Количката - с 3 или 4 колела?

  • 5 312
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Аз предпочитам тези с 4 колела, повече ми допадат външно  Peace

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Допреди няколко дни карах количка с 4 колела- Бертони Имола. Сега имаме лятна триколка на Чиполино. Количките с 4 колела са в пъти по- стабилни от триколките. Излишно е да обяснявам, то се усеща, ако си упротребявал  и двата вида.
И още нещо- с 3 или 4 колела, няма особено значение, важното е предните да са въртящи. Иначе загиваш  Crazy
Ако критерият ти е е лятна количка Чиполино мога да се съглася , че не е добър вариант ! Но по принцип не съм съгласна !

Ама аз не съм казала, че съдя по някакъв критерий. Съдя от опита си, който при теб май липсва в карането на четириколка. Ако не съм права, поправи ме

# 17
  • Мнения: 4 668
Не съм казала , че не съм карала количка с 4 колела , казах че не може да съдиш по един супер обикновен ( да не кажа нещо друго) модел  за всички триколки . Просто ти не си карала истинска триколка и си правиш изводи от твоите модели колички . Не се заяждам , казвам го най - добронамерено .

# 18
  • Мнения: 4 187
Аз съм за триколките  Peace. Естествено по- скъпите модели са по- надежни, сигурни , удобни комфортни и многофункционални. Не на последно място за мен, са и по - красиви, някак елегантна линия имат..... Двете колички, които съм имала до момента са били с три колела, ако има трета тя също ще е такава.
Има случай, в които ми се е налагало да бутам количка с четири колела, е няма такъв *чук* просто  Rolling Eyes.

# 19
  • Мнения: 2 839
Я вземете да потикате някоя с близнаци и ще спрете да се оплаквате от всички неудобства на дву, три, четири и всякакви други -колки с по-малко от 6 колела  hahaha

# 20
  • Мнения: 680
4 колела Peace

# 21
  • Мнения: 2 498
С 4 - стабилност и сигурност преди всичко....

# 22
  • Мнения: 4 668
Аз съм за триколките  Peace. Естествено по- скъпите модели са по- надежни, сигурни , удобни комфортни и многофункционални. Не на последно място за мен, са и по - красиви, някак елегантна линия имат..... Двете колички, които съм имала до момента са били с три колела, ако има трета тя също ще е такава.
Има случай, в които ми се е налагало да бутам количка с четири колела, е няма такъв *чук* просто  Rolling Eyes.

Просто няма какво повече да се каже !!!   newsm10
И нека някой да обясни защо смята , че с 4 колела е по - стабилно . Готова съм да направим един тест - драйв на количките !

# 23
  • София
  • Мнения: 8 932
Има още един недостатък на триколките, за който разбираш чак след като я купиш. За да са по-стабилни, задната им ос е по-широка и обикновенно не се събират в панелните асансьори. По същата причина са и малко по-дълги. Което опровергава твърдението на почитателите на 4-колките, че 3-колките са по-нестабилни. Но за разбитите тротоари 3-колките са по-добри, защото по-лесно маневрират. Иначе не съм много съгласна че въртящите се предни колела (особено ако са от тези малките) са много полезни, защото понякога заради това, че се въртят лесно, количката става неуправляема. По удобни са ако са чупещи се по вертикалната си ос.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Пипинка, всички разбрахме, че имаш СКЪПА триколка, ок, лошо няма
Анна, аз пък не съм съгласна почти с нищо, казано от теб. Триколката ми е доста по- тясна от четириколката, а и също толкова дълга. За разбитите тротоари точно 4-колките са по- добри, стига да са с въртящи се предни гуми. За неуправляемата количка с въртящи се предни гуми пък няма да коментирам.
Общо взето, говорите по интуиция и някакви бегли представи от нещата, а не от опит  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 8 932
Говоря абсолютно от опит, защото съм имала от почти всички видове колички. А и познавам хора, купили си количка триколка, Quinny не знам каква си за 900лв., които всеки път в асансьора си свалят едното задно колело, за да влезе (било голяма екстра, че колелата се свалят лесно). А въртящите се малки колела като влезнат в дупка и неравност си се въртят абсолютно самоволно и независимо едно от друго и ти се налага едва ли не да носиш количката нон-стоп.
Така или иначе всеки си има мнение за количките, аз просто и дадох няколко примера, как всяка количка може да има недостатъци и преимства. Смятам, че тя сама може да прецени на какво да вярва и на кое не.
А и си мисля, че много хора не разбират разликата между въртящи се и чупещи се гуми.

# 26
  • Мнения: 5 370
Анна е абсолютно права-и то точно за КУИНИ-тата.
Наистина няма като как да обърна моето дете с Куинито, защото е яко широка и точно това дава стабилността дефакто. В асансьор не съм я пробвала, но там, дето е по-тясно-например между паркирали наблизо коли-посмъртно не минава. И зимата не виждах на разходка ни една четириколка с малки колелца-то е ясно защо.

# 27
  • Мнения: 649
аз имам 4-колка с гоолеми колела и въртяща се ос отпред- и е супер!!! минавам си навсякъде, даже през полетата където ходя да се разхождам... избрах я тази, защото 1. оптично ми хареса повече, 2. наистина ми изглежда по-стабилна (пробвахме и 3-колка) и като завиваш с нея трябва много да внимаваш да не се обърне бебо заедно с количката, 3. побира се в багажника на колата- тези с 3 колела са малко по-дълги и трябва да им се разглобяват колелата

но наистина всеки сам си решава- с колко колела и до каква цена да бъде!

# 28
  • Мнения: 695
имаме 2 колички и двете са с 4 колела.бутала съм триколката на една приятелка и на мен ми се стори неудобна,но хората са казали,че човек свиква с всичко. Peace

# 29
  • Мнения: 2 922
А на мен винаги ми е било чудно как се качва подлез с триколка  newsm78 Смятам, ако на човек му се налага да преодолява такова препядствие ежедневно, няма да е лесно с триколка. Затова според мен въпросът не е в броя колелета, а пътните условия и 'улеснения', каквито са подлезите примерно  Close
Иначе по темата - имам 2 4-колки. И двете са много маневрени, леки, вършат ми чудесна работа повече от 2 години, доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт