НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 112

  • 77 399
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 11 987
Днес бях на ортопед заради проблеми с едното коляно. Менискусът е за операция.
Оказа се, че хрущялите и на двете колена са зле. Ще пия някакви лекарства за 10 дни + добавка за няколко месеца.
Състав:
Глюкозамин: 1500 mg;
Хондроитин: 1000 mg;
МСМ: 500 mg;
Колаген (Collagen): 35 mg;
Хиалуронова киселина (Hyaluronic acid): 10 mg;
Алое вера (Aloe vera): 280 mg;
Ликопен (Likopen): 10 mg;
Витамини:
C: 120 mg;
D3: 10 mkg;
Минерали:
Цинк (Zn) - 10 mg.

Въпросите са няколко:
Тези 10 микрограма Витамин Д3 на колко международни единици са равни и достатъчни ли са?
Трябва ли да добавя още нещо с цел балансиране на витамини/минерали?

Предполагам, че костните бульони са силно подходящи за проблеми с хрущялите. Има ли още нещо, което мога да направя, свързано с хранането?

# 736
  • Мнения: 20 163
Змия, как е името на тази добавка?
Може би е добре да наблегнеш на пача-крачета, уши, хрущяли всякакви. Телешките опашки също са много подходящи, ако намериш.

# 737
  • София
  • Мнения: 11 987
Змия, как е името на тази добавка?
Реставит Еликсир

# 738
  • Мнения: 20 163
Мерси. Допълних си поста горе.
Аз съм на Реновакс... Sunglasses

# 739
  • Мнения: X
Не съм фен на подсладители аз...пробвала съм, не е за мен.
Мъжете в къщи са предупредени, че десерт ще има най-много веднъж седмично.Правя нещо с обикновена бяла или кафява захар, каквато имам в момента у дома...
Захарта и тестото не са полезни за никого, независимо колко кг тежат.   Laughing
Като им се яде сладко, да ядат плодове.....като не щат, в магазина има.Ама ги мързи да ходят....   Mr. Green  
Снощи мъжа ми донесе половин тиква, ще я изпека на фурна, лееееко наръсена с пудра захар.На когото не му е сладко, може да си ръси захар на воля.    Laughing

Любовта ми към кулинарията и готвенето ми изигра лоша шега, донякъде.У дома свикнаха да има постоянно някакъв десерт/сладко, а това е потенциална бомба със закъснител.Нито баба ми, нито французите (те са ми еталон за добро хранене    Laughing  ), са яли ежедневно, че и по два пъти десерти, нито са похапвали час през час снаксове....Е, ще отнеме време да отуча домашните, ама ще свикнат, няма какво да правят.   Twisted Evil

# 740
  • Мнения: 6 346
Змия, наистина бульоните са най-добрият избор. А 10 мкг вит. Д е равно на 400 единици. Успех с операцията!

НОВА ТЕМА: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=967079.new#new

Общи условия

Активация на акаунт