Първи клас в Стрелбище и района

  • 2 793
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 246
Здравейте,предстои ми да избера училище. Не намерих актуална информация за училищата наоколо,а от прочетеното съм още по- объркана. Живеем в Стрелбище. Най-близо ни е 126-то,но само лоши неща засякох за него.Къде учат децата ви ( за живеещите тук) и какво ще кажете за училищата наоколо ?

# 1
  • Мнения: 256
Здравейте,предстои ми да избера училище. Не намерих актуална информация за училищата наоколо,а от прочетеното съм още по- объркана. Живеем в Стрелбище. Най-близо ни е 126-то,но само лоши неща засякох за него.Къде учат децата ви ( за живеещите тук) и какво ще кажете за училищата наоколо ?

Чувла съм много добри отзиви за 73 и 104. Двете са на ул.Костенски водопад,

# 2
  • София
  • Мнения: 246
Благодаря,ще се радвам да се включат и майки на деца,които учат в тях или са предпочели друго училище.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравейте,

Аз личен опит нямам, защото и на мен ми предстои, но пък за 126то съм чувала добри отзиви. Синът на колежка е в 73то - тя съжалява за избора си и казва, че училището днес далеч не е това, което е било. Тук във форума една потребителка ми сподели, че в 104то имат проблем с агресията между учениците; тя не е останала доволна от училището като цяло и е преместила детето си от 104то в 126то. От второто е по-доволна, по нейни думи. Тя може би ще се включи в темата Simple Smile

Аз засега съм се насочила към 126то, като мисля да кандидатства още тази година за предучилищна 6-годишни от септември.

# 4
  • София
  • Мнения: 246
Има ли майки,чиито деца сега са в четвърти клас ? Моля,споделете мнение за учителките. И как става това избиране на конкретен такъв ? Thinking Също с какви точки влязоха или не децата ви ? Правилно ли се ориентирам,че от първи клас се изучават два езика ?
П.с. много малко има коментирано, а и сега не се включват много майки... Thinking

# 5
  • Мнения: 36
Здравейте, и аз се записвам да следя темата. и на нас 126-о училище ни е най близо, но от коментарите за него - няма да е то. Насочила съм се съм 73-о, 104-о и 51-о, което е от другата страна на бул. България в ж.к Хиподрума.  То се води район Красно село и мисля, че нямаме шанс по новите правила, ако ги приемат.

# 6
  • София
  • Мнения: 246
Ами,то и за 73то нямаме много шанс. Те са си определили каре около него ,за което дават най-много точки. За гранични квартали ( и Стрелбище влиза) много по-малко точки. И във всички училища е така. Аз ли пропускам нещо,защото не разбирам вълнението за новите критерии по местоживеене... Нали и сега е така ?   newsm78 Как се записват деца от други квартали или райони ?

# 7
  • Мнения: 36
По новите критерии, ако ги приемат за постоянен адрес в административният район (т.е Триадица),дават най много точки. Поне аз, като четох новите правила така разбрах. Изрично е упоменато административен район, но също така се казва, че всяко училище може да има допълнителни критерии. Права сте, че нямаме шанс за 73-о и 104-о училище, но ще подадем документи, току виж се объркали Simple Smile и ни приели децата Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 246
А,сега не е ли пак така по район ?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 609
Не точно. Ако не греша, досега всяко училище имаше право да си определя водещите критерии, не беше задължително адресът да е водещ. Това лято имаше случай със софийско училище, при което водещият критерий е бил не адресът на детето, а родители-възпитаници на училището. Накрая така се получило, че за децата от околните блокове места няма, защото те са заети от деца от другия край на София, чиито родители някога са живели и учили там.

Сега искат да задължат всички училища водещият критерий да е местожителството, а след това вече да се определят други критерии. Аз лично съм "ЗА", но знам, че много родители са против.

# 10
  • София
  • Мнения: 246
Ясно. Тези,които аз съм гледала са били с предимство по адрес.
П.с. няма ли повече майки от района ?  Confused

# 11
  • Мнения: 36
Ето какво намерих: "Основните критерии за прием в първи клас са четири. Най- много точки- 5- ще се получават, ако постоянният адрес на родителите е на територията на административния район на училището. Настоящият адрес пък ще носи 2 точки.Четири точки ще се дават, ако брат или сестра на детето учат в същото училище.Три точки ще получават учениците- сираци. При по-голям брой желаещи първокласници, всяко училище ще може да създава и свои критерии, които ще носят по 0,5 точки.Такъв критерий например може да бъде местоработата на родителя.Тези нови правила не отговарят на желанието на просветното министерство децата да ходят на училище само в района, в който живеят. "

http://news.bnt.bg/bg/a/novi-pravila-za-priem-v-prvi-klas-obyavi … ichnata-obshchina

# 12
  • София
  • Мнения: 181
Дали може едно малко разяснение:

"За осъществяване на приема в първи клас....

Първа група - деца, чиито родител/настойник е с постоянен/настоящ адрес в
прилежащия район на училището и постоянният/настоящият му адрес не е променян в над 3 години преди подаване на заявлението;"

Въпроса ми е адресите на единият или двамата родители се взема предвид? В моя случай аз съм на едно място , той на друго (нямаме брак). Това "родител/настойник" как да се тълкува?
Благодаря!

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте,
Моля за мнение за учителите, които през учебната 2019/2020г. ще поемат първи клас в 126 ОУ и 104 ОУ в Стрелбище.
Интересуват ме всякакви мнения, както положителни, така и отрицателни, по отношение на дисциплина, мотивация на децата, събуждане на интерес към материята,  контакта с децата, родителите и обратната връзка, при евентуален проблем. Моля при коментари да посочване училището, за да събера впечатления от вас. може и на лични съобщения.

Предварително благодаря!

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте,
Моля за мнение за учителите, които през учебната 2019/2020г. ще поемат първи клас в 126 ОУ и 104 ОУ в Стрелбище.
Интересуват ме всякакви мнения, както положителни, така и отрицателни, по отношение на дисциплина, мотивация на децата, събуждане на интерес към материята,  контакта с децата, родителите и обратната връзка, при евентуален проблем. Моля при коментари да посочване училището, за да събера впечатления от вас. може и на лични съобщения.

Предварително благодаря!

интересужам се и аз

Общи условия

Активация на акаунт