С какво ви дразнят свекървите- 76

  • 62 761
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 22 036
Извинявай, но ти някакъв орган за одобрение ли си Боряна? Какво означава "оставете някой, защото ми е любим?"

Хайде да спреш да си най-добрата свекърва, защитничка на онеправданите снахи.

Кали си е ОК. Аз поне, смятам, че са взели правилно решение. Имам проблем с нейната реакция по повод чужди проблеми, която ми показва, че не е доволна от нейната ситуация, която обаче, сама си е избрала.

Тъй като резултатът е повече от прекрасен, бих я посъветвала да спре да се нерви и да приеме факта, че малко или много, свекърва и им е помогнала.

# 721
  • при късмета
  • Мнения: 24 062
Само даун продължава да настоява, че свекървата на Кали е натирения и изгонена на село. Удобно пропускайки, че това е много отдава изяснено. Свекървата САМА изявява желание да си ходи на село. Сомо и единствено по собствена воля и ничия друга. Това е диаметрално противоположно на натирения и изгонена. Даже свекървите в темата го разбраха, само ти не. Заради това ти звучи язвителни към Калифорния, а не тя

# 722
  • Мнения: 5 364
Аз също съм изненадана. Една статия, която смятам за поучителна, накара някои от вас да ме атакуват. Добре! Атакувайте си ме.
Но ще  разочаровам тези, които видяха в постовете ми  агресия и  смятат, че имам някакви проблеми.  Не съм скарана с никой, никой не ми е сърдит, нито пък аз съм сърдита на някой.  Живеем си, както и до сега.  

Веселке, дала си  неправилен пример с мен.
Скрит текст:
Патриархалност е, когато всички живеят в един дом, на една маса, с общи финанси и майката - орлица командва парада.
 Ние сме отделно. Нямаме общи финанси, нямаме общ хладилник, баня или др. Това, че си помагаме, кой с каквото може, е друг вид отношения.  Това е чувство за споделена грижа между родители и порасналите им деца.

Последна редакция: нд, 05 фев 2017, 19:23 от K.A.G.

# 723
  • Мнения: 18 672
Даун ,означава,че обръщам нещата на шега.Нито познавам Кали лично,нито теб познавам.И ти ме изненадваш с лошо настроение меко казано.Нали беше място за споделяне тук  и мрън мран...изпускане на пара.Шегувам се само...

# 724
  • Мнения: 12 674
Боряна, стига се подмазва на снахите.

И аз мисля, че Кали си е ок. Ама още не ще да си го признае.

# 725
  • Мнения: 22 036
Само даун продължава да настоява, че свекървата на Кали е натирения и изгонена на село. Удобно пропускайки, че това е много отдава изяснено. Свекървата САМА изявява желание да си ходи на село. Сомо и единствено по собствена воля и ничия друга. Това е диаметрално противоположно на натирения и изгонена. Даже свекървите в темата го разбраха, само ти не. Заради това ти звучи язвителни към Калифорния, а не тя

Не е да съм само аз, но е истина, че следя постовете на Кали, защото историята е много типична.

И да! на възрастните им е трудно да си напуснат жилището, въпреки, че говорят за това.

# 726
  • Мнения: 3 228
Кали се е озовала в тази ситуация не без свое участие, обаче лично аз и съчувствам. Да налее не малка сума за ремонти в имот,който не е неин, да живее със свека няколко години, да мине през инвитрото,  през цялото време свека да ги тегли към село в свободното им време, да си идва редовно в апартамента, където Кали е само ползвател, преди това да обещава, че ще се изнесе, но да го отлага по всякакъв начин и още, и още... Според мен тази ситуация не си струва нервите. И най-важното -мъжът и по никакъв начин да не иска да се мръдне оттам. Вариантите са само два - или сменяш мъжът и зарязваш всичко направено до тук, или се опитваш да не се дразниш от цялата ситуация, гледаш си детето и продължаваш да бачкаш с надеждата, че в един момент все пак ще живееш по начинът, по който си представяш живота. Тя е избрала вторият начин, което също не е лесно решение.

