Промяна партида Топлофикация

  • 10 169
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Здравейте, някой може ли да изпрати образец на подобен споразумителен протокол? Никъде из интернет не откривам.

Имам следния казус - в процес на покупка на жилище съм и брокерите на продавача са подготвили вече такъв протокол, но не ми харесва написаното в него, а именно: "Продавачът се задължава да изплати сумата, при необходимост от доплащане или да получи надвзета такава по изравнителната сметка, подадена от съответния топлинен счетоводител за партидни номера №ХХХХХХ и №ХХХХХ за всички предходни отоплителни сезони, включително сезон 2023/2024 г."

При положение, че влизам във владение в средата на зимата и от февруари до края на настоящия отоплителен сезон аз ще плащам сметките за парно, които са на база и не са никак малки, от къде на къде продавачът ще предявява претенции към цялата надплатена сума (ако наистина след изравняването се окаже че има надплатено)...

Не знам как трябва да се формулира текстът в този протокол така че да е ясно, че продавачът би могъл да има някакви претенции върху суми само до датата до която той е бил във владение. Дали Топлофикация някак си ще ни раздели автоматично при ичисляването на изравнителната сметка?

Звънях им да питам, питах и Техем, но пак не ми стана ясно...

# 16
  • Мнения: 11 623
Вие ще имате различен клиентски номер към Техем и Топлофикация, като се регистрирате при тях. Извикайте Техем да състави протокол до датата на встъпване във владение, какви са били показаниата на уредите. Задължително да си го имате Вие и д аго има старият собственик. Така предишните собственици ще получат изравнителна сметка до датата, до която са владели имота,  а Вашата сметка ще започва от датата на владение със съответните показания на уредите. Така и той и Вие ще получите различни изравнителни сметки според изразходеното.

Във протокола, който ще подпишете по време на сделката, уточнете показанията на уредите-включително и на водомерите. Записвате номер на уред-показание, номер на друг уред-показание.....

Новият собственик НЕ е задължено лице по сметките на стария, който има друг клиентски номер.

Последна редакция: ср, 31 яну 2024, 20:55 от petiaivanov

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
kalvas, ако плащането на парното ви е на вноски, а не на база изразходено за даден период не знам.
Ако обаче случаят не е такъв - когато вече придобиете имота или влезете във владение, отивате по-възможност по-скоро в Топлофикация и си сменяте партидите с документ за собственост или за владение. От момента на смяната вече сметките се водят на вас.
Имахме случай преди доста години, когато за малко да се наложи да платим едни сметки от около 9000 лв. на старата собственичка на имота, който купихме, но се размина.

Общи условия

Активация на акаунт