Как се държат 8-годишните?

  • 18 751
  • 148
  •   1
Отговори
# 135
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не ми е проблем пълненето на кутиите, по-скоро измислянето ми е проблем.
Сериозно Laughing Mr. Green. Нали не си помисли, че аз имах предвид буквално "пълненето".

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Напротив, помислих си. Не самото пълненето, а ежедневния ангажимент от вечерта да пълниш кутии, да ги съхраняваш, да ги миеш и сушиш и т.н.

# 137
  • София
  • Мнения: 2 132
Привет и от мен с моето почти 8 годишно момиче. Чета ви от както темата съществува. Успокоявате ме някак. По едно време си мислех, че аз съм направила някаква кардинална грешка, а пък в следващ момент детето ми става изпълнително, добро и ми иде да се гръмна, че и за секунда ми е минала мисъл, че е да речем е непослушна. Имам усещането, че с нея и аз ще вляза в някакъв пубертет или просто ще ме доведе до тежко психично разстройство.
  Но нека се включа по обсъжданите въпроси...
  За училище аз пълня кутия. Скоро я отписах от занималня, но преди рядко взимах купони за обяд, според менюто. Тя отказва много храни. Всеки ден слагам сандвич, банан или ябълка в кутия. Не мога да разчитам на държавната закуска, защото понякога тя е парче сирене в салфетка и портокал да речем. Освен това според детето салама на тамошните сандвичи е лилав, а каймата зелена  Rolling Eyes Казала съм ако има съмнения да пита госпожата, но знам, че ако е решила, че не я удовлетворява цветово , то няма да го изяде каквото и да става.  Имаме три кутии и правя сандвича сутрин. Отнема 5 мин.   Сега обядва у дома.
  Искрено се надявам да не подрани менструацията. При мен беше на 11 , ако при нея подрани... Sad Но изглежда съзряването идва определено по-рано.  Вчера след тренировка (ходи на кик бокс) ми каза, че някакво момче е дошло при нея и ѝ е казало, че  друго я харесва. Беше някак изненадана и  развълнувана разбира се и първата ѝ работа беше да ми каже. Явно не е очаквала и тя такива новини в първи клас.

# 138
  • Мнения: 730
Да се включа и аз. Трудно започна да ми става да се оправям. Много емоции, много вълнения изведнъж и чувствам, че трябва повече да внимавам как да реагирам. Връщам се да ви чета. Ще съм благодарна за някоя книжка за тази възраст да ми препоръчате. bouquet

# 139
  • Мнения: 21 275
И аз ще се радвам на препоръка за книга.

# 140
  • София
  • Мнения: 39 764
Наскоро в друга тема споменаха за "Призраци под виенското колело". Има я в читанка. Аз я свалих на четеца.
Свалих и първите две от поредицата за Артур и минимоите.

# 141
  • Мнения: 1 488
Книжка за родители или за децата?  Wink

# 142
  • Мнения: 21 275
За родители в помощ за отглеждане на децата Simple Smile

# 143
  • Мнения: 8 952
Аз прочетох тази :



ама малко късно /голямата вече беше сериозно навлязла в пубертета/. Има ценни съвети според мен. И някак човек си дава сметка, че това дете не е робот и не е част от нашата собствена личност. То е отделна личност и си има свои, лични цели, интереси, предпочитания. Според мен това е един от ключовете нещата да се получат в общуването.

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
че това дете не е робот и не е част от нашата собствена личност. То е отделна личност и си има свои, лични цели, интереси, предпочитания. Според мен това е един от ключовете нещата да се получат в общуването.
Ей това е най-важното, според мен. Да се научим да уважаваме децата си. Не само да ги обичаме и обгрижваме, а да ги зачитаме като отделни личности с лични права и мнение. Аз полагам усилия по въпроса, но ми е трудно. Понякога се хващам, че изобщо не ги питам какво искат, а ги командвам само (уж за тяхно добро, но си представям колко ги дразни това).

# 145
  • Мнения: 1 488
https://www.book.store.bg/p27021/kak-da-govorim-taka-che-deteto- … lejn-mazlish.html

Ето една книга. Не съм я прочела цялата обаче.

https://www.book.store.bg/p42049/trenirane-na-uspeshni-roditeli- … tomas-gordyn.html и още една.

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 18:37 от Darcey

# 146
  • Мнения: 21 275
Благодаря ви  bouquet

# 147
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
То не бива и да се прекалява със съобразяването те какво искат на тая възраст. Иначе щяха да са самостоятелни и сами да решават. Сега ще слушат, пък после ще решават за себе си и за другите, които идват след тях.

# 148

Общи условия

Активация на акаунт