# 727
  • Мнения: 3 228
Кали се е озовала в тази ситуация не без свое участие, обаче лично аз и съчувствам. Да налее не малка сума за ремонти в имот,който не е неин, да живее със свека няколко години, да мине през инвитрото,  през цялото време свека да ги тегли към село в свободното им време, да си идва редовно в апартамента, където Кали е само ползвател, преди това да обещава, че ще се изнесе, но да го отлага по всякакъв начин и още, и още... Според мен тази ситуация не си струва нервите. И най-важното -мъжът и по никакъв начин да не иска да се мръдне оттам. Вариантите са само два - или сменяш мъжът и зарязваш всичко направено до тук, или се опитваш да не се дразниш от цялата ситуация, гледаш си детето и продължаваш да бачкаш с надеждата, че в един момент все пак ще живееш по начинът, по който си представяш живота. Тя е избрала вторият начин, което също не е лесно решение.
K.A. G, няма правилно и неправилно в тези отношения, за да дам един пример с теб. Всичко е въпрос на усещане на нещата и гледна точка. Много снахи биха се радвали на такава помощ, за мен ще е мъчение да делим един двор, да се виждаме ежедневно, че и децата да гледаш ежедневно. Въпрос на възприятия.
Извинявам се , че публикувах два пъти, но през телефона понякога се случва.

# 728
  • Мнения: X
КАГ, нека за момент си представим, че някой от синовете ти или и двамата пожелае да живее отделно със семейството си. Ти как би реагирала?

# 729
  • при късмета
  • Мнения: 24 062
Едно е да говориш, друго да обещаеш и да има уговорка. Която все пак е дошла от свекървата (и обещанието и уговорката). Никой не я е принуждавал САМА да го предложи. При това тя е тази, която е при стъпила собствената си дума, не Кали, нито мъжа й. Всеки би недоволства от друг, който не е спазил уговарка. Така, че в случая Кали има още по-сериозна причина да го прави, защото и уговорката е за нещо важно

# 730
  • Мнения: 22 036
Даун ,означава,че обръщам нещата на шега.Нито познавам Кали лично,нито теб познавам.И ти ме изненадваш с лошо настроение меко казано.Нали беше място за споделяне тук  и мрън мран...изпускане на пара.Шегувам се само...

Боряна, далеч съм от лошо настроение, а и явно не разбирам хуморът ти, но това не е никак важно.

# 731
  • Мнения: 3 228
Преди няколко теми и аз попитах. Отговорът беше , че нежененият и син много си обича дома,  дори се е върнал от София, затова не и се вярва това да се случи. Според мен К.А.Г. не допуска такъв вариант.

# 732
  • Мнения: 18 672
Боряна, стига се подмазва на снахите.

И аз мисля, че Кали си е ок. Ама още не ще да си го признае.
И като са снахи да сме винаги против ли трябва...Може да ми е широко около врата,че съм сама и не се усещам свекърва в оня смисъл,та за това.
И да е добре човек ,аз поне,не забравя горчивото.
През  тема и на всяка тема,все Кали ...То  и който каже нещо,изчезва...
Снахи  или свекърви ,все хора сме...

# 733
  • Мнения: X
Преди няколко теми и аз попитах. Отговорът беше , че нежененият и син много си обича дома,  дори се е върнал от София, затова не и се вярва това да се случи. Според мен К.А.Г. не допуска такъв вариант.
Да, аз зная за избора на сина ѝ. Затова помолих КАГ да си представи, че синовете ѝ са избрали да живеят отделно. Как би реагирала в такъв случай?

Аз, да си призная, когато синът ми отиде да живее отделно, няколко дни бях като ударен самолет, въпреки че самата аз в продължение на години му бях набивала в канчето, че пълнолетни хора не живеят до полата на мама. Обаче, като минаха 1-2 седмици, осъзнах, че не ми е мъчно за съжителството заедно, а заради простия факт, че той вече не е моето бебе, а аз не съм на 20+, а на 40+. Нещо като "Жалба за младост" беше. Към днешна дата не мога да си представя да живеем заедно. Би било все едно да вървя срещу течението на река. Това не означава, че не го обичам най-много на света заедно със сестра му.

# 734
  • Мнения: 5 364
И да! на възрастните им е трудно да си напуснат жилището, въпреки, че говорят за това.
[/quote]

Много не само говорят, а  го и правят. Но техните снахи не са в тази тема, за да го докажат.

Общи условия

Активация на акаунт