Странно сваляне на кг?

  • 3 670
  • 18
  •   2
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тсх 2.800 при реф стойности 0.300- 4.200
Т4 17.82  при реф стойности 12.00- 22.00
Какви  са тези норми,моля кажете?

 Ок са.

# 16
  • Мнения: 156
може да е смешно, но се изследвай със скоч-лента за глисти.

# 17
  • Мнения: 12 757
Продължаваш ли да сваляш и колко общо си свалила? Ако поддържаш едни килограми - няма страшно, но ако свалиш прекалено продължи да търсиш причината. Консултира ли се с ендокринолог? А като сте пускали хормони на щитовидната изследваха ли ТАТ и МАТ? Те не са по здравна каса, но изследват антителата. Т.е щитовидната може да си работи, но антителата я атакуват и даден хормон не се усвоява от организма (както е при мен - хормоните са си в норма, ТАТ беше твърде висок, сега пък е МАТ завишен...) Ако не е ендокринната система, да не е за гастроентеролог, щом е и след прекаран стомашен вирус? След вирус се свалят килограми (2-3), които после се възстановяват.

# 18
  • София
  • Мнения: 258
Не съм ходила на ендокринолог, пуснах си само тсх и Т4, посъветвах се с лаборантката, която ми взе кръв какво е най важно да пусна. По принцип всичко започна след стомашния вирус,затова вече си мисля че може и от там да идва проблема, макар че нямам разтройство или нещо подобно, но стомаха ми не е както преди - може би имам раздразнени черва или СРЧ...
И онази вечер след като писах тук резултатите,размишлявах преди сън и си спомням че първите 2 седмици пиех билката жълт кантарион,защото ми казаха че е за стомашни проблеми като колит,гастрит... И като прочетох в нета пише че има слабителни ефект ама една най обикновена билка така да ми подейства не ми се вярва.... Какво мислите?
Иначе сега съм 58-59. Варират,за сега не спадат - дано се задържат

Общи условия

Активация на акаунт