Как да смъкна високата температура? - спешно!

  • 6 603
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Педиатърката ми каза, ако вдига над 38.5 и с лекарства (Панадол, Нурофен, свещички) не я свали до 30мин и е отпуснато детето да правя следното. В леген с вода 20г. накисвам пелена, изцеждам добре и после го повивам (без главата) и завивам с топло одеало да стои 10мин. след това пак същата процедура и това се повтаря три пъти. Това е, дано не ви се налага. При нас слава Богу не се наложи, Панадола и Нурофена си свършиха работата.

# 16
  • Мнения: 429
За течен аналгин знам, че се дава, но само по лекарско предписание. Направи студено обвиване мокра пелена или чаршавче ( с хладка вода) и го завий. Така както бебчета се пововаха едно време. Аз съм слагала едновременно половин свещичка и калпол при такава температура. Дано по-скоро овладеете температурата

# 17
  • Мнения: 8 917
Защо не пробваш със свещички те много бързо смъкват високата температура.Вярно малко трудно се поставят, но поне действат.Скорошна оздравяване!!!!! Laughing
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря на всички за съветите! Редувах Панадол с Нурофен но не помогна. Сложих и свещичка Ефералган и тя като че ли леко свали температурата но не съвсем. Лекаря каза довечера да дам 10 капки аналгин. Оказа се че имаме зачервено гърло и зачервени ушета и най-вероятно това е причината за високата Т. Сега ще правим и втора ваничка - да посвалим пак Т. Дано да се оправят нещата бързо защото детенце така се е умърлушило, горкото Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 472
свещички Ефералган.Действат много бързо и ефекта е по- дълъг.

Общи условия

Активация на акаунт