Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 38 742
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 111
Моя от вчера натиска нещо в дясната част на корема и много боли Sad

# 16
  • Мнения: 1 280
Манха,мен ме натиска от лявата страна,там където ми беше дренежа.Ей,боли като ден 1 след лапароскопия,питах доки,а той каза,че е някакво срастване към мускул и за това така.  ooooh!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Имате ли дни, в които бебета ритат по-малко, даже плашещо малко ?! След 3-4 дни яко ритане днес бебка е мн спокойна, на час-два се обажда само и то мн леко.  newsm78
Много мразя така, предпочитам да ме блъска, че да съм спокойна, че е ок.
И аз имах два такива дни. Помръдва, върти се леко, но без шутове и резки движения. После си навакса  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 345
В тон с темата - тъкмо се боядисах, то за мен си е рутина вече станало. Не мога да се оставя повече от 3-4 седмици за жалост и съм се научила сама да се оправям много набързо, че не винаги мога да се съобразявам с фризьори.

Аз чак тази бременност разбрах какво значи хълцане, с предната не помня да съм усещала или поне не съм обръщала внимание.

И при мен някои дни са по-плахи движенията и в следващите е страшен купон. Даже сега ме подритва много ниско долу и всеки път имам чуството, че ще се напикая. Не се е случвало още, де. Усещам и нещо остро се издува над пъпчето ми, та се чудя дали не е лакът.

Искам някой да дойде и да позачисти малко вкъщи, ако може и някоя манджа да врътне, цена няма да има.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 278
Аз пак се връщам от лекцията по-объркана, отколкото отидох... Първата част я водеше една акушерка, която говореше едно, после Диди Димова отрече всичко и напълно обратното говореше... Чак се чудя как и защо се бяха комбинирали двете в една лекция  Thinking Според вас колко често трябва да се къпе новородено - всеки ден или максимум 2-3 пъти седмично?  А пъпният остатък може ли или не може да се мокри?  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 111
Преди да е паднало пъпчето само под течаща вода. После може в корито.
А иначе напоследък в западна Европа е популярно схващането, че бебетата не трябва да се къпят всеки ден, за да не се изсушава кожата. Аз моето си го къпах ежедневно само с вода, рядко с измивен продукт. Не искам да давам мнение твърдо за или против. Има неща, които не ми харесват от практиките на запад, като например ходенето с памперс до 4-5 годишна възраст и наличието на разни "манджи" в тубичка, която да си изстиска в устата. Така че избягвам да следвам техните практики изцяло.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Хохохохо, почна се hahaha

Ами виж сега, аз малко йезуитски, но наистина не съм се втелясвала в тези неща чак пък толкова. Новородено съм къпала на ръката си, под течаща вода, т.е. с ръката, с която го държа, покривам пъпчето, да не се мокри много-много и после след баня се почистваше със спирт с висок градус. Чак специална лепенка за пъп наистина не помня да съм слагала, но и не съм 100% сигурна, че не съм, така че тука съм пас. Той пъпът бързо пада, не съм му се вживявала особено май Laughing
Къпането същата работа. Моите бяха летни бебета, така че съм си ги къпала всеки ден, че и по повече пъти. Но не съм вманиачена да будя спящо бебе в 8 вечерта, за да не си изпусне банята Crazy Някои казват, че бебетата обичат ритуали и като свикнат с банята, спят по-добре. Може и такива бебета да има. Аз лично съм сигурност съм свикнала с душа преди лягане и си го търся Laughing Но ако някоя вечер съм умряла в кожата си и мъжа ми го няма да помогне, а бебето примерно нито се е потило, нито орало и копало, също не виждам никакъв проблем с пропускането на банята, ама никакъв! Така че като цяло пак - зависи, от бебето, от времето и др. фактори. Бебетата с атопичен дерматит и други кожни засушавания май със сигурност не се къпят всеки ден, поне не с измиващо средство.

# 22
  • Мнения: 1 111
Къпят се с олио за атопична кожа. Моя и досега е така.

# 23
  • Мнения: 39
Здравейте! Аз вече съм супер отчаяна. След като малката за месец изкара 4 вируса я пуснах 3 дни на градина и пак е болна. Не знам вече какво да я правя.  За къпането - аз я къпя всяка вечер, мия дупе сутрин, когато си е в къщи и на обяд. Както бях писала тя е с атопичен дерматит и много чувствителна кожа и лесно се зачервява, подсича и всички останали екстри.

# 24
  • Мнения: 1 049
Miss July, можеш ли да кажеш кое столче на Рекаро си взехте, то има ли опция за посока обратно на движението?ММ държи да е Рекаро, обаче като го питам защо, отговорът е ами на всички скъпи коли по представяния слагали такива столчета. Да му имам и логиката, питам аз аз а някой познат имал ли е, не знаел, ама такова да сме купели.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Miss July, можеш ли да кажеш кое столче на Рекаро си взехте, то има ли опция за посока обратно на движението?ММ държи да е Рекаро, обаче като го питам защо, отговорът е ами на всички скъпи коли по представяния слагали такива столчета. Да му имам и логиката, питам аз аз а някой познат имал ли е, не знаел, ама такова да сме купели.
Моделът е Recaro young profi plus. Много държах на качествено столче с добър рейтинг в краш тестовете. За мен столчето е най-важната вещ, защото живота и здравето на детето зависи от него. Гледах и на Britax. Cybex и Maxi cozy също са добри марки.

# 26
  • Мнения: 1 341
Ох верно се почна много здраво с акълите 🤔 И усещам че накрая никой няма да слушам, ще я карам по собствен усет. Днес ходих по магазините за одеялца че имам купено само едно, еми явно им изглежда трагично  малоуна, взеха да ми обясняват че ми трябва зимен чувал за консултации и още куп щуротии та стигна накрая до опит да ми продаде стол за кола абе страшна работа 😳😳😳.
Аз не се боядисвам но съм за подновяване на кичури и подстригване май всички вървим заедно и за козметичните процедури 😄, но мисля да чакам до към края на февруари и тогава да ходя, ще я изтърпя Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 111
Всички бебета поне до годинка трябва да се возят обратно на движението. Ако искате да проверите кои столчета са най-сигурни вижте краш тестовете на ADAC.

# 28
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Включвам се в новата тема , благодаря за нея  bouquet
Нещо днес бебка мърда вяло, не ме сритва долу ниско, замислям се дали пък не се е обърнала ? Ще е добре, че вече си смачка главичката от седене като войник  Laughing Говоря й аз да се намести правилно, не ще . Днес имах и някаква болка високо вляво отстрани на корема. Все едно ми се разтегна мускул и така 2 часа ме боля остро, после мина. АГ ми звъня да коментираме изследванията ми - кръвни ок, но в урината имам левкоцити и бактерии  ooooh! Каза да пусна стерилна урина, но понеже досега все е била чиста, ако се окаже наистина с бактерии какво правим ? Нещо се пие ли ? Може ли ? Притесни ме това  Confused

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Включвам се в новата тема , благодаря за нея  bouquet
Нещо днес бебка мърда вяло, не ме сритва долу ниско, замислям се дали пък не се е обърнала ? Ще е добре, че вече си смачка главичката от седене като войник  Laughing Говоря й аз да се намести правилно, не ще . Днес имах и някаква болка високо вляво отстрани на корема. Все едно ми се разтегна мускул и така 2 часа ме боля остро, после мина. АГ ми звъня да коментираме изследванията ми - кръвни ок, но в урината имам левкоцити и бактерии  ooooh! Каза да пусна стерилна урина, но понеже досега все е била чиста, ако се окаже наистина с бактерии какво правим ? Нещо се пие ли ? Може ли ? Притесни ме това  Confused
Стерилната урина ще покаже каква е бактерията. Ако се изолира нещо ще ти направят антибиограма, за да се види кой антибиотик е подходящ и лекаря ще ти предпише. Имай предвид, че урината може да е замърсена и реално да ти няма нищо. Аз не разчитам много на тези обикновени урини. Винаги си пускам стерилна урина и си гледам това изследване. Случи ми се да пусна стерилна и обикновена едновременно и обикновената да се окаже с бактерии, а стерилната да е чиста.

Общи условия

Активация на акаунт