В момента чета...51

  • 65 375
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 289
В ГР само "Изумление и трепет" срещам на началната страница  Mr. Green Ще се чете Simple Smile
Довършвам "Вино от глухарчета" и след трета книга от този автор продължавам да не го харесвам  Confused Май ще му е последна, но нали класика, как да ги подмина. Уж за лятото, за виното от глухарчета, за спомените, за носталгията, а какви бяха тези кримки към края  Rolling Eyes Шантава работа  Laughing
Сега се чудя дали да подхващам "Къщата на духовете"  Rolling Eyes Все я отлагам, защото е трилогия и цял месец сигурно ще трябва да й отделя, а толкова кнжижки чакат и нови се трупат Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 232
Записвам се със "100 години самота" Маркес.  Трудно върви. Скоро няма да посегна към този автор.
Срам. не срам, това е.
Благодаря на Happy Mijjj ツ затова, че в началната страница е поставила  синтаксиса на размера на снимките.
Змам, че снимките е грозно да са големи, но все забравям как се променя размера. Затова е добре в началото на всяка тема да се напомня.

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 09:28 от ябълка

# 47
  • Мнения: 1 688
"Одисей" на Джеймс Джойс. Абсолютно кошмарна. Пълен мазохизъм е да се чете Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 489
Дочетох си "Любов по време на холера"- последните няколко страници прибавиха книгата в любимите ми.
Бях започнала преди това " Щиглецът" на Дона Тарт. Връщам се към нея. Не ми върви гладко, но ще се помъча с нея.

# 49
  • Мнения: 1 992
Продължавам бавно с "Американски богове" на Геймън. Много ми допада, но за съжаление нямам време да я глътна наведнъж.

# 50
  • Мнения: 1 731
Благодаря за темата!

Записвам се с "Червен син", втората книга от поредицата на Пиърс Браун. Много е увлекателна, също като първата част. Вчера неусетно изчетох сто страници.

Преди това най-сетне се запознах с Франзен чрез "Свобода" и много ми хареса. Споделям мнението на bebitta. Само краят малко ме изненада и все още не мога да реша дали ми допада или не такъв финал. И понеже доста хора я прочетоха скоро, да попитам кой герой почувствахте най-близък или разбрахте най-добре? Аз най-много симпатизирах на Уолтър, а пък поведението на Кони ми беше най-нелогично от моята гледна точка, разбира се.

Амели Нотомб пробвах точно с "Изумление и трепет" и нямам никакво желание и интерес да посегна отново към нейна творба.

 

# 51
  • UK
  • Мнения: 4 311
Благодаря за темата!

Джина, Къщата на духовете е трилогия, но доколкото знам хич не са свързани помежду си сюжетно, аз другите две още не съм ги чела.

Аз съм на третата част от Стъкления трон на Сара Маас, вероятно ще дочета всички части, но с едното око. Някой ще ми каже ли добра ли е историята нататък, има ли изненади?

# 52
  • Мнения: 6 799

Амели Нотомб пробвах точно с "Изумление и трепет" и нямам никакво желание и интерес да посегна отново към нейна творба.

 
Защо,Ели? С какво те отблъсна?
Започнах "Франки Фърбо" на Уилям Уортън ,отдавна не съм чела нищо негово.

# 53
  • Мнения: 1 731
Нези, "Франки Фърбо" ми е любим!  Heart Eyes То като цяло Уортън ми е любимец, а миналата година така и не ми стигна да си прочета нещо негово. Дано тази да успея.

А относно Нотомб не мога да кажа какво конкретно ме подразни. Помня само неприятното чувство, което ми остана след прочита. Една такава студена, отчуждена ми беше книгата, ако мога така да се изразя.

С удоволствие прочетох поста ти за "Моля те погрижи се за мама".  Hug

# 54
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Благодаря за новата тема, Happy Mijjj ツ! bouquet

Аз си продължавам "sineokomomche" на Джоан Харис. Hug

Искам да попитам тези, които имат или са виждали хартиения вариант на "Любов по време на холера" горе-долу колко страници е? Намерих я в Читанка, но много мъничка ми се струва. Малка ли е по обем наистина? Hug

# 55
  • Мнения: 3 499
Искам да попитам тези, които имат или са виждали хартиения вариант на "Любов по време на холера" горе-долу колко страници е? Намерих я в Читанка, но много мъничка ми се струва. Малка ли е по обем наистина? Hug
Не, в никакъв случай не е тъничка. Simple Smile Мога да проверя довечера, но моето издание е поне 400 страници.

# 56
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Благодаря, System Error! bouquet

Не ми е толкова важно, исках да знам дали в Читанката е качена цялата книга. Само пет глави са, та затова се замислих. Hug

# 57
  • Мнения: 1 243
Аз съм си с "Ние, удавниците" все още и определено съм от групата с хайп проявите. Simple Smile Харесва ми много, струва ми се дълбока и драматична, но и много красива, почти сюреалистична на места. Има моменти и отделни сцени, които откровено ме изпълват с възторг. Странно ми напомня за мои любими "мъжки" книги като "Пътешествие до края на ноща" на Селин например, но и за филми, за лични пътувания.

От друга страна, изобщо не харесвам Амели Нотомб Laughing и винаги с известна изненада установявам, че някой ѝ е фен. Не ги разбирам аз тези нейни годишни романи, стъклени и гладки. Естетизирането на грозното и бруталното пък съвсем не го разбирам. И като цяло категорично съм се отказала от Амели.

Миж, много ми хареса коментарът ти за "Станция Единайсет", ще взема да я прочета и аз, макар и да е по-скоро нетипична за мен книга. Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 700
 След Анн от Ингълсайд - последната от любимата поредица, по препоръки от предишната тема продължавам с Кинг и Играта на Джералд   Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 44 236
Аз съм на третата част от Стъкления трон на Сара Маас, вероятно ще дочета всички части, но с едното око. Някой ще ми каже ли добра ли е историята нататък, има ли изненади?

Изненадите тепърва имат да почват. За мен всяка следваща книга й е по-добра на Маас(все едно в крачка се учи да пише и доразвива идеята си). Аз чакам последната само да излезе, петата на много интересно място ни остави в историята Simple Smile Но все пак да не забравяме, че си е тийн история. Wink


Играта на Джералд много модерна във форума. Да не вземе да измести 11/22/63 за книга на 2017 Wink

Общи условия

Активация на акаунт