Великобритания - Тема 68 Зимно Пролетно Зелена

  • 65 916
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Best of both важи за мен Laughing Зимните на ски, летните някъде на море на топло (не знам вие как сте но жегата в БГ не ми действа като жегата тук, в Кралството не мога да дишам в БГ ми е супер, не ползвам климатик и то преднамерено и се аклиматизирам по бързо)
Помежду по дългите ваканции някъде на острова с удоволствие организирам. И тук има чудни местенца, и аз като Мери само финансите да нагласим другото песен Laughing
dejie-освен препоръчано по друг начин не се сещам, или по някои познат .
ponqkoga-лека и безаварийна от мен.
На Lake District ходихме преди 2 год Май месец, времето беше супер, много обикаляхме.
Isle Of Wight- ходихме когато голямото ми дете на 7-8 месеца (преди 11год) такъв вятър ни брули на една от гледките към морето, че аз и мъжът ми едвам задържахме количката. Сложете си камъни по джобовете на тези дето ще ходят  Mr. Green
Тъжно ми стана за жертвите от вчера, но по тъжно, е че вече го приемаме като "очаквано" ,вече стана като ежедневие в Европа.

# 706
  • Мнения: 3 222
deje, DHL имат услуга за документи, но са малко скъпи.

Merry, никакво мрънкане. Даже подарък за празника ще ти донеса. Mr. Green

ponqkoga, като решите за Шотландия, пиши.

Миналото лято в Севрна Ирландия попаднахме на гръцки ресторант. Така му се зарадвах.  Joy

# 707
  • Мнения: 872
Може ли малко да отклоня темата  Embarassed  Предстои ни празнуване на 10-ти рожден ден на голямата дъщеря,на 2-ри април. Тя много се надяваше тогава да сме в България,но за съжаление няма да можем да си отидем тази ваканция. Опасявам се да не сме закъснели с поканите за децата,защото гледам,че тук се канят поне месец преди събитието.Също се чудя,дали е прието празнуване в домашна обстановка или да не си причинявам това. Дайте някакви идеи,нещо,което мога да организирам за този кратък срок.

# 708
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
По принцип се кани по-отрано, но не пречи да дадете покани сега. Да, прието е в домашна обстановка толкова, колкото и навън, кой както иска.
За 10-годишни бих предложила някакви занимания, които ги вълнуват. Лично аз бих завела в кино, ако има подходящо, след това занимавки и игри, разбира се, храна и според желанията на рожденичката и семейството, гости с преспиване.

# 709
  • Мнения: 872
Да,имаме кино. Това си мислех и аз,защото съм виждала да се празнуват рождени дни в местното кино. Мислех и за някакви занимания на открито,но с това променливо време,не ми се рискува.

# 710
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Не е късно за покани. А за партито, зависи дъщеря ти какво иска, в къщи или навън и зависи колко деца иска да покани. Боулинг за мен винаги е бил безопасен избор, приемлива цена, но не е нещо особено като парти. За 11 рожден ден беше боулинг на моята, за 10тия беше пейнт бол low impact за малки деца, за 9тия в къщи с преспиване  Crazy. Тази година иска в къщи да празнува, но мислим да ги заведем на едно място с траплини да поскачат за час, AirHop и после в къщи пица доминос, торта, да си приказват и гледат филми. Още се пазарим, дали да е с преспиване или без  Laughing

# 711
  • Мнения: 3 222
Не е късно. Нас така ни поканиха наскоро също две седмици по-рано. Аз едната година не сварих да резервирам преди ваканцията и изтървах децата, та ги каних после началото на септември 10на дни преди рождения ден.

За толкова големи деца също бих заложила на боулинг, кино, басейн, трамплини, стена за катерене, кънки на лед и каквото друго имате там при вас в района.Домашно парти също може, ако предпочитате.

Аз запазвам една стая под наем до църквата в квартала. Украсяваме я, музика, има и контейнер с играчки, но децата ни са малки и се радват още на такива неща. Помещението има всичко необходимо и кухня. После всичко заминава в кофата, няма чистене, миене и т.н. Mr. Green

# 712
  • Мнения: 8 901
di_p, за покани не е късно, но преди поканите трябва да сте измислили къде и какво ще е партито. Ако не сте склонни да изместите прануването след ваканцията и да имаш повече време да провериш какво и къде, най-реалистично ми се струва кино. Иначе освен написаните неща, детско караоке или парти с танци може да е. Провери какво има около вас и действай.

# 713
  • Мнения: 686
  УК обичам да обикалям, но не ми е в графата почивка. Нито ходене до БГ ми е. Та за това мрънкам, че нямам почивка хаха. Лейк Дистрикт сме ходили, бях си планувала 4 дена там, но на третия ми писна от вода и трева, няма супер много за правене освен природа, та минахме и през Блакпул. Но ако обичате лежане и лежерни разходки из природата ще ви хареса много, аз съм малко по пренавита и искам все нещо да ми се случва и да е интересно. Като цяло няколко стотин паунда за почивка в УК не бих дала, ако бюджета ми е по голям отлитам задължително.
  За партито не е късно, стига да няма вече други деца празнуващи на тази дата и да са поканени вашите гости там.
 

# 714
  • Мнения: 301
Ние сме посещавали Лейк Дистрикт много пъти, тъй като живеем в северна Англия - Keswick, Ambleside, Penrith, Windermere, Grasmere, Pooley Bridge и всякакви спирки по пътя с хубави гледки, попътни пъбове, езерца и т.н. не мога да ги запомня всичките. Дори и да е слънчево винаги е кално и трябва да съм със специалните walking boots Simple Smile) Като цяло красиво е да, но както споменах по-рано идва ми много еднообразно всеки път едно и също..всичко зелено и кално. В Лейк Дистрикт имат малко по-различни къщи, с облепени камъни по тях, зоната се води много пош и е скъпо, но като цяло пак си е от еднообразната типична архитектура. За настаняване и хотели не мога да коментирам, тъй като със спане не сме оставали, но знам, че нощувките са скъпи. Наистина ми доскучава там, както казаха по-нагоре писва ти от трева и вода. Е има си аутдоор активитис - канута, каяци, разходки и т.н... ама друго си е Алпите  Laughing Laughing Laughing

В Шотландия сме имали обиколки из Cairngorms national park, Loch Lomond park, Ben Nevis и разни ти планини там, курортчета Fort William, Aviemore... в Шотландия природата е в пъти по-красива от Англия и Лейк Дистрикт. На Isle of Sky какви бури ни брулиха една седмица през лятото, ЛЯТОТО. То не спря да вали, трещи, да духа вятър и да беснее..ужасна ваканция изкарах даже не ми се излизаше навън, а беше що годе красиво, ходихме с лодка до някакво островче с красиви планини. Бяхме в някакви скандинавски тип дървени къщурки и беше около 1000 паунда за една седмица Simple Smile. Не го плащах аз, но за ужасната ваканция и не кой знае какво доброто настаняване и скуката - трудно ще ми се доще да ходя на холидей в Скотланд и кралството като цяло...

# 715
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
В Шотландия не съм ходила из природата. Много ни е далеч, скъпо и времето е като на лотария, както писаха по-горе. Южен Уелс ни е по-близо. Бях проучвала за ски в Шотландия, но установих, че е абсолютно безсмислено начинание. Много често ветровете издухвали снега. Ако живееш там, на момента виждаш какво е времето и наистина можело да караш ски, но да пътуваш от далеч, не.

# 716
  • Мнения: X
Ние обичаме да обикаляме и тъй като 7 години все на някой от нас му беше взет паспортa за година - две и обикаляхме доста. Ливърпил, Портсмут, Бристол, Бърмингам, Айл оф уайт, Милтън Кйинс, Кент, Оксфорд, Кеймбридж, Лийдс, Сърри, Бурмът и много други места.

. Ходили сме и в Шотландия и страхотно много ни хареса. От Лондон до езерото Лохнесс и отседнахме за 3 дни в разкошен хотел в Ивърнесс.

Съжалявам само , че не видяхме и Ирландия, но някой ден се надявам да го направим.

# 717
  • UK
  • Мнения: 5 999
И ние като Контеса също много обикаляме. Сега юли и август ще сме в UK  и се чудя накъде да обиколим малко и ние в почивните дни Wink

# 718
  • Мнения: 8 901
Почти не сме ходили извън Лондон. От популярните градчета само в Уинзор сме били няколко пъти. Поглеждах за предни ваканции различни места и цени тук, сравнявах с билети до градове в Европа, които отдавна съм искала да посетя и вторите надделяваха. Но ще отидем и някъде из ОК, по-нататък.
Много добре ни понасят на нас бг жегите. Всякакви бабешки болежки ми минават, отделно, че ям много по-малко като е горещо.

# 719
  • Мнения: 301
Всякакви бабешки болежки ми минават, отделно, че ям много по-малко като е горещо.

И аз съм така! Изкарах цяло лято на фрапета и ми се отщяваше от всякаква храна, даже от любимите ми вкусотии. Отрази ми се добре, станах много секси  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт