Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 38 809
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 18 679
Нормално е вече да имаме по малко отичане в крайниците, дори и да нямаме проблеми с кръвно и пр. Аз вече махнах халката, да не би някоя вечер да не мога да я сваля, а гледам от няколко дни и че чорапките ми орязват на глезените, ако са по-стегнати Laughing

Под корема и аз вече абсолютно нищо не виждам. Не ми е сякаш чак толкова голям, обаче някак си не мога да се сгъна newsm78 А иначе гъвкавост и сила имам добра, благодарения на йогата. Примерно мога да клекна и да се изправя без проблем, да се усуквам и пр. Но да се сгъна точно в кръста - не, пречи ми корема.

Козуначко днес е много активен, голямо ритане и протягане падна Simple Smile

# 661
  • Мнения: 1 111
И аз съм чувала, че е нормално, но не ми се е случвало досега нито с тази, нито с предишната бременност. Надявах се пак да се размина Simple Smile

# 662
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Днес ми е някакъв дразнещ ден. Душът сутринта ми правеше проблем /а няма и 1 г. експлоатация/ и баба ми ме издразни. Мъжа ми трябваше да мине през нея да вземе една духалка, че за втори път спират ТЕЦ -а. Аз й звънях сто пъти, тя не вдига. Мъжа ми накрая се прибра. Като успях да се свържа с нея ми вика "Видях, че си ме търсила", ама защо не ми е върнала обаждане и тя не може да си отговори  Close Сега си поръчах едни сладурски гумени боти да си повдигна малко духа. Все пак и мама е човек  Crossing Arms

# 663
  • Варна
  • Мнения: 594
Манха, е, не мога да се огледам така добре, както без корема, но се виждам достатъчно за да се справя сама със самобръсначката  Simple Smile Къде отива бебето като се сгъна, не знам  Laughing Сигурно изглежда доста смешно отстрани с този корем Simple Smile
Мис Юли, сигурно е забравила баба ти да върне обаждане, с годините може да започне да забравя още повече. Не и се сърди  Simple Smile

# 664
  • Мнения: 788
Здравейте,от прегледи и консултации,то не бе кардиолог,след това имунолог,след това при профил.Паскалева за дозата на фраксипарин,та едва успявам да ви изчета.На някоя от вас случва ли се да й изтръпват ръцете? Напоследък всяка нощ ми изтръпват та чак боли и не мога да спя,а днес и през деня съм така.Питах АГ,според нея е е притеснително,а с първата бременност не ми се е случвало.

# 665
  • София
  • Мнения: 18 679
Не е притеснително. Има си име това, но го забравих - синдром на нещо си, типично е при бременност и минава спонтанно след раждането. Чела съм, че е неприятно и може да е дори болезнено, но не го лекуват, защото не е опасно. На мен също не ми се е случвало, но съм чела в нета. Ще поровя и ще постна линк, ако му намеря името.

П.П. Ето, намерих го:
https://en.wikipedia.org/wiki/Carpal_tunnel_syndrome

Последна редакция: пт, 03 фев 2017, 20:56 от belinda

# 666
  • Мнения: 1 049
И аз карам по спомени с бръсненето, но оня ден като се чекнах да се гледам и аз след разказа на Бейби, установих, че спомените не ми вършат работа. Simple Smile
А варицела изкарах на 25-26 години, не разбрах от къде я бях лепнала. Започна като настинка с температура, която не свалях и в един момент се появиха пъпчици. Тогава личната ми лекарка не можа да повярва, та ме прати при педиатърка да каже дали е варицела. Беше гадно, но пак добре без усложнения.
Аз все още се навеждам,но не мога да се сгъвам, все по-трудно ми става да си връзвам обувките и въздух не ми стига.

# 667
  • Мнения: 391
И мен ме подхванаха крампи,а пия магнезий  ooooh! Крайниците ми отичат  Shocked и аз като Манха трудно си обувам обувките вече,умаляват ми  Rolling Eyes Дано не става по-зле,че ще трябва да си купувам по-големи номера и после да се чудя какво да ги правя.Доки каза да внимавам със солено и кисело във връзка с отичането на крайниците.
Иначе мога да да се навеждам още и обувките успявам за сега да си обуя (е отнема ми около 10 минути в чекнене и пуфкане  Laughing )

# 668
  • Мнения: 788
Благодаря,Belinda,прочетох материала и се успокоих доста.

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не знам що за животно съм. През деня нещо не ми се яде, а вечер освирепявам. Вечерях в 19.30 и в 22.30 мажех филии като луда. Изядох 3 фАлийки с мадория както казва 3 годишния ми племенник /в превод "филия с меродия"  Laughing Grinning/ и едва се спрях, а спокойно можех да опукам още няколко.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Стана ми чудно каква промяна си намирате отдолу.Аз не забелязвам.Днес с една приятелка коментирахме за разликата след раждане та се размислих.При мен беше за добре (станах по-тясна),но чувам как при някои жени е обратно.Та си мисля дали ако няма разкъсване става по-широка.

