Среща с известен

  • 33 631
  • 169
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 30 082
Най-малкото трябва да го попитат дали има нещо против да го снимат.
Дразнещо е самото навлизане в личното пространство. Peace....независимо известен или не!

# 121
  • София
  • Мнения: 23 159
Най-малкото трябва да го попитат дали има нещо против да го снимат.
Дразнещо е самото навлизане в личното пространство. Peace....независимо известен или не!

Именно.

# 122
  • Сф
  • Мнения: 10 781
Само да вметна, в Германия, за да снимаш ,трябва да попиташ за съгласие.Мисля , че така е редно. Peace

# 123
  • Мнения: 4 712
Не само в Германия:
Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

# 124
  • Мнения: 1 487
Кои са предвидените от закона случаи?

# 125
  • Мнения: 2 718
Кои са предвидените от закона случаи?
в България, предвидените от закона случаи са:
когато е публична личност на изява- например Президента изнася реч и го снимат, филмират и прочие
когато за това има разпореждане на съда за използване на специални разузнавателни средства
когато лицето е арестувано

# 126
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Като бях малка, харесвах Глория, под харесвах се има предвид имаше една песен за някаква най-добра приятелка, не помня точно. Аз съм била на не повече от 10 тогава. Бяхме отседнали на морето в хотела на познати, Глория и тя там. Собственика на хотела я пита, дали може да ми даде автограф, защото съм била голяма фенка. Беше се размрънкала, че нямала време да се занимава с простотии и някакви подобни неща.
Към днешна дата ми е смешно, но много мъчно ми стана тогава.

Камелия в същия хотел, свежа, весела, усмихната и много учтива.

Има една фолк певица *търся я в Гугъл, че не и знам името* Даяна (мисля че), бяхме случайно на една маса. Стана въпрос за това, че обичам да пея и хубав глас (другите го казаха, аз такова самочувствие нямам), онази ме изгледа злобно и започна да ми обяснява как нищо нямало да стане от мен в тази насока, защото съм нямала музикално образование. Попитах я тя къде е завършила, нацупи се. Така и не разбрах.


За други сега не се сещам.

Накратко май само чалгийки съм виждала Rolling Eyes

# 127
  • София
  • Мнения: 23 159
Като бях на 6 г си взех автограф от Камелия. Живеехме в малко населено място и тя имаше участие в ресторанта там, което си беше нещо УАУ.  Simple Smile Помня, че много обикаляше из ресторанта и около нея тичахме много деца - беше много мила и усмихната, на никой не се скара, на никой не направи забележка.  Peace А докато се хранеше ходех да си искам автографа и тя ми даде пак без да се ядосва, сега не бих го направила, но.  Mr. Green

# 128
  • София
  • Мнения: 12 795
Кои са предвидените от закона случаи?
в България, предвидените от закона случаи са:
когато е публична личност на изява- например Президента изнася реч и го снимат, филмират и прочие
когато за това има разпореждане на съда за използване на специални разузнавателни средства
когато лицето е арестувано
И на места с видеонаблюдение, когато то е обозначено на видно място.

# 129
  • Мнения: 2 157
От Устата имам хубави впечатления. Запознахме се покрай едно събитие, което организирахме. Много учтив и приятен човек. Оказа се даже, че нашият екип имаше проблем, а той може да го реши и веднага се отзова.

# 130
  • Мнения: 2 792
На публично място не можете да забраните на никого да ви снима.

Много ми е интересна темата, познавам мнозина от героите в нея лично, ще иползвам няои от случките за да се пошегувам с тях.

# 131
  • София
  • Мнения: 12 795
На публично място не можете да забраните на никого да ви снима.


Напротив. Никой няма право да те снима без съгласието ти, освен ако не си в обект с видеонаблюдение или на концерт, например. Друг въпрос е дали ще седнеш да се съдиш за такова нещо, но ако съдиш ще спечелиш.
Затова за заснемането на филм се опразват улици и се наемат статисти, не за друго. Ако се снима репортаж, пък, трябва операторът да е на видно място, за да може, който не иска да е в кадър да не бъде. И прочее.

# 132
  • Мнения: 2 792
Не си права. На улицата мога да те снимам от 50 метра ако искам. И не е задължително да дойда да ти кажа, че те снимам. Улицата е публично място, щом си там мога да те снимам колкото си искам.
При филми улици се опразват понеже така е по-лесно за снимане. Казвам ти го като човек режисирал снимките на поне 8 подобни сцени.

# 133
  • София
  • Мнения: 12 795
Не си права. На улицата мога да те снимам от 50 метра ако искам. И не е задължително да дойда да ти кажа, че те снимам. Улицата е публично място, щом си там мога да те снимам колкото си искам.
При филми улици се опразват понеже така е по-лесно за снимане. Казвам ти го като човек режисирал снимките на поне 8 подобни сцени.
Добре  Grinning Аз никога не съм снимала нищо, как бих могла да знам   Mr. Green




Извинявам се за спама.  bouquet

# 134
  • Мнения: 4 049
Не си права. На улицата мога да те снимам от 50 метра ако искам. И не е задължително да дойда да ти кажа, че те снимам. Улицата е публично място, щом си там мога да те снимам колкото си искам.
При филми улици се опразват понеже така е по-лесно за снимане. Казвам ти го като човек режисирал снимките на поне 8 подобни сцени.
Добре  Grinning Аз никога не съм снимала нищо, как бих могла да знам   Mr. Green

Явно не сте. На обществени места - улици, паркове, алеи, автобусни спирки (и кафенета, които не са си платили външното място  Laughing ) и т.н може да се снима свободно и без разрешение от когото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт