НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 112

  • 77 401
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Мики, къде го намери намаления "форумски" бекон?
И аз да не съм по-назад от модата в темата закусвам с него, сирене Бри и чери домати. Всичките са купени от Лидъл Simple Smile.
Мога седмици наред да закусвам едно и също. Преди бях зациклила на едно филе от Била, което навивах на руло и пълнех с маскарпоне, няколко чери доматчета и моцарела. Сигурно една година все това хапвах през седмицата.
В Лидл марка Пикок. Едни големи парчета са, редовната му цена е 15лв за кг. Едно парче е около 700-800г. То по скоро е като пулена сланина според мен защото мазното преобладава пред месото, но е вкусно.

# 31
  • Мнения: 388
То по скоро е като пулена сланина според мен защото мазното преобладава пред месото, но е вкусно.
Аз пък реших, че много съфорумки са минали преди мен и са обрали парчетата с повечко месо. Сланинка и на мен се падна, но страшно много засища.

# 32
  • Мнения: 20 168
Цитат
Изпитваше ли някакви неразположения. Имам предишен опит в навлизането на кетоза. Стана ми много зле, а ми беше втори ден от диетата. Точно, когато ми стана зле, четях за падането на кръвната захар. След време си обясних, че това беше паник атака. Сега не чета никакви такива и не ми става зле, поне до момента.
Капитан Морган, никакви неразположения не съм имала, напротив. Бях бодра, имах енергия за трима и изобщо не ми се ядеше и спеше.
Но няма как да влезеш в кетоза на вторият ден от режима, най-вероятно е бил въглехидратен грип.
Шоки, мерси за темата.

# 33
  • Мнения: 201
Шоки, благодаря за новата тема!  bouquet

signora_tina, опитвала ли си да я ядеш замразена сланината? Аз също не съм фен на много мазното и от малка съм свикнала тая да я ям, вадя от фризера, режа и ям докато е още твърда мазнината. И кравето масло много го обичам като е твърдо.  Heart Eyes

И аз си купих от форумския бекон днес, беше намален на 10лв (защото му изтича срока на 02.02, но дотогава едва ли ще оцелее.  Mr. Green)

Мерси за идеята, трябва наистина да пробвам, може да ми хареса  Hug

Сланинката в къщи се яде само замразена, нарязана на тънко  Heart Eyes

# 34
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз нямам търпение да отворят нашия ЛИдъл, аам чак за Великден.

# 35
  • Мнения: 261
Здравейте на всички.От известно време се опитвам да се храня ВМ-с относителен успех.Това което ми допада при това хранене е ,че не изпитвам зверски глад 2-3 часа след хранене и вече не ме съблазняват сладкиши и др.подобни.Все още имам и въглехидратни прегрешения например-към закуската понякога прибавям оризовка.Знам,че трябва да увелича мазнината там ,ама на думи е лесно в действителност друго.Снощи вечерях печени св.ребра,но толкова ми се видяха мазни,че сутринта не можах да се насиля да закуся.
Имам въпрос към знаещите-понеже сега не е сезона за пресни зеленчуци-проблем ли е салатата да е примерно консервирани парени камби и разни домашни подобни с уговорката ,че предварително си ги обезсолявам за 1-2 часа във вода?

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 17:31 от qvili

# 36
  • София
  • Мнения: 1 047
Е то това е ефекта от ВМ - може чак на другия ден следобеда да огладнееш - и ето ти фаст  Peace

# 37
  • Мнения: 261
Е то това е ефекта от ВМ - може чак на другия ден следобеда да огладнееш - и ето ти фаст  Peace
Така ли?-Какво съм чела  и какво съм разбрала -явно нищо. Embarassed
А аз зорлен понякога се храня като дойде време за обяд или вечеря.За да не пропускам уж хранене и да не освирепявам от глад.
Връщам се пак да чета.

# 38
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Да, така се получава. Проблемът идва, когато апетитът може съвсем да зачезне и някак
почва хранене насила. Защото все пак не е твърде желателно хич да не се яде.  Laughing
Оризовката какво ти носи? По-лесно е да си резнеш малко масло, примерно, ако ти идва
незасищаща закуската. Няма готвене, няма нищо.

# 39
  • Мнения: 1 283
Цитат
Изпитваше ли някакви неразположения. Имам предишен опит в навлизането на кетоза. Стана ми много зле, а ми беше втори ден от диетата. Точно, когато ми стана зле, четях за падането на кръвната захар. След време си обясних, че това беше паник атака. Сега не чета никакви такива и не ми става зле, поне до момента.
Капитан Морган, никакви неразположения не съм имала, напротив. Бях бодра, имах енергия за трима и изобщо не ми се ядеше и спеше.
Но няма как да влезеш в кетоза на вторият ден от режима, най-вероятно е бил въглехидратен грип.
Шоки, мерси за темата.
Е, да, но тогава това не го знаех. Иначе приблизително след колко време трябва да вляза в кетоза и как ще разбера?

# 40
  • Мнения: 20 168
Не мисля, че някой може да ти каже кога ще влезеш, при всеки е различно.
А ще разбереш, като усетиш нещата, които описах. Отделно, постоянно имах сладък вкус в устата, всичко ми сладнеше.

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 19:00 от Lemy

# 41
  • Мнения: 1 283
Последен глупав въпрос: ще горя ли мазнини и ще отслабна ли без да влизам в дълбока кетоза? Имам поне 4-5 кг мазнина по корема, която с нищо до момента не съм успявала да преборя...

# 42
  • n/a
  • Мнения: 3 341
И това, както и по въпроса за влизането в кетоза, никой не знае.
При всеки е различно. Някои смъкват успешно и с доста свободен
режим на хранене, а други - само с хард подходи  Laughing

# 43
  • Мнения: 261
Оризовката ме залъгва ,че ям хляб-той ми липсва на  закуската.Когато години наред съм закусвала по две филии сандвичи с кашкавал и шунка .Просто навик.

# 44
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Опалянки е решението, в такъв случай. И е вкусно, и е в рамките на режима.

Общи условия

Активация на акаунт