# 671
  • Мнения: 152
Доскоро и на мен много ми изтръпваха ръцете и то предимно през ноща, но от едно известно време все по-рядко. През деня пък, редовно ми изтръпват стъпалата на краката. Казах на АГ-то и тя ми  каза че е желателно да следя кръвното (по-скоро във връзка с изтръпването на краката, отколкото на ръцете  newsm78)

Скоро някой питаше дали може да се ражда с лакирани нокти - не е желателно, особено ако ще има анестезия. Цветът на ноктите бил едно от първите неща, които се променят, ако се случва нещо нередно с организма докато си под упойка. Така лекарите виждайки цвета на ноктите могат бързо и адекватно да реагират. Чисто превантивно е добре дори и тези, които ще раждат нормално също да свалят лака от ноктите си, защото не се знае как ще потръгнат нещата и дали няма да се наложи някаква анестезия. Преди години влизах в болница за кюртаж и на бележчицата, която ми бяха дали с инструкции пишеше изрично ноктите да не са лакирани. Сега като гледам по разни списъци на болници такова изискване при прием за болница няма......, но все пак, аз не бих отишла с лакирани нокти.

# 672
  • София
  • Мнения: 779
Ей не мога да ви изчета. Малко да помрънкам и аз, тези дни хич не ми е добре (между другото ми се случва точно около датата на цикъла ми всеки месец), боли ме кръстта като при цикъл, лошо ми е, повръща ми се. Вчера бях на старта да ходя да раждам преждевременно, но се удържах Simple Smile)) днес всичко е наред.
Аз за ваксините не обичам да коментирам, защото съм част от тези "лоши фармацевтични компании, които се облагодетелстват". Само мога да кажа, че съм на 100% съгласна с Катето. Никога никоя компания не е твърдяла, че ваксините са 100% безопасни, има си случаи на нежелани реакции и те се регистрират, обработват и оценяват. Всичко е въпрос на оценката на полза/ риск и да ползата е много, много по-голяма от рискът. Отделно не случайно има задължителни ваксини, не случайно, а защото именно само така може да се предпази от епидемия, като се ваксинират всички. Много е лесно и егоистично да откажеш ваксина, защото като всички около теб са ваксинирани няма как да се заразиш, хайде да видим, какво ще стане, ако всички откажат. Точно тези отказващите ще са първи за ваксинация, както и противниците на антибиотици и т.н.
Имам достъп до много информация, включително и докторантура по лекарствена безопасност и моят информиран избор е, че се ваксинираме и аз и децата ми. Не харесвам противогрипните ваксини, но всички задължителни и препоръчителни ваксини ще сложим, вкл. И против Ротавирус ( между другото сега стартира програма на МЗ и ваксинацията срещу ротавирус също ще е безплатна). В момента няма ваксина против варицела в България, но като най-накрая има и нея ще сложа.
Днес бебчо се сдоби с комплект чаршафи и обиколници, кутии за играчки и подложка за къпане от минене. Много им се чудих, че бяха доста скъпи, но не се въздържах Simple Smile

# 673
  • София
  • Мнения: 18 679
А, Веси, идеално, че си в тази сфера Simple Smile По повод ваксините отдавна се чудя нещо и все не попадам на компетентен човек, който да ми обясни. Защо, след като от поне 70 години у нас се поставя задължителна ваксина против туберкулоза, продължава да има хора, болни от нея? Рубеолата също. Морбили. Хепатит. А други болести като цяло изчезват. Защо е така, на какво се дължи, знаеш ли? Някои хора не успяват да изградят имунитет, въпреки ваксинацията или има друго обяснение?

# 674
  • Мнения: 391
Във ваксинопроизводството се използва, като консервант на ваксината живачен изотоп, който при навлизането в кръвта на бебето, достига и до мозъка, където живака(като тежък метал) разбива протеиновите връзки и води до Аутизъм. До преди 1989г е нямало Аутизъм в България ....
Да не забравяме и за скандала с турските ваксини!
https://www.actualno.com/healthy/valja-ahchieva-specheli-deloto- … -news_541629.html

Общи условия

Активация на акаунт