениджърите са станали въобще такива. Масово некомпетентни и пасивни хора, страхуващи се да поемат отговорност заемат високи постове. Такъв човек чакай да се заеме с "миризливия" проблем.

Това имах предвид. Ужасно е и мног страда всичко. От служителите, до високите нива, а и самия бизнес, но като няма нормален подбор е така.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 192
Издебваш момент, в който сте сами, излизаш от стаята за малко и се връщаш с притеснено -  ядосан вид " Ох, току що един клиент ми се оплака, че в стаята ни миришело лошо, да сме проветрявали и да сме се къпали всеки ден. Викам му няма такова нещо, а той : Е как да няма, всеки път го усещам, ще се оплача на шефа ви вече"
И така набеждаваш клиента. Казаното е казано в прав текст, посланието е директно предадено. Ти си суха, шефът и той не е замесен. Завършваш с "Трябва и двамата да намерим решение и да вземем мерки, почвам да се къпя два пъти на ден"

# 54
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 145
И при нас има един единствен от всички, на който потта му мирише на пържено или на пилешка супа, ама ми е неудобно да му кажа щот ми е партия. Млад мъж е, срамота.
Как ли пък няма да помисля да сменям работата си, заради някой друг.

# 55
  • Мнения: 29
Много благодаря на всички за отзивите. 
1. Разбрах, че най-честното е да му кажа директно.  Добър човек и приятел ми е , но не дотолкова, че да му го кажа.

2.Правилното е да споделя с шефа му, който обаче е много прям и ще има реплика от рода  "А бе брат, вмирисал си се и не се търпи". Което пък става равносилно на първа точка.


3.Жал ми е за него, вреди си на реномето. Ама това е положението, яд ме е, че ако реша да му помогна ще се обиди.

Вчера се изнесох..... Другия офис е на няколко километра, но пък облекчението е върховно.

Сега разбрах какво е да те преследва лъв докато бягаш носейки греда на гърба си. Хвърлих гредата Simple Smile))

Успешна година на всички, здраве и късмет ви желая.
Това е форума!!!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 340
Болна тема ми е това Sad
Все попадам на някакви миризми. Дори не знам какво да си мисля : аз ли съм "избрана" да попадам на такива неща или просто хората масово не се къпят. В метрото гледаш го на около 20, гримирано, облечено с по-скъпи дрехи, телефон-супер и сяда до мен с ужасно мръсни уши Sad Е, повдига ми се!

Относно колегите. Имах една колежка, на която много й миришеха краката. Всеки въртеше очи, оплакваше се зад гърба й. Младо момиче. Аз отидох и й казах за проблема. Не само заради вонята и масовите оплаквания, а и защото ми се щеше да й помогна. Решихме проблема. Никой нищо не разбра, а това момиче ми стана много близка след това. Радвам се, че помогнах.
Сега имам същия проблем. Имам колежка, която постоянно се конти - то не са червила, парфюми и още намквоси там. Е, миришат и дрехите на бабичка, устата й... няма да ви обяснявам. Имам чувството, че е изяла нещо умряло много отдавна. До тоалетна след нея като отида е някакъв ужас. Никога не е почистена, виждат се разни неща... Гнусна работа. Но в този случай не искам да й помагам. Просто не изпитвам такава нужда, както при предишния случай.

# 57
  • Мнения: 5 903
Скъпи georgie, как се развиха събитията? Изкъпа ли се най-накрая онзи смрадливец?

# 58
  • София
  • Мнения: 20 129
Отговорът на въпроса ти е два поста над твоя.  Peace

# 59
  • Мнения: 6 571
Имах една колежка, на която много й миришеха краката. 
как така сте усещали миризмата, по чехли ли ходите в работата?

Общи условия

Активация на акаунт