Детската градина – всичко, което ни вълнува – 18

  • 50 481
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
А ако занесете бележка, че детето същия ден е било болно как така уж болно, а ще си плаща хранодена при условие, че храноден се плаща за присъствие? При нас се обаждаме, че няма да дойде и не го водят на храноден.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Даже не се обаждам. Никога не са ми начислявали пари, ако имам бележка от лекар.

# 32
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 390
Цитат
родителите сутрин не се пускат в градината и децата се вземат още на входа (няма никаква комуникация с учителките, не че те си умират да комуникират с нас, дори и на поздрав не отговарят),

Комуникират те,комуникират,ама с който им изнася и на принципа на шуробаджанащинката,еййййй много ме вбесяват тези български манталитети newsm61

Имат си любимци естествено и с тях нямат ниаккви проблеми ,понеже по всяка вероятност има бонусчета под различна форма и нещата се случават лесно и си течат гладко,а с обикновените граждани много ясно,че какво да говорят?
С предимство са деца на адвокати,лекари,шефа на ТЕЦ ,някой рентиер,изобщо не ми се коментира,че се ядосвам.... Weary

# 33
  • Мнения: 6 798
В нашата градина почерпката за РД е под формата на индивидуално  пакетирани лакомства (Барни, сокчета, вафли). В нашата група има дете с непоносимост към глутен и затова носим някакъв плод, балони, шапки и др. такива.
При нас детето се требва предишния ден до 12ч. Ако по някаква причина то отсъства и не е уведомен персонала надлежно, денят се заплаща на пълна сума, която при нас е 1,80лв.  Peace

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ами ако вдигне Т вечерта или през нощта? Плаща си първия ден отсъствие, така ли? Леле, уцелила съм градина, както до последно се чудя кой точно ден да го пусна моя след боледуване и както отсъствията ни редовно са внезапни щеше да ми е много кофти с тези изисквания за предупреждаване сума време по-рано.

# 35
  • Мнения: 6 798
Ами ако вдигне Т вечерта или през нощта? Плаща си първия ден отсъствие, така ли? Леле, уцелила съм градина, както до последно се чудя кой точно ден да го пусна моя след боледуване и както отсъствията ни редовно са внезапни щеше да ми е много кофти с тези изисквания за предупреждаване сума време по-рано.

Да, така.  Peace
Когато голямата ми дъщеря ходеше на градина, пак беше така (а то беше миналия век ). Когато ходеше на ясла и се обадя, че е болна, сестрата всеки път ми казваше да отида да взема храната, че детето е требвано.  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
Искам да ви попитам във вашите градини седи ли сестрата сутрин на врата да преглежда децата?
Защото при нас сестрата само се подпира, нито лампа има, както е по изискване, нито фенерче да им види гърлото... Родителите злоупотребяват с това и масови ги водят болни.
Имах няколко спречквания с родители, за които няма думи колко са нагли. Госпожата пък ми обяснява как сестрата не била виновна, а родителите трябвало да са отговорни и така...

# 37
  • Мнения: X
Може ли да ме насочите към наредбата, където има изискване за лампа или фенерче? В нашата градина сестрата минава по стаите, когато се съберат децата. Никой не стои на вратата, камо ли да оглежда гърла.

# 38
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Даже не се обаждам. Никога не са ми начислявали пари, ако имам бележка от лекар.
Дори да нямам бележка от лекар пак не начисляват пари за деня, просто не го водят ако до 9ч сутринта не го заведа.

# 39
  • Мнения: 15 063
При нас сестрата стои и преглежда.

# 40
  • Мнения: 653
Гледам варицелата сте коментирали... сина ни е с нея от миналата сряда. В групата му на втория етаж няма болни деца, но пък има в едната група на първия етаж, която е до фоайето, където децата се събличат и събуват - та явно от там сме се обзавели. Та сега се гледаме вкъщи, леко минава, слава Богу. Ако не бяха пъпките, нямаше и да разбера, че има нещо. Simple Smile Оставих и сестра му вкъщи тази седмица, за всеки случай. Ама се чудя другия понеделник, като тръгнат пак на градина, дали ще я сложат нея в друга група, като е била контактна?! newsm78 Май трябва да звънна да питам.

При нас сестрата понякога седи в единия корпус и проверява отгоре-отгоре децата, понякога в другия. Знам, че след 8:30 минава по всички групи, поне така са ни казали.

За рождените дни: от тази година и при нас са забранени тортите, което за мен не е проблем. И без това щерката не може да яде яйца и мляко, та да не я мисля, че си е детенце все пак... След 2 месеца ще има рожден ден и за сега мисля вариант хартиена торта с някакви дребни подаръчета в кутийките, свирки, шапки, ей такива неща. Едната госпожа като има празник, им прави дискотека; другата малко претупва нещата. Но каквото, такова. Дано да успеем да й организираме нещо и извън градината, че миналата година нямахме възможност и остана с празника в яслата (където обаче имаше веганска, съвсем изчистена тортичка).  Laughing

# 41
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Кати,мисля,че е достатъчно само в групата,в която има карантина да не ходи на плуване.
За почерпката--при нас е разрешено да се носят торти,но трябва да със сертификат.
При нас,ако детето е требвано деня се плаща и е 2 лева на ден.
Геригер,при нас сестрата минава по групите след 8.30 и преглежда,но има и дни,в който въобще я няма.

# 42
  • Мнения: X
Даже не се обаждам. Никога не са ми начислявали пари, ако имам бележка от лекар.
И при нас е така.  Бележка от родител за освобождаване също става. Май го обсъждахме това в предишни теми. В София поне е така.
Важно е единствено да се занесе бележката до края на съответния месец.  После го приключват и няма как да се извини съответният ден.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 293
При нас преди време е било забранено торта да се носи. После пак е разрешено. Опаковани фабрично неща с изписан състав и срок на годност не са забранявали никога. Но знам за много градини, където не дават торти. Картонените торти са чудесно решение за подобни ситуации. Тъпото е, че трябва да се знае предварително  Peace
Аз спрях да слагам свирки за градината и учителките ме обичат  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

За варицелата искам само да ви кажа, че по мои наблюдения в училищата не само че няма карантина, ами и дори не се уведомява никой за варицела. Така че...

За т.нар. требване, при нас е важно да се обадим до 8,30 ч., иначе детето се брои за храна  Peace


geryger, аз установих миналата година когато закъсняхме веднъж, че сме били имали сутрешен филтър. Само дето ние буквално отваряме градината и освен охраната и наш'те учителки няма жива душа  Mr. Green


Vili Dim., личната трябва да предупреди градината по служебен ред, че сестричето е контактно. Карантината за него е 21 дни и нямат право да го вземат в "здрава" група, а само в група в карантина  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 1 609
При нас също не се плаща, ако има бележка за съответния ден. Не се обаждам предварително. Не знам как би стоял въпроса, ако детето отиде на градина и се почувства зле по-късно през деня и си го вземат. Аз съм имала такъв случай с моята дъщеря, но бележката ми е давана с дата - следващия ден. Предполагам, че ако ми я издадат с дата на същия, пак няма да го платя, въпреки че е била там и поне едно хранене е консумирала.

Сестра на входа имаме, има лампа, фенерче май няма. Гледа гърла, гледа и коси за въшки. Някак бързо минава опашката, аз поне стълпотворение да не може да се мине не съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт