В момента чета...51

  • 65 396
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • UK
  • Мнения: 4 311
Благодаря Angel, ще се чете със сигурност тогава. А тя не е завършена още или не е преведена у нас? Защото аз започнах с Дворовете и там чакам тази пролет да издадат трета книга, мислех, че тази като е по-ранна е приключена. Иначе Дворовете ми по-интересна, но малко са еднотипни с Трона:)))

# 61
  • София
  • Мнения: 44 285
Това лято трябва да излезе последната шеста. Т.е. не е дописана, тук сравнително все пак бързо ги превеждат и пускат, предполагам, че може да видим последната до края на годината и на бг, но аз си ги чета на английски последните.

# 62
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
В момента чета Разум и чувства на Джейн Остин  Heart Eyes

# 63
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 823
Искам да попитам тези, които имат или са виждали хартиения вариант на "Любов по време на холера" горе-долу колко страници е? Намерих я в Читанка, но много мъничка ми се струва. Малка ли е по обем наистина? Hug
Моето издание е 410 страници.
20 години по-късно отново съм с:

# 64
  • Мнения: 845
Понеже съм фен на "Любов по време на холера" и съм я предпочитала няколко пъти, сега прочетох и някои от разказите на Маркес. Кратички са, но затова пък очарователни.
По принцип винаги съм се възхищавала на авторите, които в краткия разказ успяват да предадат толкова успешно цели истории.

# 65
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
И Птиците умират сами и Любов по време на холера са ми в списъка Simple Smile

# 66
  • Мнения: 11 533
И Птиците умират сами и Любов по време на холера са ми в списъка Simple Smile
И в моя - на любими книги  Heart Eyes "Играта на Джералд" също много ме впечатли - от най-добрите образци на психологическите сонди из дебрите на човешките взаимоотношения - както Кинг си го може!
Много теми изпуснах - целенасочено - списъкът ми с книги за четене е дразнещо дълъг, но пък видях темата и не се сдържах да се мушна.
Миж  bouquet

# 67
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
На мен са ми в списъка със "за четене"  Laughing

# 68
  • Мнения: 11 533
Да, да, разбрах Simple Smile Просто насърчих  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 5 291
"Птиците умират сами" е една от книгите, които си спомням и до днес, макар да съм я чела в тинейджърска възраст, но нямам представа как бих я възприела днес  Rolling Eyes Някой ден може да опитам Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 5 572
"Птиците умират сами" е една от книгите, които си спомням и до днес, макар да съм я чела в тинейджърска възраст, но нямам представа как бих я възприела днес  Rolling Eyes Някой ден може да опитам Simple Smile

И за мен е така - спомням си я в големи подробности. Убедих се в това миналата година, когато реших да я препрочета и установих, че това не ми носи никакво удоволствие, тъй като я помня твърде добре.

# 71
  • Мнения: 2 695
Снощи започнах Завинаги от Тереза Уиър и почти я преполових. Чете се леко и бързо, не задълбава надълбоко. Подходящо четиво за след някоя по-тежка история.  Peace

За след това се колебая между:
Не е време за дракони от Лукяненко
Пайнс
от Блейк Крауч
Соларис
от Станислав Лем
 Rolling Eyes

# 72
  • Scotland
  • Мнения: 1 405

Преди това най-сетне се запознах с Франзен чрез "Свобода" и много ми хареса. Споделям мнението на bebitta. Само краят малко ме изненада и все още не мога да реша дали ми допада или не такъв финал. И понеже доста хора я прочетоха скоро, да попитам кой герой почувствахте най-близък или разбрахте най-добре? Аз най-много симпатизирах на Уолтър, а пък поведението на Кони ми беше най-нелогично от моята гледна точка, разбира се.



 

Писах съвсем наскоро  Grinning По време на прочита на 'Свобода' се отъждествих с Уолтър  Mr. Green Аз имам доста сходен характер,за добро или лошо  Joy

Приключих с "Джентълмени и играчи". Много ми хареса. Вече усещам какво ще се случи в продължението,но засега ще го отложа,защото ми дадоха книга,която искам да прочета,а не искам да я задържам. Казва се 'Искрата' на Кристин Барнет. Някой да я е чел?

Последна редакция: пт, 03 фев 2017, 14:53 от Jinxey

# 73
  • Мнения: 406
Снощи започнах Завинаги от Тереза Уиър и почти я преполових. Чете се леко и бързо, не задълбава надълбоко. Подходящо четиво за след някоя по-тежка история.  Peace

За след това се колебая между:
Не е време за дракони от Лукяненко
Пайнс
от Блейк Крауч
Соларис
от Станислав Лем
 Rolling Eyes
Доколкото знам Пайнс е добра  Wink

# 74
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Глас за Пайнс ( Heart Eyes ) и от мен.

Общи условия

Активация на акаунт